0

مهار آتش در جنگل‌هاي نكا

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مهار آتش در جنگل‌هاي نكا
شنبه 11 دی 1389  11:24 AM

89/10/11 - 10:23
شماره:8910110189
 
نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس منابع طبيعي نكا خبر داد:
 

خبرگزاري فارس: رئيس منابع طبيعي شهرستان نكا از مهار آتش در منطقه جنگلي اين شهرستان خبر داد و گفت: به همت مردم و نيروهاي امدادي اين آتش مهار شد.


 

عليرضا محمدنژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نكا اظهار داشت: اين آتش‌سوزي در دو روز گذشته در بخش محدودي از مناطق جنگلي روستايي نكا اتفاق افتاد كه با ورود به موقع مردم و گروه‌هاي امدادي به مناطق اين آتش مهار شد.
وي افزود: اين آتش‌سوزي محدود در سطحي در حدود 3 هزار متر مربع در مناطقي نظير زرندين، كاركم، درويش خلك، يخچال دره، سه راه بندبن و مناطقي در نزديكي خيرآباد اتفاق افتاد.
محمدنژاد بيان داشت: در منطقه زرندين، اين آتش‌سوزي در محلي اتفاق افتاد كه نهال كاري توسط منابع طبيعي انجام شده بود و منطقه بسيار محدودي بوده كه همواره مورد حفاظت و نگهداري است.
وي خاطرنشان كرد: براي حفظ و صيانت از اين جنگل‌ها، 20 نفر از نيروهاي ما به‌طور منظم در منطقه به گشت و بازرسي مي‌پردازند و هرگونه آتش‌سوزي و يا موارد مشكوك را اطلاع‌رساني مي‌كنند.
رئيس منابع طبيعي شهرستان نكا علت اين حادثه و آتش‌سوزي در جنگل را به علت گرماي موجود در جنگل عنوان كرد كه به همين دليل جنگل و برگ‌هاي موجود در آن خشك شده است و با بي‌احتياطي افرادي كه وارد جنگل شده‌اند و يا مسافراني كه از اين منطقه استفاده كرده‌اند و آتش موجود را مهار نكردند، اتفاق افتاده است.
وي با بيان اينكه آتش‌سوزي در مناطق جنگلي نكا تنها در سطح اتفاق افتاده است، يادآور شد: تمام آتش‌سوزي‌هاي اتفاق افتاده تاكنون در مناطق جنگلي نكا به جنگل آسيبي وارد نكرده است و تنها در سطح بوده است كه مهار شد.
محمد‌نژاد ادامه داد: در اين رابطه و با اين آتش‌سوزي در سطح و كف جنگل، تنها ارگانيزم و حجم سطحي خاك آسيب ديده است كه بعد از گذشت دو تا سه سال ترميم مي‌شود.
وي با قدرداني از مردم شهرستان نكا اظهار داشت: ما در تمام مهارهاي آتش از جنگل‌هاي نكا مديون تلاش همه‌جانبه مردم هستيم كه اگر تلاش بي‌وقفه آنان نبود، اكنون جنگل‌هاي ما طبق روال گذشته نبودند و آتش منابع طبيعي را نابود كرده بود.
رئيس منابع طبيعي شهرستان نكا افزود: بر اساس اعلام انجام شده در همين زمان آتش‌سوزي در جنگل‌هاي مازندران، شهرستان نكا رتبه اول مهار آتش‌سوزي در جنگل را در سطح استان دارد و اين امر مديون تلاش همه‌جانبه مردم، نيروهاي انتظامي، سپاه، بسيج و گروه‌هاي امدادي است.
محمدنژاد گفت: اكنون با وجود حاكم شدن هواي سرد در منطقه، بحران پشت سر گذاشته شد و مشكل خاصي در منطقه ايجاد نخواهد شد اما نيروهاي ما همچنان به حالت آماده‌باش كامل قرار دارند.

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها