0

کاهش آلودگی هوا با فناوری چاپ سه‌بعدی

 
amirhossein1392
amirhossein1392
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 16034
محل سکونت : اصفهان

کاهش آلودگی هوا با فناوری چاپ سه‌بعدی
سه شنبه 17 فروردین 1395  11:49 PM

کاهش آلودگی هوا با فناوری چاپ سه‌بعدی

 

1459835369371_9815_Printing.jpg یک تیم از محققان آمریکایی از روش چاپ سه بعدی برای ایجاد یک ساختار دستی اسفنج مانند استفاده کردند که می‌تواند به کاهش آلاینده‌ها کمک کند.

 

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این تیم که رهبری آن را متیو هارتینگز استاد شیمی از دانشگاه آمریکایی به عهده دارد، نشان داده‌اند که چگونه با استفاده از چاپگرهای سه بعدی تجاری می‌توان یک ساختار شیمیایی فعال ایجاد کرد.

 

این محققان یک ماتریس کوچک اسفنج مانند پلاستیکی با نانوذرات پراکنده شیمیایی فعال دی اکسید تیتانیوم (TiO2) را طراحی کردند.

 

این گروه دریافتند که آلایندگی‌ها در اثر تعامل نور طبیعی با دی اکسید تیتانیوم که دارای کاربردهای بالقوه در حذف آلودگی هوا، آب و منابع کشاورزی است، از بین می‌روند.

 

آنها برای نشان دادن کاهش آلودگی، ماتریس را در آب قرار داده و یک مولکول آلی (آلاینده) را به آن اضافه کردند و بعد از انجام این کار شاهد حذف آلایندگی‌ها بودند.

 

محققان با مهار قدرت چاپ سه‌بعدی در حال حاضر مشغول چاپ اشکال عجیب و غریب هستند تا درک خود را از چگونگی تاثیر ساختار چاپی بر واکنش شیمیایی افزایش دهند.

 

این پژوهش در مجله " Science and Technology of Advanced Materials " منتشر شده است.

اگر کسی را یافتی که در لبخندت غمت را دید، در سکوتت حرف هایت را شنید و در خشمت محبتت را فهمید؛ بدان او بهترین دارایی توست :)

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها