0

سناتور آمریکایی: نمی‌توانیم اجازه دهیم ایران اسرائیل را تهدید کند/ در برابر هر تهدید علیه موجودیت اس

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

سناتور آمریکایی: نمی‌توانیم اجازه دهیم ایران اسرائیل را تهدید کند/ در برابر هر تهدید علیه موجودیت اس
چهارشنبه 4 فروردین 1395  11:20 AM

«رابرت منندز» یکی از نمایندگان ضدایرانی مجلس سنا در سخنرانی خود در نشست سالانه لابی صهیونیستی آیپک گفت: نمی‌توانیم اجازه دهیم ایران اسرائیل را تهدید کند؛ در برابر هر تهدید علیه موجودیت اسرائیل می‌ایستیم.

خبرگزاری فارس: سناتور آمریکایی: نمی‌توانیم اجازه دهیم ایران اسرائیل را تهدید کند/ در برابر هر تهدید علیه موجودیت اسرائیل می‌ایستیمبه گزارش گروه مانیتورینگ بین‌الملل سناتور رابرت منندز، از اعضای کمیته روابط خارجی مجلس سنا و رئیس قبلی این کمیته روز سه‌شنبه در نشست سالانه لابی صهیونیستی آیپک مدعی شد ایران با آزمایش‌های موشکی پس از امضای توافق هسته‌ای عزم آمریکا و جامعه بین‌المللی را محک می‌زند. 

او با اشاره به حک عبارت «اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود» روی برخی از موشک‌های آزمایش‌شده ایران، مدعی شد که امضای توافق هسته‌ای موجب شده «اقدامات ثبات‌زدای ایران» در منطقه افزایش یابد. 

منندز با بیان اینکه برجام موجب دسترسی ایران به سرمایه‌ها و منابع مالی جدید شده که این کشور می‌تواند از آن برای افزایش توانمندی‌های متعارف نظامی خود استفاده کند. او سپس ایران را به تلاش برای یافتن مفری از دریچه برجام برای دست‌یابی به سلاح‌های هسته‌ای متهم کرد و گفت: «بگذارید، تا آنجا که می‌توانم موکدانه بگویم که ما اجازه نخواهیم داد این اتفاق بیفتد و نمی‌توانیم اجازه دهیم که این اتفاق بیفتد. نمی‌توانیم اجازه دهیم ایران اسرائیل را تهدید کند و من با شما در برابر هر کشور، هر قدرت و هر احتمالی که حق موجودیت اسرائیل را تهدید کند، می‌ایستم.»

این سناتور حزب دموکرات که یکی از دریافت‌کنندگان عمده کمک‌های مالی رژیم صهیونیستی در نبردهای انتخاباتی برای راه‌یابی به کنگره بوده همچنین تصریح کرد که برای او فرق نمی‌کند که حمایت از اسرائیل برای او چه هزینه‌هایی در پی خواهد داشت و او برای دست‌یابی به این هدف حتی حاضر به مخالفت با اعضای حزب خودش است. 

رابرت منندز، هم‌حزبی باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا است، اما در دوران مذاکرات هسته‌ای یکی از مخالفان اصلی رویکرد اوباما بود. اوباما، در یکی از اظهاراتش حدود یک سال و نیم پیش گفته بود از اینکه برخی از نمایندگان کنگره مجبور به پاسخگویی در برابر پول‌هایی که از اسرائیل می‌گیرند، آگاه است. منندز در آن زمان گفت که این حرف‌های اوباما را توهین به خودش تلقی می‌کند.

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها