0

درمان و پیشگیری از آنفلوآنزا به روش سنتی

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

درمان و پیشگیری از آنفلوآنزا به روش سنتی
پنج شنبه 10 دی 1394  8:37 AM

 

مصرف روزانه 2 استکان عرق نعناع همراه با عسل و آبلیمو، مدت سرماخوردگی را محدود می کند و از عوارض این بیماری در بدن می‌کاهد.
مهدی برهانی متخصص طب سنتی در گفت‌وگو با فارس، درباره درمان و پیشگیری از آنفلوآنزا به روش طب سنتی اظهار کرد: از دیدگاه طب سنتی سرماخوردگی یا آنفلوآنزا از بیماری نزله نشأت می گیرد که در طب امروزی کمتر از آن یاد شده است و در واقع این بیماری را می‌توان به عنوان ترشحات ته حلق نام برد و علایم آن مشابه سینوزیت است.


وی افزود: از نظر طب سنتی عامل بسیاری از بیماری‌ها از جمله مشکلات استخوانی، سرماخوردگی یا آنفلوآنزا ناشی از نزله است که برای درمان آن باید خلط عروق و معده را رفع کرد و به طریقی به حرارت مغز افزود. در واقع نیاز به ماده‌ای است که بدن را پاکسازی کند و حرارتی به آن بیفزاید.


مصرف روزانه 2 استکان عرق نعناع همراه با عسل و آبلیمو برای  پیشگیری از سرماخوردگی و درمان آنفلوآنزا توصیه می‌شود .همچنین این راهکار طب سنتی مدت سرماخوردگی را محدود کرده و عوامل مشکل‌ساز همچون سرفه و خس خس سینه را رفع می کند.  برهانی درباره  راهکار کاهش تب در بدن به روش طب سنتی توصیه کرد : بهتر است برای درمان تب ابتدا عمل پاشویه را انجام داد و در کنار مصرف قرص‌های تب‌بر مصرف شربت آبلیمو را مدنظر قرار داد؛ چرا که این شربت از حرارت بدن می کاهد و سبب رفع این مشکل می‌شود.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها