0

برترین معماری های سال 2015 را ببینید

 
rezazare4
rezazare4
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : شهریور 1391 
تعداد پست ها : 2403
محل سکونت : یزد

برترین معماری های سال 2015 را ببینید
چهارشنبه 9 دی 1394  11:34 AM

 

 
نشریه DESIGNBOOM که طی گزارش‌های مختلف به معرفی برترین‌های معماری ۲۰۱۵ پرداخته این بار در فهرستی برترین موزه‌های سال را معرفی می‌کند. موزه‌های هنری کشورهای مختلف بیشترین سهم را از فهرست برترین موزه‌های سال دریافت کردند.
 

وب سایت هنرآنلاین: نشریه DESIGNBOOM که طی گزارش‌های مختلف به معرفی برترین‌های معماری ۲۰۱۵ پرداخته این بار در فهرستی برترین موزه‌های سال را معرفی می‌کند.

موزه‌ی مجموعه‌ی Fondazione Prada


برترین موزه‌های ۲۰۱۵ معرفی شدند/ موزه‌های هنری در صدر فهرست

در ماه می سال ۲۰۱۵ در مجموعه Fondazione Prada به روی عموم گشوده شد. این مجموعه توسط OMA طراحی شده است، ۱۹۰۰۰ مترمربع مساحت دارد و شامل ۴ ساختمان قدیمی و سه ساختمان جدید است.
  موزه‌ی هنرهای معاصر Broadبرترین موزه‌های ۲۰۱۵ معرفی شدند/ موزه‌های هنری در صدر فهرست
 

این موزه در مرکز شهر لس‌آنجلس واقع شده است و در سپتامبر سال ۲۰۱۵ افتتاح شد. شرکت معماری Diller Scofidio+Renfro کار طراحی این پروژه را انجام داده و سیرکولاسیون بخش اصلی کانسپت طراحی است.
 موزه‌ی هنر آمریکایی ویتنیبرترین موزه‌های ۲۰۱۵ معرفی شدند/ موزه‌های هنری در صدر فهرست
 

معماری این موزه توسط رنزو پیانو انجام شده است. موزه ویتنی در نیویورک واقع و با هدف ارتباط حداکثری با رودخانه مجاور و مردم مرکز شهر نیویورک طراحی شده است.
 موزه‌ی هنر ژاپنبرترین موزه‌های ۲۰۱۵ معرفی شدند/ موزه‌های هنری در صدر فهرست
 

طراحی و معماری این موزه توسط شیگروبن معمار معروف ژاپنی در کشور ژاپن انجام شد. این موزه به موزه حواس پنج‌گانه شهرت دارد و در آن پوسته چوبی مشبکی به دور ساختمان مکعبی شیشه‌ای پیچیده شده است.
 موزه‌ی Musee Desبرترین موزه‌های ۲۰۱۵ معرفی شدند/ موزه‌های هنری در صدر فهرست
 

معماری و طراحی این موزه توسط شرکت Coop himmelb(l)au انجام شده است. ساختمان این موزه جزء بخشی از طرح احیای شهر لیون فرانسه است. موزه در تقاطع دو رودخانه‌ی اصلی منطقه قرار دارد و در معماری آن به مفاهیم تضاد و تباین توجه شده است.
 موزه‌ی MMM Coronesبرترین موزه‌های ۲۰۱۵ معرفی شدند/ موزه‌های هنری در صدر فهرست
 

زاهاحدید معمار این موزه است. این موزه در کوهستان‌های آلپ در کشور ایتالیا واقع شده است و به آثار عکاسی و هنری Reinhold Messner اختصاص یافته است.
 موزه‌ی هنر معاصر Minshengبرترین موزه‌های ۲۰۱۵ معرفی شدند/ موزه‌های هنری در صدر فهرست
 

معماری و طراحی این موزه را استودیوی طراحی Pei Zhu انجام داده است. این موزه بزرگ‌ترین موزه‌ی هنرهای معاصر چین محسوب می‌شود. ساختمان موزه پیش‌تر کارخانه قطعات الکترونیکی بوده و در بازسازی به موزه تغییر کاربری یافته است.
 موزه‌ی هنرهای معاصر Garageبرترین موزه‌های ۲۰۱۵ معرفی شدند/ موزه‌های هنری در صدر فهرست
 

این موزه در مسکو واقع شده است و شامل گالری‌های شخصی تاجران و مجموعه‌داران روسی است. ساختمان توسط رم کولهاس طراحی شده است و شامل فضاهای نمایشگاهی، آموزشی و تحقیقاتی است.
 موزه‌ی ملی آکادمی هنر چینبرترین موزه‌های ۲۰۱۵ معرفی شدند/ موزه‌های هنری در صدر فهرست
 

طراحی و ساخت موزه ی ملی آکادمی هنر چین در شهر هانگزو چین امسال به اتمام رسید. مجموعه ساختمان های این موزه در جهت جمع‌آوری، نگهداری و بازسازی قطعات هنری و ارزشمند کشور چین طراحی و برنامه ریزی شده‌اند و نقش مهمی را در زمینه تحصیلات هنری این کشور خواهند داشت.

کنگو کوما در طراحی موزه به محیط و بافت منطقه توجه ویژه‌ای داشت و سعی او بر این بوده که ساختمان ها مزاحمتی برای فضای سبز ناحیه ایجاد نکنند.
 مرکز فرهنگی Aishti Foundationبرترین موزه‌های ۲۰۱۵ معرفی شدند/ موزه‌های هنری در صدر فهرست
 

این مرکز فرهنگی دارای عملکردی چندمنظوره است و امسال پس از سه سال بالاخره افتتاح شد. معماری و طراحی این مجموعه توسط David Adjaye، معمار بریتانیایی انجام شده است.

تشکرات از این پست
mehdi0014
دسترسی سریع به انجمن ها