0

بالا بردن سرعت ریکاوری

 
ahmadfarm
ahmadfarm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1390 
تعداد پست ها : 7792
محل سکونت : خراسان رضوی

بالا بردن سرعت ریکاوری
سه شنبه 17 آذر 1394  6:57 PM

بالا بردن سرعت ریکاوری 🔸

چگونه ویتامین D به ریکاوری سریعتر کمک میکند؟
وقتی شما به تمام آنچه که در زرادخانه  بدنسازی خود برای بهبود ریکاوری دارید،  فکر میکنید ،احتمالاٌ جایی برای ویتامین D  در میان آنها نیست!
یافته های جدید و همچنین نگاهی دوباره به یافته های قدیمی، مدارک مستدلی را به دست میدهند که بیان میکنند  ویتامین D در بهبود ساختار و عملکرد عضلات اسکلتی نقش مهمی را بازی میکند.همانطور که احتمالا میدانید، قرار گرفتن در معرض نورخورشید ،تولید ویتامین D  را در پوست بدن تحریک میکند.

در دهه های اخیر، دانشمندان  پژوهشها  روی ویتامین D را تا سطح مولکولی پیش بردند.

در این میان،تحقیق ویژه ای  روی اثر ویتامین D در ریکاوری بعد از تمرین انجام شد.محققان علاقه مند بودند رابطه بین سطح سرمی ویتامینD و  کاهش قدرت عضلانی پس از تمرین را مورد بررسی قرار دهند.۴۰ مرد که بطور تفریحی ورزش میکردند (ورزشکار حرفه ای نبودند ) در این آزمایش مورد بررسی قرار گرفتند . از آنها خواسته شد که پرس پا را فقط با یک  پای خود انجام دهند و به این ترتیب پای دیگر آنها به عنوان ” گروه کنترل “استفاده میشد .آنها متوجه شدند که سطح ویتامین Dخون قبل از تمرین بطور محسوسی،  به میزان کاهش قدرت عضلانی پس از تمرین ربط دارد .به عبارت دیگر ، ورزشکارانی  که قبل از تمرین ، ویتامین D بیشتری در خونشان بود، پس از تمرین ،نسبت به دیگران قدرت عضلانی کمتری را از دست داده بودند و این اثر (باقی ماندن قدرت عضلانی پس از تمرین ) تا چندین روز ادامه داشت.

 محققان چنین نتیجه گیری کردند که بالا نگه داشتن ویتامین D خون میتواند مانع کاهش قدرت عضلانی پس از تمرین های سنگین شود.معنی این تحقیق برای من و شما این است که مصرف کافی ویتامینD میتواند تغییرات مثبت بزرگی را در توانایی ما برای تمرینهای  سنگین و مکرر ایجاد کند.

پس اگر شما هم متوجه شده اید که قدرت عضلانیتان بعد از چند جلسه تمرین سنگین کاهش پیدا کرده است ،ممکن است بتوانید با افزایش مصرف ویتامین D در طول روز، شرایط را برای خود تغییر دهید!
 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها