0

روح مقاومت و جوهر مبارزه ملت فلسطین در انتفاضه قدس تجلی یافت

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

روح مقاومت و جوهر مبارزه ملت فلسطین در انتفاضه قدس تجلی یافت
دوشنبه 16 آذر 1394  10:51 AM

خالد مشعل:

روح مقاومت و جوهر مبارزه ملت فلسطین در انتفاضه قدس تجلی یافت

تهران- ایرنا- رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی(حماس) با بیان اینکه روح مقاومت و جوهر مبارزه ملت ما در انتفاضه قدس تجلی یافت، خواستار حمایت همه گروه های فلسطینی از انتفاضه و تلاش های فراگیر برای پایان دادن به جنایات و اشغالگری رژیم صهیونیستی شد.

 

به گزارش ایرنا؛ «خالد مشعل» در گفت و گو با شبکه خبری الجزیره، هدف اصلی انتفاضه قدس را پایان دادن به اشغالگری صهیونیست ها اعلام و تاکید کرد که همزیستی با رژیم اشغالگر قدس و شهرک سازی های این رژیم امکان پذیر نیست.
وی با اشاره به انتفاضه قدس و تاکید بر این که خون شهدا در اراضی فلسطین طرح های رژیم صهیونیستی را برای تقسیم مسجدالاقصی خنثی کرده است، گفت: متاسفانه برخی از طرف ها در تعامل با انتفاضه قدس شک و تردید دارند. از انتفاضه می خواهیم که ساکنان شهرک های صهیونیست نشین را مهار کند و جلوی تعرض صهیونیست ها به قدس و مسجد الاقصی را بگیرد.
این مقام ارشد حماس افزود: باید رهبران گروه های فلسطینی نیز وارد انتفاضه شوند و در این لحظه تاریخی از انتفاضه قدس حمایت کنند.
وی گفت: روح مقاومت و جوهر مبارزه ملت ما در این انتفاضه عظیم تجلی یافت و این مسئله بعد منطقه ای و بین المللی به خود گرفت و باعث یکپارچگی ملت فلسطین در کرانه باختری، باریکه غزه، سرزمین های اشغالی 1948و اردوگاه های مختلف شد.
خالد مشعلی با اشاره به اینکه از جنبش فتح و دیگر گروه های فلسطینی می خواهم به انتفاضه قدس ملحق شوند، گفت: چشم پوشی از گزینه مقاومت باعث از دست رفتن قدس و همچنین نابودی طرح ملی فلسطینیان خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه تا زمانی که اشغالگری و شهرک سازی ادامه دارد، مقاومت ملت فلسطین نیز ادامه خواهد یافت، افزود: ملت ما به این انتفاضه برای مهار شهرک نشینیان و حمایت از مسجدالاقصی نیاز داشت.
وی افزود: فلسطینیان در نوار غزه با وجود مشکلات زیاد و محاصره این منطقه همراه با دیگر فلسطینیان قیام کرده در قدس هستند و تصمیم ما در جنبش حماس این است که از انتفاضه قدس تا رسیدن به نتیجه حمایت کنیم.
خالد مشعل گفت: جان کری که انتفاضه را باعث فروپاشی تشکیلات خودگردان فلسطین دانسته است، فردی دروغگو است.
وی افزود: جان کری از آغاز انتفاضه تاکنون دو بار برای مهار آن به منطقه آمده و در این مدت فشارهای بین المللی و منطقه ای علیه انتفاضه جریان داشته است و این مسئله قابل قبول نیست.
وی تاکید کرد که تصمیم حماس ادامه انتفاضه و به نتیجه رساندن آن است و از همه طرف ها می خواهیم به انتفاضه بپیوندند.
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس همچنین خاطرنشان کرد که ملت فلسطین قادر به ادامه انتقاضه است و آن را ادامه خواهد داد.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها