0

کاپیتان تیم ملی هندبال: قطری ها منشور المپیک را زیر سوال می برند

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

کاپیتان تیم ملی هندبال: قطری ها منشور المپیک را زیر سوال می برند
دوشنبه 9 آذر 1394  10:22 AM

کاپیتان تیم ملی هندبال: قطری ها منشور المپیک را زیر سوال می برند

تهران- ایرنا- کاپیتان تیم ملی هندبال ایران، گفت: کار قطری ها در اعطای تابعیت به بازیکنان خارجی، منشور المپیک را زیر سوال می برد.

 

به گزارش ایرنا، تیم ملی هندبال ایران در رقابت های انتخابی المپیک 2016 ریو در قاره آسیا به مقام دوم دست یافت و نتوانست سهمیه مستقیم حضور در این مسابقات را کسب کند.
ملی پوشان کشورمان در این مسابقات مقابل تیم های قدرتمند آسیا به پیروزی رسیدند و فقط دو شکست مقابل قطر تجربه کردند که از 15 بازیکن خارجی بهره می برد.
محمدرضا رجبی کاپیتان تیم ملی ایران درباره مسابقات انتخابی المپیک به خبرنگار ایرنا،گفت: هدف اصلی ما در این مسابقات صعود به المپیک بود و پیش از آغاز مسابقات نیز شناخت خوبی از قطر داشتیم اما زمانی که رقابت ها آغاز شد متوجه شدیم که این تیم بازهم چند بازیکن خارجی جدید جذب کرده است.
وی افزود: نمی توان اسم این کار را توسعه ورزش گذاشت. قطر هر روز به دنبال پیدا کردن بهترین بازیکنان هندبال جهان است و آنها را به تابعیت خود در می آورد. این کار قطری ها با ذات ورزش مغایرت دارد و به تیم های ملی دیگر کشورها آسیب می زند.
کاپیتان تیم ملی هندبال گفت: کار ما برای رسیدن به المپیک بسیار دشوار شد زیرا باید برای به دست آوردن بلیت ریو باید با تیم های نامدار اروپایی روبرو شویم. با این وجود با تمام توان به میدان خواهیم رفت و شانس خود را برای رسیدن به المپیک امتحان می کنیم.
وی اظهار داشت: باید فدراسیون بین المللی هندبال جلوی قطری ها را بگیرد زیرا با این تیم هر بار با جذب بازیکنان جدید کاری می کند که حتی آنالیز آنها هم غیر ممکن شود. کاری که قطری ها می کنند خلاف منشور المپیک است و شعار و هدف این بازی ها را زیر سوال می برد.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها