0

خطر ازدواج با غیریهودیان، اسراییل را تهدید می‌کند

 
kianoosh69
kianoosh69
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 61
محل سکونت : اردبیل

خطر ازدواج با غیریهودیان، اسراییل را تهدید می‌کند
چهارشنبه 1 مهر 1388  1:00 AM


 پایگاه اینترنتی الترنت نوشت: «دولت اسراییل برنامه فشرده‌ و گسترده‌ای را طراحی کرده و از اسراییلی‌ها خواسته تا هر کدام از دوستان یا اقوام آنها که با افراد غیریهودی ازدواج کردند یا با خطر چنین ازدواج‌هایی مواجه هستند را آگاه کرده و به دولت اطلاع دهند.

به نوشته این پایگاه اینترنتی این فعالیت تبلیغاتی هشتصد هزار دلار هزینه در بر داشته و در واکنش به گزارش‌هایی اجرا شده که می‌گوید نیمی از یهودیان خارج سرزمین‌های اشغالی با غیریهودیان ازدواج می‌کنند.

یکی از پوسترهای تبلیغاتی این جریان حاوی شعارهایی در مورد آگاهی‌بخشی به یهودیان بوده و ازدواج با غیر یهودیان را تهدیدی ملی و استراتژیک یا به گفته تحلیلگران اسراییلی «جنگ دموگرافیک اسراییل» می‌خواهند.

مهم‌ترین کشورهایی که به این جریان مجوز تبلیغات داده‌اند، آمریکا و کانادا هستند که در آنها حدود شش میلیون یهودی زندگی کرده و بزرگ‌ترین تجمع یهودی در جهان را در دل خود جای داده‌اند.

بر اساس بررسی‌های انجام شده توسط طراحان این روند تبلیغاتی، بیش از دویست هزار اسراییلی با شماره تلفن‌های ذکر شده تماس گرفته و اسامی افراد یهودی خارج از سرزمین‌های اشغالی به همراه آدرس پست الکترونیک، فیس بوک و توییتر آنها را به دولت اطلاع خواهند داد.

گفتني است كه یهودیان سنتی همواره مخالف سرسخت ازدواج یهودی با غیر یهودی بوده اند.يهوديان معتقد اند علت آن که یهودیان نمی خواهند فرزندانشان با غیر یهودی ازدواج کنند آن نیست که احساس می کنند یک همسر غیر یهودی به قدر کافی خوب نیست ، بلکه بدان دلیل است که یک همسر غیر یهودی هر چقدر هم که خوب باشد قادر نیست به یک فرزند یهودی کمک کند تا سرنوشت و نقش اساسی خود را که گسترش ملت یهود و زنده نگهداشتن میراث یهود است ، ایفاء نماید.
اين در حالي است كه یهودیان امروزی، که نسبت به هم كيشان سنتي خود موضعی نسبتا مترقي تر نسبت به آینده دارند، دریافته اند که بسیاری از همسران غیریهودی به یهودیت رو می آورند. در گذشته، والدینی که فرزندشان با غیر یهود ازدواج می کرد، لباس عزا به تن می نمودند و کم نبودند والدینی که دیگر هرگز با فرزندشان صحبت نمی کردند.
)*
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها