0

اخبار کوتاه از حوادث

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:اخبار کوتاه از حوادث
پنج شنبه 21 آبان 1394  8:13 AM

قاتل معلم سراوانی دستگیرشد

مأموران انتظامی استان سیستان و بلوچستان روزگذشته قاتل فراری  معلم  سراوانی را در یکی از روستاهای شهرستان سراوان دستگیر کردند. فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با  فارس،  اظهار داشت: در پی قتل معلمی بر اثر اصابت گلوله فرد ناشناسی در تاریخ 5 بهمن 93 در روبه روی  یکی از مدارس شهرستان سراوان بررسی موضوع به طور ویژه در دستور کار پلیس این استان قرار گرفت.سردار حسین رحیمی تصریح کرد: پلیس پس از انجام اقدامات تخصصی  سرنخی از دخالت یک متهم سابقه دار به دست آورد و پس از شناسایی این متهم محل اختفای وی را در یکی از روستاهای سراوان شناسایی کرد و بامداد چهارشنبه  متهم در مخفیگاهش دستگیر شد. وی افزود: متهم در مواجهه با ادله تخصصی پلیس به قتل این معلم با استفاده از یک قبضه سلاح غیرمجاز به دلیل اختلافات قبلی اعتراف کرد. وی گفت: پرونده در این زمینه تشکیل شد و متهم به مقامات قضایی تحویل داده شد.

 


 

یک کشته و 3 مصدوم درواژگونی اتوبوس درجاده هراز

جانشین پلیس راه از حادثه واژگونی اتوبوس ولوو که از تهران عازم گنبد بود خبر داد و گفت: بر اثر این حادثه راننده در دم فوت کرد و 3 نفر از سرنشینان در بیمارستان بستری شدند. سرهنگ صمد اسفندیاری  در گفت وگو با  فارس،  اظهار داشت: یک دستگاه اتوبوس ولوو با 46 نفر مسافر از تهران عازم گنبد بود که در ساعت 50 دقیقه بامداد چهارشنبه در کیلومتر 70 جنوب آمل در محور هراز محدوده شنگول ده از مسیر خود خارج شد. وی تصریح کرد: با توجه به لغزندگی مسیر، اتوبوس بعد از خارج شدن از مسیر و پس از چرخش و انحراف به مسیر مقابل با پهلوی راست با دیوار و نرده محافظ پل به شدت برخورد کرد. این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی ناجا ادامه داد: در اثر این حادثه، راننده اتوبوس در دم فوت کرد.  تعدادی از سرنشینان نیز به بیمارستان 17 شهریور آمل منتقل می شوند که به صورت سرپایی مورد درمان قرار گرفته اند و 3 نفر در بیمارستان بستری شدند.

 


 
40 معتاد پرخطر در راه کمپ
 
بیش از چهل نفر از افرادی که در گرداب اعتیاد گرفتار شده بودند، روز گذشته راهی کمپ های ترک اعتیاد شدند.   به گزارش خراسان، با اجرای طرح جمع‌آوری معتادان پرخطر در مشهد که با دستور قضایی صورت پذیرفت، بیش از 40 فرد آسیب دیده که در پارک ها ، معابر عمومی و مناطق آلوده شهر پرسه می زدند، شناسایی  و جمع آوری شدند .بنا بر این گزارش افراد جمع آوری شده روز گذشته پس از طی شدن مراحل قضایی در دادسرای انقلاب مشهد، راهی کمپ های ترک اعتیاد شدند .
 
 

 

توقیف کامیون با 47 افغانی غیرمجاز
 
پلیس راه شهرستان جیرفت یک کامیون حامل ۴۷ افغانی غیرمجاز را توقیف کرد. به گفته سروان بهرامی فرمانده پلیس راه جیرفت راننده این کامیون ساعت یک بامداد روز گذشته با هوشیاری گشت پلیس راه  شناسایی و توقیف شد. وی افزود: راننده قاچاقچی درصدد قاچاق اتباع  بیگانه  از مرزهای شرقی کشور به شیراز بود که برای فرار پیشنهاد  ۲۲ میلیون ریال رشوه به آن ها داد که ماموران  ضمن رد  آن این مبلغ را ضمیمه صورتجلسه کرده و همراه راننده خاطی و افاغنه غیرمجاز به مراجع انتظامی تحویل دادند.
 
 

 

کشف 235 کیلو تریاک در بارندگی شدید
 
فرمانده انتظامی "جیرفت"  از کشف 235 کیلو تریاک در عملیات شب گذشته پلیس مبارزه با مواد مخدر از خودروی زامیاد خبر داد. سرهنگ " سعیدی" افزود: با وجود بارندگی شدید، محورهای مواصلاتی به طور شبانه‌روزی تحت کنترل نامحسوس ماموران قرار گرفت که با شناسایی   وانت زامیاد حامل مواد مخدر در محور جیرفت -رابر، بلافاصله خودرو توسط پلیس توقیف شد. در بازرسی از خودرو مقدار 235 کیلو  گرم  تریاک که به طرز ماهرانه ای در نقاط مختلف خودرو جاسازی شده بود کشف وضبط شد.
 
 

فروشنده داروهای غیرمجازپای میزمحاکمه
 
رسیدگی به پرونده تولید و نگهداری بیش از 26 هزار بسته داروی غیر مجاز ،اوایل هفته جاری درشعبه 903  دادسرای انقلاب انجام شد و تنها متهم پرونده نیز مقابل میز محاکمه ایستاد. به گزارش خراسان، این فرد متهم است که بیش از 26 هزار بسته داروی غیر مجاز و هزار و 500 عدد پماد و روغن های گیاهی تاریخ مصرف گذشته را در منزلش نگهداری می‌کرده است و همچنین با استفاده از سه دستگاه تولید قرص، اقدام به تولید داروهای غیر قابل مصرف در منزلش می کرد.
متهم بادستور سلیمانی بازپرس شعبه 903 دادسرای انقلاب مشهد تحت تعقیب قرار گرفت و در پی آن  توسط پلیس مبارزه با کالا وارز استان خراسان دستگیر شد و اوایل هفته جاری پرونده اش پیش روی باز پرس شعبه قرار گرفت و  به اتهامات تنها متهم پرونده رسیدگی شد.این درحالی است که تحقیقات قضایی همچنان در رابطه با دستگیری دیگر عوامل احتمالی پرونده ادامه دارد.
 
 

مرگ یک زورگیرطی درگیری با پلیس قصرشیرین

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین از درگیری بین پلیس و سه زورگیر در محله چهارقاپوی این شهر خبر داد که شلیک گلوله ماموران پلیس به خودروی آنها منجر به مرگ یکی از این افراد شد.نعمت ا... نازپرورده روز گذشته در گفت و گو با ایرنا افزود: در پی دریافت گزارشی مبنی بر اخاذی افراد ناشناس از رانندگان تانکرهای سوخت رسان عراقی با استفاده از یک دستگاه خودروی وانت بار، عوامل گشت پاسگاه انتظامی پس از رویت خودروی اعلامی دستور ایست دادند که به علت بی توجهی راننده خودرو به دستور ایست، پلیس اقدام به شلیک هوایی کردو در نهایت دو گلوله به سمت خودرو شلیک کرد که یکی از گلوله ها به یکی از سرنشینان خودرو اصابت کرد.وی افزود: فرد زخمی به علت شدت جراحات وارده در بیمارستان  فوت کرد و دو نفر دیگر از سرنشینان خودرو دستگیرشدند و از آنان مقداری فشنگ جنگی کشف و ضبط شد.فروش غیرمجاز و خارج از شبکه گازوئیل در قصرشیرین از زمان آغاز عملیات ترانزیت سوخت عراق به بنادر جنوبی کشورمان و همزمان با تردد و حضور تانکرهای سوخت رسان عراقی در راه های ارتباطی این شهرستان صورت گرفته است.

 


 

سارق خشن درچنگ قانون
 
عامل سرقت های خشن شبانه در محدوده بولوار پیروزی مشهد دستگیر شد. به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی مشهد با اعلام این خبر گفت: در پی گزارش چند فقره سرقت شبانه در محدوده بولوار پیروزی مشهد تحقیقات پلیسی آغاز شد. 
سرهنگ حجت نیک مرام افزود: مأموران در این مأموریت دو جوان را که سوار بر موتورسیکلت پلاک مخدوش بودند به عنوان مظنون تحت نظر قرار دادند. پس از دقایقی، دو جوان موتورسوار با تهدید قمه قصد سرقت از شهروندی راداشتند که مأموران یکی از آن ها را دستگیر کردند اما همدست او از صحنه گریخت. در بازرسی از متهم یک قبضه قمه کشف شد. این سارق خشن که به مواد مخدر اعتیاد دارد و از مجرمان سابقه دار است در بازجویی های اولیه اظهار داشت خودروی سواری پیکان پارک شده در کنار خیابان نیز متعلق به او است. در بازرسی از این خودرو یک قبضه تبرزین، یک کیسه برنج و مقادیری وسایل مسروقه خودروهای سواری کشف شد.
 
 

پسر 8ساله به قتل دختر یک ساله درآمریکا متهم شد

یک پسر بچه 8 ساله به قتل دختری یک ساله در آلابامای آمریکا متهم شد. به گزارش  خبرگزاری صدا و سیما، این پسر زمانی که مادرش به همراه زن دیگری به باشگاهی شبانه رفته بودند، دختر یک ساله آن زن را چنان کتک زد که موجب مرگ او شده است. شان ادواردز سخنگوی پلیس گفت: این پسر 8 ساله به علت اینکه کلسی دوین گریه اش را قطع نمی کرد، او را کتک زد. مادر این دختر نیز به علت سهل انگاری شریک در قتل شناخته شده است.

 


 

آرماتوربند جوان زیرخروارها خاک جان سپرد
 
25 تن از آتش نشانان مشهدی پس از 7 ساعت تلاش،جسم بی جان آرماتور بند 23 ساله که صبح روز گذشته هنگام کار زیر خرواری خاک گرفتار شده بودرا خارج کردند.معاون عملیات  آتش نشانی  مشهد  افزود: حادثه ریزش دیواره مجاور چاهک بر روی کارگر آرماتور بند در یک پروژه ساختمانی ساعت 10به سامانه 125 گزارش شد و بلافاصله گروه نجات ایستگاه  های 32، 3 و2 این سازمان  به خیابان آخوند خراسانی اعزام شدند.آتشپاد سوم " مهدی رضایی" گفت: در جریان این حادثه کارگری که در عمق 6 متری چاهک مشغول کار بود بر اثر ریزش قسمتی از دیواره محل گودبرداری مجاور چاهک گرفتار شد.  امدادگران آتش نشانی پس از رسیدن به محل حادثه به سرعت عملیات ایمن سازی را آغاز کردند و پس از راه اندازی کارگاه، آتش نشانان با رعایت اصول ایمنی و بکارگیری تجهیزات ویژه عملیات خاک برداری را ادامه دادند. وی با بیان اینکه در اواسط عملیات ،امدادگران مجبور شدند به منظور جلوگیری از ریزش مجدد خاک الوار هایی را بر روی دهانه چاهک کار بگذارند، اظهار کرد: سرانجام آتش نشانان 3ایستگاه که از ابتدا عملیات خودرا شروع کرده وآتش‌نشانان 2 ایستگاه دیگر که بعد به کمک آنان آمده  بودند پس از 7ساعت عملیات نفس گیر جسد کارگر جوانی را از زیر آوار خارج کردند که متاهل ودارای 2 فرزند بود. رضایی بابیان اینکه گود برداری دهانه چاهک به صورت اصولی انجام نشده بود، افزود:علت اصلی ریزش آوار در دست بررسی است.

 


 
زنان سارق درچنگ قانون
 
2 سارق حرفه ای که داخل اتوبوس های شهری با شگردی خاص کیف زنی می کردند با تلاش نیروهای انتظامی و همکاری شهروندان دستگیر شدند. فرمانده انتظامی مشهد درباره چگونگی دستگیری زنان سارق به خراسان گفت: در پی اعلام سرقت هایی از کیف های بانوان در اتوبوس های شهری که از مدتی قبل به پلیس گزارش می‌شد، ماموران انتظامی تلاش های خود را برای شناسایی عامل یا عاملان این سرقت ها آغاز کردند تا این که روز سه‌شنبه گذشته زن 27ساله ای که سوار خط 10 اتوبوسرانی شده بود پس از دستبرد به کیف یک زن، قصد داشت در یکی از  ایستگاه های منطقه احمد آباد از اتوبوس پیاده شده و متواری شود اما در همین هنگام یکی دیگر از مسافران متوجه سرقت شد و ماجرا را به مالباخته اطلاع داد که بلافاصله زن 27 ساله در محاصره مسافران اتوبوس قرار گرفت و آنان از فرار وی جلوگیری کردند. سرهنگ حجت نیکمرام افزود: ماموران احمدآباد در بازرسی از کیف همراه زن سارق، تعدادی کارت‌های عابر بانک مسروقه به همراه اموال شاکی را کشف کردند اما احتمال می رود که وی سرقت های بیشتری انجام داده باشد بنابراین شهروندانی که کیف آن ها با این شیوه سرقت شده برای شناسایی متهم می توانند به کلانتری احمدآباد مراجعه کنند. رئیس پلیس مشهد همچنین به دستگیری زن 60 ساله دیگری اشاره کرد که از دزدان حرفه‌ای و سابقه دار است. سرهنگ نیکمرام افزود: این زن معتاد نیز که داخل اتوبوس‌های شهری کیف زنی می کرد توسط عوامل کلانتری بانوان مشهد دستگیر شده است و بررسی ها برای کشف سرقت‌های دیگر وی ادامه دارد.
 
 

رازی که جان«پدر» راگرفت
 
پدری که پسر خود را کشته بود،  خود را از طبقه پنجم ساختمان به پایین پرت کرد و جان باخت. به گزارش تسنیم، 17 آبان پسر جوانی به محل کار پدرش در عبدل آباد رفت و از وی درخواست پول کرد. پدر آرش که  از نیت او برای خریدن مواد مخدر خبر داشت، تقاضای پسرش را رد کرد، آرش از این اتفاق عصبانی  شد وبا چاقویی به پدرش حمله ور شد. مسعود نیز با دیدن این وضعیت با استفاده از پتکی که در محل ساختمان نیمه کاره وجود داشت ضربه ای به فرزندش زد که سبب شد آرش جان خود را از دست بدهد. 
همان زمان مسعود با اعلام اینکه فرزندش مفقود شده است، این موضوع را به خانواده اطلاع داد اما موضوع کشتن پسرش را از خانواده مخفی کرد تا اینکه سه شنبه شب  مسعود که نمی  توانست بیش از این موضوع را در دل خود پنهان نگاه دارد در منزل به خانواده اش می گوید آرش را کشته است و جنازه او را در همان ساختمان نیمه کاره دفن کرده است. بعد از فاش شدن راز این قتل خانواده آرش سراسیمه از منزلشان بیرون آمدند، دقایقی  بعدصدای بلند برخورد جسمی به زمین به گوششان رسید، پدر آرش خودش را از طبقه پنجم ساختمان پایین انداخته بود و بر اثر جراحات وارد شده، در دم جان خود را از دست داد.بعد از این اتفاق، مأموران انتظامی، اورژانس و بازپرس کشیک قتل در صحنه حضور یافتند، خانواده مسعود نیز اتفاقات پیش آمده را برای بازپرس هشتم دادسرای جنایی تهران توضیح دادند. بازپرس جنایی تهران به همراه مأموران انتظامی بعد از حضور در ساختمان نیمه کاره جسد آرش را کشف کردند و جسد برای بررسی های بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد.
 

کاهش 7 درصدی سرقت در 7 ماه گذشته
 
فرمانده نیروی انتظامی از کاهش 7 درصدی سرقت در 7 ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما سردار سرتیپ حسین اشتری افزود:  کاهش یا افزایش سرقت در استان ها متفاوت است اما در مجموع شاهد کاهش آمار این جرم هستیم البته اکثر سرقت های مسلحانه شناسایی و کشف می شوند. 
سردار اشتری افزود: در قرارگاه مبارزه با سرقت 14 استان هدف را مشخص کردیم که 75 درصد سرقت ها در این استان ها صورت می گرفت و در این قرارگاه با تمرکز بر این استان ها وضعیت را نسبت به گذشته بهبود دادیم هرچند تا رسیدن به وضع مطلوب فاصله داریم و باید بیشتر تلاش کنیم.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
zaker7007 siryahya
دسترسی سریع به انجمن ها