0

اخبار کوتاه از حوادث

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:اخبار کوتاه از حوادث
دوشنبه 18 آبان 1394  10:21 AM

دو نفردرتصادف منجر به آتش سوزی درجاده نایین جان باختند

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان، از جان باختن دو سرنشین بونکر حمل گاز مایع که شنبه شب بر اثر تصادف با یک دستگاه کامیون حامل قیر دچار آتش سوزی شده بود، خبر داد.سرهنگ رضا رضایی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: پس از مهار آتش سوزی که تا صبح یکشنبه ادامه داشت، از بقایای اجساد به جا مانده در این آتش سوزی متوجه شدیم دو سرنشین بونکر حمل گاز مایع جان خود را از دست داده اند.  وی اظهارکرد: این آتش سوزی پس از 12 ساعت  خاموش و تردد در جاده اصفهان به نایین از سر گرفته شد.  برخورد یک دستگاه کامیون حمل قیر با بونکر حمل گاز مایع، شنبه شب در جاده اصفهان به نایین به آتش سوزی درهر دو خودرو منجر شد. فرمانده انتظامی نایین پیش از این به ایرنا گفته بود: این حادثه با وجود آتش سوزی بونکر حمل گاز خسارت جانی در بر نداشت. سرهنگ نبی ا... سواد کوهی اظهار کرد: این حادثه حدود ساعت 19 شنبه شب گذشته در محل گردنه ملا احمد جاده اصفهان به نایین روی داد. فرمانده انتظامی نایین افزود: یکی از خودروهای آسیب دیده 15 ساعت در آتش می سوخت.

 

 

سرکرده اراذل و اوباش در چنگ قانون

یکی از سرکردگان اراذل و اوباش مشهد در اقدام غافلگیرانه پلیس دستگیر شد. رئیس پلیس امنیت عمومی خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: در پی گزارش چند فقره شرارت های خیابانی و دستور اکیدمقام قضایی برای مقابله جدی و قاطعانه با برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی تحقیقات پلیسی آغاز شد. سرهنگ هادی شیرمحمدی افزود: پلیس در اقدامی اطلاعاتی یکی از سرکردگان اراذل و اوباش را شناسایی کرد و تحت تعقیب قرار داد. به گزارش پایگاه خبری پلیس وی خاطرنشان کرد: آخرین مخفیگاه این متهم که به دستور بازپرس شعبه 406 دادگاه عمومی و انقلاب به اتهام شرارت، تهدید با اسلحه، ورود به عنف و حمل غیرمجاز اسلحه تحت تعقیب بود در خیابان رسالت مشهد شناسایی و محل به طور ضربتی پاکسازی شد. وی گفت: متهم قصد  مقاومت و فرار از چنگ ماموران انتظامی را داشت که با شلیک تیرهوایی زمین گیر شد. در بازرسی از مخفیگاه این شرور مخوف یک قبضه قمه، یک عدد دستبند تقلبی فلزی، آلات و ادوات ساخت مواد مخدر و آلات قمار بازی کشف شد. متهم برای سیر مراحل قانونی و رسیدن به سزای اعمال شرارت بار خود به مراجع قضایی معرفی شد.

 

ورود محموله های قاچاق«شیشه»به ایران

مواد مخدر جدید که از مواد شیمیایی متنوع است هنوز به ایران نیامده است اما به تازگی شاهد قاچاق چند محموله شیشه از کشورهای دیگر به ایران به علت کاهش دسترسی در داخل بودیم.معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر در گفت وگو با ایسناافزود: وزارت کشور برای این امر برنامه ریزی می کند و وزیر کشور در سال جاری اولویت های مبارزه با مواد مخدر را در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان تعیین کرده است. اسدا... هادی نژاد افزود: اقدامات خوبی از سوی دستگاه های مقابله ای در شرق کشور در این باره انجام شده است. هم اکنون دستگاه های مربوط در حال کار روی بیش از صدکیلومتر از مرزهای کشور هستند و عملیات مسدودسازی و تجهیز مرزها تا آخر سال به پایان می رسد. وی درباره ورود مواد مخدر جدید به کشور موسوم به ان.پی.اس ها گفت: موادمخدر جدید که از مواد شیمیایی متنوع است هنوز به ایران نیامده و گزارشی پیرامون آن به دست ما نرسیده است، اما از آنجا که میزان دسترسی به شیشه کم شده و قیمت آن بالا رفته است، به تازگی شاهد قاچاق چند محموله شیشه از کشورهای دیگر به ایران بودیم.

 

خروج قطار از ریل در آمریکا

خروج قطار باری حامل مواد شیمیایی از ریل در ایالت ویسکانسین آمریکا، به نشت ماده اتانول(نوعی الکل) به رودخانه می سی سی پی منجر شد. به گزارش  خبرگزاری صدا و سیما، روز شنبه قطار باری متعلق به شرکت راه آهن « بی ان اس اف» در غرب ویسکانسین در آمریکای شمالی از ریل خارج شد که بر اثر این حادثه 5 واگن آن که حامل مواد شیمیایی اتانول بود واژگون شد و  مقداری از بار این واگن ها به داخل رودخانه می سی سی پی نشت کرد. بخشی از بار این قطار هم تعدادی خودرو بود که در پی این حادثه شماری از آن ها از واگن ها به بیرون پرتاب شد و در داخل رودخانه می سی سی پی سقوط کرد. تجهیزات سنگین برای بیرون کشیدن این خودروها از داخل رودخانه می سی سی پی در محل وقوع حادثه مستقر شده است. بعد از وقوع این حادثه به شماری از ساکنان مناطق اطراف رودخانه می سی سی پی هم دستور داده شده است منازل خود را ترک کنند. این قطار باری ساعت 8و 45 دقیقه شنبه در فاصله دو مایلی شمال شهر «آلما» یکی از شهرهای حاشیه رودخانه می سی سی پی از ریل خارج شد. علت وقوع این حادثه مشخص نشده است و گزارشی هم درباره خسارات انسانی منتشر نشده است.

 

پلیس مامورقلابی را درمدرسه دستگیر کرد

مرد جوانی که بابستن یک اسلحه قلابی به کمرش در پوشش مامور پلیس، وارد یک مدرسه دخترانه شده بود  دستگیر شد . به گزارش خراسان  یکی از ماموران تجسس کلانتری هاشمی نژاد مشهد که شنبه گذشته در حال گشت زنی در محدوده خیابان مطهری بود توجهش به جوانی جلب شد که سوار بریک دستگاه موتورسیکلت آپاچی در مقابل یک مدرسه دخترانه  توقف کرده بود.  این مامور  در حالی که متوجه شد مرد جوان کلاه یگان تکاوری پلیس را به سر دارد او را به صورت نامحسوس زیر نظر گرفت. در همین حال بود که مامور قلابی سوار بر آپاچی وارد حیاط مدرسه دخترانه شد. پلیس هم به سرعت وارد عمل شد و پس ازهماهنگی با مسئولان مدرسه دخترانه مرد جوان را در حالی که یک کلت پلاستیکی به کمر داشت دستگیر کرد. پلیس هنوز مامور قلابی را مورد بازجویی قرار نداده بود که یکی از مسئولین مدرسه مذکور مدعی شد فرد دستگیر شده چند روزی است که در اطراف مدرسه پرسه می زند و حتی خودش را به ما مامور معرفی کرده است. متهم روز گذشته در حالی به شعبه 203 دادسرای مشهد منتقل شد و در مقابل بازپرس  شرقی  ایستاد و از خود دفاع کرد  که در گفته هایش تناقضاتی دیده می شد . همین امر باعث شد تا متهم با دستور قضایی راهی زندان مشهد شود تا تحقیقات بیشتری در این باره انجام گیرد.

 

 

دستگیری سرشاخه تهیه وتوزیع مواد مخدر

یکی از عاملان اصلی تهیه و توزیع مواد مخدر در منطقه سیدی مشهد دستگیر و مقادیری مواد مخدر از مخفیگاه او کشف شد. فرمانده انتظامی مشهد با اعلام این خبر گفت: گروه های مبارزه با  مواد مخدر کلانتری سیدی با بررسی گزارش های خبری شهروندان به اطلاعاتی دست یافتند که چهره یکی از سرشاخه های تهیه و توزیع مواد مخدر را نمایان ساخت. به گزارش پایگاه خبری پلیس سرهنگ حجت نیک مرام افزود: با شناسایی پاتوق این متهم حرفه ای که یک مغازه پرنده فروشی بود ماموران انتظامی با  هماهنگی مقام قضایی، محل را به طور نامحسوس تحت کنترل خود قرار دادند. پلیس در این عملیات ضربتی، متهم سابقه دار را دقایقی پس از ورود به مغازه مورد نظر دستگیر کرد.

 

 

پلمب 51حلقه چاه  غیرمجازآب  درعمق کویر

51 حلقه چاه غیر مجاز آب درشهرستان ریگان پلمب شد. مطهری نیا معاون عمرانی فرماندار ریگان  گفت: خشکسالی های پی درپی و برداشت های بی رویه از آب های زیرزمینی باعث پایین رفتن فاجعه بار سطح این آب ها شده است که طرح مسدود سازی چاه های غیرمجاز با جدیت پیگیری می شود. وی نظارت بر میزان برداشت آب از چاه‌های مجاز را ضروری دانست و یکی از راه های نجات و برون رفت از شرایط فعلی را نصب کنتورهای هوشمند در موتور پمپ های کشاورزی ریگان عنوان کرد. وی خاطر نشان کرد تا پایان سال برای 219 حلقه چاه کنتور هوشمند نصب خواهد شد.

 

 

شمار کشته های ریزش سقف کارخانه در پاکستان به 44 تن رسید

شمار کشته های فروریختن سقف کارخانه ای در شرق پاکستان روز یکشنبه به 44 تن رسید. علت این حادثه که چهارشنبه هفته پیش در لاهور، مرکز ایالت پنجاب رخ داد، رعایت نکردن اصول ایمنی هنگام احداث این کارخانه بوده است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه ، محمد عثمان، از مقامات شهر لاهور گفت: «41 جسد از زیر آوار بیرون کشیده شده است، و سه تن از کارگران هم که زخمی شده بودند، پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست دادند.» وی گفت: 40 درصد آوار پاکسازی شده است و امدادگران به جست وجو برای بیرون کشیدن افراد دیگری که زیر آوار مانده اند و امکان زنده ماندنشان وجود دارد، ادامه می دهند. امدادگران، شنبه پس از گذشت 50 ساعت از فروریختن این ساختمان، یک پسر نوجوان را زنده از زیر آوار بیرون کشیدند. این کارخانه چهار طبقه که محل تولید کیسه‌های پلاستیکی بود، بعدازظهر چهارشنبه فروریخت. به گفته مسئولان کارخانه، هنگام فروریختن این ساختمان دست کم 150 نفر در کارخانه بودند. هنوز معلوم نیست چه تعداد از این افراد زنده اند. بنا بر اعلام شهباز شریف، سروزیر ایالت پنجاب، احتمالاً زلزله 7.5 ریشتری ماه پیش، موجب سست شدن اسکلت ساختمان شده است.

 

 

زلزله درونزوئلا یک کشته و 4زخمی برجا گذاشت

وقوع زلزله 5.6 ریشتری در ونزوئلا یک کشته و 4 زخمی برجاگذاشته است.به گزارش  فارس به نقل از «تله سور»، براثر زلزله 5.6 ریشتری که صبح شنبه در استان «مریدا» در غرب ونزوئلا به وقوع پیوست، 1 نفر کشته شد و 4 نفر دیگر نیز زخمی شدند و 30 منزل مسکونی نیز آسیب دید.
«آلکسیس رامیرز» فرماندار استان «مریدا»  اعلام کرد که مقامات این استان برای مواجهه با هر رخدادی آماده هستند. وی در ادامه افزود : «عملیات بزرگ مسکن ونزوئلا» در این کشور در حال اجراست و به زودی منازل مسکونی آسیب دیده از این طریق بازسازی خواهند شد. «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا نیز ضمن اعلام همدردی با مردم «مریدا»، دستور بازسازی سریع منازل مسکونی آسیب دیده بر اثر زلزله را صادر کرد. گزارش ها حاکی از آن است که این زلزله در 27 کیلومتری جنوب شرقی استان «مریدا»، در عمق 5 کیلومتری زمین رخ داده است. کاربران ونزوئلایی شبکه اجتماعی «توئیتر» در صفحات شخصی خود نوشته اند که لرزش های ناشی از این زلزله در چند شهر مجاور نیز احساس شده و چند پس لرزه نیز به همراه داشته است.

 

 

اثری ازمفقودان شکستن سد در برزیل نیست

نیروهای امداد و نجات برزیل همچنان تلاش می کنند 28 مفقود حادثه شکستن سد ضایعات معدن را پیدا کنند. به گزارش ایسنا شکستن دو سد ضایعات معدن سنگ آهن در جنوب شرق این کشور تعدادی کشته و 28 مفقود برجا گذاشت. همچنین در این حادثه تعدادی خانه مسکونی که در نزدیکی این دو سد قرار داشت زیر گل ولای فرو رفت. عصر روز پنج شنبه پس از آن که سازه این دو سد فرو ریخت، دیوار عظیمی از گل و لای قرمز خانه های یک روستا را تخریب کرد. امیدها برای پیدا کردن 28 مفقود این حادثه از جمله 13 کارگر معدن از بین رفته است.

 

 

فروشگاه کفش درخیابان پنج تن درآتش سوخت

خراسان-  آتش سوزی گسترده  فروشگاه کفش در خیابان پنج تن  مشهد ظهرروزگذشته  خسارات مالی گسترده برجاگذاشت.  مدیر منطقه سه  آتش‌نشانی افزود: این حادثه ظهر اعلام شد و با توجه به سریع الاشتعال بودن اقلام موجود در محل آتش کل فروشگاه را فرا گرفته و در حال سرایت به منزل مسکونی فوقانی بود.
حسین صالح نظر آبادی ادامه داد: در پی اعلام آتش سوزی آتش نشانان ایستگاه های 18 و 42 به محل حادثه شتافتند وبا توجه به رسیدن حرارت و دود سنگین به طبقه فوقانی فروشگاه و شکستن شیشه ها و سوختن پرده های این منزل  آتش نشانان ضمن جستجو و تخلیه منزل مسکونی از چندین جهت  به اطفای آتش اقدام کردند.
وی با اشاره به مساحت تقریبی 40 متری این فروشگاه افزود:  با اطفای به موقع آتش از گسترش آن جلوگیری شد.
به گزارش روابط عمومی نظر آبادی با تاکید بر اینکه علت وقوع آتش سوزی نیازمند بررسی های بیشتر می باشد، خاطرنشان کرد: وقوع این آتش سوزی خسارت جانی در بر نداشت و تنها موجب بر جای ماندن خسارات مالی گسترده شد.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
zaker7007 siryahya
دسترسی سریع به انجمن ها