0

نصب نرخنامه درهمه نانوايي‌ها اجباري شد استاندار تهران از اجباري شدن نصب نرخ‌نامه در همه نا

 
AR_jalal313
AR_jalal313
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1210
محل سکونت : فارس

نصب نرخنامه درهمه نانوايي‌ها اجباري شد استاندار تهران از اجباري شدن نصب نرخ‌نامه در همه نا
یک شنبه 5 دی 1389  7:35 PM

 

نصب نرخنامه درهمه نانوايي‌ها اجباري شد

استاندار تهران از اجباري شدن نصب نرخ‌نامه در همه نانوايي هاي سطح استان تهران خبر داد و تصريح كرد: بازرسان تعزيرات گندم، آرد ونان استان بصورت ويژه در تمامي ساعات پخت نان بر اين امر نظارت كامل دارند.
استاندار تهران با تاكيد بر اين كه در قيمت‌هاي جديد نان حداقل 20 درصد سود نانوا ديده شده است، گفت: نانوايي‌ها از اين پس بايد براي عرضه نان و جلب مشتري با هم رقابت كنند.

دكتر مرتضي تمدن در گفت‌وگو با ايسنا) در خصوص وضعيت و كيفيت نان در تهران ، گفت: دولت با اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها بهترين روش را براي نان برگزيده است، چرا كه مردم بهتر از ديگران مي‌توانند يارانه‌ نان را استفاده كنند و وقتي احساس كنند كه اين يارانه‌ در اختيارشان است درست مصرف مي‌كنند.

وي با اشاره به اين كه وقتي با دو نان مي توانيم مديريت كنيم، نيازي نيست كه هر روز سه نان بگيريم و يكي را خشك كرده و به نان خشكي بدهيم، افزود: نانوايي‌ها از اين پس مي‌توانند با عرضه درست نان و رقابت مشتري جلب كنند.

استاندار تهران دادن قدرت انتخاب به دست مصرف‌كنندگان و افزايش تعداد نانوايي‌ها به گونه‌اي كه مردم حق انتخاب نانوايي مناسب را داشته باشند را دو روش رقابتي در عرصه نان عنوان كرد و گفت: دولت در هر دو بخش در حال برنامه‌ريزي‌ است.

وي با تاكيد بر اين كه خوشبختانه بهترين همكاري را در اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها در صنف نانواها و اتحاديه نانوايان داشتيم، در خصوص اين كه هنوز نان در تعدادي از نانوايي‌هاي تهران به قيمت بالاتر از نرخ‌هاي تعيين شده و بر اساس نرخ آزاد پز قبلي فروخته مي‌شود به ايسنا گفت: اين دسته از نانوايي‌ها تخلف ‌مي‌كنند، چرا كه دولت به ميزاني آرد يارانه‌اي قديم در اختيار آنان قرار مي‌دهد كه قيمت آردهاي قبليشان مستهلك شود، لذا بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته با اين دسته از نانوايان برخورد مي‌شود.

استاندار تهران از اجباري شدن نصب نرخ‌نامه در همه نانوايي هاي سطح استان تهران خبر داد و تصريح كرد: بازرسان تعزيرات گندم، آرد ونان استان بصورت ويژه در تمامي ساعات پخت نان بر اين امر نظارت كامل دارند.

وي به كيفيت نان اشاره كرد و گفت: برخي‌ها معتقدند افزايش قيمت نان خصوصا نان لواش زياد بوده است. اما اگر مبنا را چانه 120 گرمي بدانيم حق با آن‌ها است، اين در حاليست كه بر اساس مصوبه ابلاغي، چانه‌ نان لواش 170 گرم شده و قطعا كيفيت و وزن آن تغيير خواهد كرد، لذا قيمت 100 تومان براي آن منطقي است.

استاندار تهران با تاكيد بر اين كه هم اكنون آرد را بين 280 تا 300 تومان عرضه مي‌كنيم، افزود: اين در حاليست كه آرد آزاد تا 450 تومان بود، لذا هيچ گونه افزايش قيمتي به غير از قيمت‌هاي تعيين شده موضوعيتي ندارد.

وي با تاكيد بر اين كه در استان تهران معاونين استانداري و شوراي آرد و نان به همراه بازرسان از ابتداي اعلام نرخ‌هاي جديد بر نانوايي‌ها نظارت مي‌كنند، به ايسنا گفت: در نرخ‌هاي جديد سود نانوا، افزايش حامل‌هاي انرژي، افزايش قيمت افزودني‌ها و حتي 20 درصد سود نانوا نيز ديده شده است؛ لذا اميدواريم نانوايان نيز با همكاري خوب خود نسبت به افزايش رضايتمندي شهروندان در اين خصوص اقدام كنند.

استاندار تهران در پاسخ به سوالي در خصوص اين كه يارانه‌ نان به حساب برخي‌ها هنوز واريز نشده است، گفت: برخي مشكلات در اين زمينه به استانداري گزارش شده كه در حال پيگيري هستيم و بزودي اين مساله برطرف شده و يارانه‌ نان به حساب آنهايي كه نگرفته‌اند واريز مي‌شود.


تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها