0

بررسی فنی نوکيا ۵۷۰۰: موسيقی همراه

 
sepideh
sepideh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1388 
تعداد پست ها : 348
محل سکونت : لرستان

پاسخ به:بررسی فنی نوکيا ۵۷۰۰: موسيقی همراه
یک شنبه 5 دی 1389  6:57 PM

صفحه نمايش :

صفحه نمايش گوشی دارای وضوح QVGA (٣٢٠ × ٢٤٠ پيکسل ) می باشد که 16 ميليون رنگ را نشان می دهد و اندازه آن 2.2 اينچ است . صفحه نمايش کيفيت بسيار خوبی دارد و در زير نور مستقيم خورشيد به خوبی خوانده می شود که به راحتی در شرايط نور مختلف می توان از آن استفاده کرد . روشنايی آن نيز در حد مطلوب است . صفحه نمايش به يک حسگر مجهز است که مطابق با نور محيط ، روشنايی آن را تنظيم می کند . اين کنترل هوشمند به افزايش ماندگاری باتری پس از شارژ نيز کمک می کند .
   

صفحه کليد :

نوکيا برای کنترل آسان تمام ويژگی های تلفن تعداد 25 دکمه در نظر گرفته است . دکمه های کليد حرکتی در يک ترتيب پله مانند در قسمت پايين تلفن قرار گرفته اند . اين کليدها نسبتا بزرگ هستند و عليرغم اينکه نزديک يکديگر قرار دارند و فاصله ای بين کليدها وجود ندارد . با اين حال استفاده از آنها آسان است . کليدهای Media در طرف ديگر قرار دارند که شامل سه کليد می باشند و بر اساس حالت عملکردی تلفن ، ويژگی های مختلفی را انجام می دهند .
   

دکمه ها در حالت موسيقی شامل ويژگی های ، Play / Pause / Stop Rewind و Fast Forward و در حالت دوربين شامل ويژگی های بزرگ نمايی ، کوچک نمايی و گرفتن عکس می باشند. اندازه کليدها به سهولت استفاده از آنها کمک می کند . تمام کليدهايی که در قسمت پايين دو طرف تلفن وجود دارند نقره ای هستند و فقط کليد Play / Pause / Stop سفيد رنگ است . نور زمينه کليدها سفيد است و حسگر صفحه نمايش ، نور زمينه صفحه کليد را نيز کنترل می کند .
   

در تاريکی و يا در شب علاوه بر نور زمينه صفحه کليد ، نور قسمت سفيد اطراف آنها نيز به استفاده از کليدها کمک می کند . جويستيک دارای چهار جهت است که از مرکز آن نيز برای تاييد استفاده می شود و دارای حاشيه سفيد رنگ است . دو Softkey و کليدهای سبز و قرمز و همچنين کليد C و منو در قسمت بالا زير صفحه نمايش وجود دارند . استفاده از جويستيک کمی مشکل است .

ساختار منو :

نوکيا  5700 XpressMusic مانند ساير گوشی های هوشمند نوکيا از سيستم عامل سيمبين و منوی سری 60 استفاده می کند . نسخه سيمبين 9.2 است . قسمت بالای صفحه نمايش ، تاريخ ، ساعت و آيکن وضعيت سيگنال و باتری را نشان می دهد در حالی که نام اپراتور يا OffLine در وسط صفحه قابل مشاهده است . آيکن OffLine نشان می دهد که 5700 فقط بصورت Organizer و دستگاه چند رسانه ای کار می کند و ويژگی تلفن آن غير فعال است . ( در طول پرواز در هواپيما از اين ويژگی استفاده می شود ) .
   

زير آنها رديفی از 6 ميانبر وجود دارد که برای هشدار تماس های ناموفق ، رويدادهای آتی ( ليست TO-DO در تقويم ) ، پيام های دريافتی و وضعيت نرم افزار پخش موسيقی بکار می رود . در پايين صفحه نمايش دو دکمه نرم افزاری قرار گرفته است که امکان شخصی کردن آنها از منوی Settings وجود دارد . منوی اصلی بصورت يک ماتريس 4 × 3 از آيکن ها است که بصورت ليست نشان داده می شود . آيکن ها در هر دو صورت انيميشن نيستند . مانند مدل های 6120 و N76 در اين گوشی نيز دو حالت مشاهده Horse Shoe و V – Shaped وجود دارد که بسيار جالب است اما استفاده از منوهای سه بعدی در آنها آسان نيست .
   

از دکمه های صفحه کليد عددی می توان بعنوان ميانبر استفاده کرد اما منو هميشه 12 آيکن ندارد و می تواند کمتر يا بيشتر از اين تعداد باشد. مانند گوشی های سيمبين می توانيد آيکن ها را دوباره در منو مرتب کنيد و لينک آنها در پوشه ها را جابجا نماييد . در نسخه 9.2 سيمبين ، هر نرم افزار فعال دارای يک دايره کوچک نزديک به آيکن آن در منو است . با نگهداشتن کليد منو می توانيد نرم افزارهای در حال اجرا را مشاهده کنيد و با انتخاب بعضی از آنها و با استفاده از کليد C ، نرم افزارهای مورد نظر را ببنديد . با استفاده از تم میتوان منو را شخصی کرد.

ارزانترین فروشگاه اینترنتی:

www.arzaneshop.com

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها