0

بررسی فنی نوکيا ۵۷۰۰: موسيقی همراه

 
sepideh
sepideh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1388 
تعداد پست ها : 348
محل سکونت : لرستان

بررسی فنی نوکيا ۵۷۰۰: موسيقی همراه
یک شنبه 5 دی 1389  6:56 PM

مزايا :

• صفحه نمايش مناسب
• پردازشگر سريع
• بلندگوهای قوی
• طراحی جالب و زيبا

معايب :

• کار با گوشی در حالت دوربين مشکل است
• دستگاه نسبتا بزرگ و سنگين است
• سوکت داخلی 3.5mm ندارد
• استفاده از جويستيک و حرکت دادن آن مشکل است

طراحی :

نوکيا 5700 XpressMusic دارای طراحی زيبايی است و ظاهر آن ترکيبی از رنگ بندی نوکيا 5300 و قسمت چرخشی پايين نوکيا 3250 می باشد . اين گوشی دو رو است اما برخلاف مدل Upstage سامسونگ فقط يک صفحه نمايش دارد و قسمت چرخشی پايين گوشی آن را از تلفن به نرم افزار پخش موسيقی تبديل می کند . اين مدل دارای لبه های گرد است و شامل دو قسمت می باشد : صفحه نمايش و کليدهای کنترل در قسمت بالا و صفحه کليد عددی در قسمت پايين آن قرار گرفته است .تلفن بر اساس وضعيت قسمت چرشی پايين دارای پنج حالت عملکردی می باشد .
   

زمانی که صفحه کليد عددی در طرف صفحه نمايش باشد دستگاه در حالت تلفن قرار دارد . حالت دوربين زمانی فعال می شود که قسمت پايين تلفن 90 درجه به سمت چپ چرخش پيدا کند . برای فعال شدن حالت موسيقی بايد قسمت چرخشی پايين تلفن تا 180 درجه به سمت راست حرکت کند . با چرخش دوربين بطرف کاربر در طول مکالمه تصويری ، فعال می شود . در زمان مشاهده ويدئو با چرخاندن قسمت پايين تلفن به سمت چپ تا 90 درجه ، تصوير در حالت افقی نمايش داده می شود و بنابراين حالت مشاهده ويدئو فعال می شود که در آن بلندگو در جهت کاربر قرار می گيرد تا کيفيت صوتی را ارتقاء بدهد . مدل 5700 در سه رنگ قرمز ، خاکستری و مشکی توليد شده است . در هر سه نسخه ، رنگ های نقره ای و سفيد وجود دارد و فقط قسمت قاب پشت ، قاب دو طرف صفحه نمايش و قسمت های کناری رنگ های متفاوتی دارند .
   

قسمت های نقره ای و سفيد از پلاستيک براق ساخته شده اند و بقيه قسمت ها در عوض صيقلی نيستند و از مواد لاستيکی تشکيل شده اند که استفاده از گوشی و در دست گرفتن آن را آسان می کند و احتمال سرخوردن دستگاه را کاهش می دهد . بين اين قسمت ها و صفحه نمايش ، فاصله کمی وجود دارد که بعد از کمی استفاده ، گرد و خاک در اين فواصل جمع می شود و مرتب بايد آن را تميز کنيد .
ابعاد گوشی 17.3 × 50.5 × 108 ميلی متر و وزن آن 115 گرم است که آن را در رده گوشی های بزرگ و سنگين قرار می دهد . با اين حال به راحتی می توان دستگاه را در جيب حمل کرد زيرا قطر کمی دارد .
   

کليد حرکتی چهار جهتی با مرکز تاييد کننده ، دو Softkey و کليدهای سبز و قرمز تماس در اطراف آن زير صفحه نمايش قرار دارند . کليدهای منو و C در قسمت قاب تعويض گوشی و در طرف راست و چپ دو Softkey بصورت خط تيره وجود دارند که که بصورت عمودی قرار گرفته اند .
   

کليد ولوم در طرف چپ گوشی وجود دارد که ويژگی آن با نماد ( + و - ) نشان داده شده است . يکی از بلندگوها روی قسمت سفيد بالای آنها مشاهده می شود . اين چهار دکمه نور زمينه ندارند و کار کردن با آنها مشکل تر از ساير دکمه ها است . البته استفاده از ناخن يا نوک انگشت به کار کردن با آنها کمک می کند. کانکتور شارژ ، محل کارت حافظه MicroSD و کانکتور MiniUSB در طرف راست تلفن وجود دارد که توسط يک درپوش مشترک محافظت می شود .
   

در اين مدل علاوه بر بلوتوث ، پورت مادون قرمز نيز وجود دارد که محل آن بالای درپوش لاستيکی در طرف راست تلفن است . در يک طرف قسمت پايين تلفن لنز دوربين 2 مگاپيکسل و فلش LED و در طرف ديگر آن بلندگوی دوم قرار دارد .
       

در گوشی های نوکيا معمولا کليد روشن / خاموش دارای دو عملکرد است و کار تغيير دادن پروفايل ها ، قفل کردن صفحه کليد و چند کار ديگر را نيز انجام می دهد . اين کليد در قسمت وسط در بالای تلفن مشاهده می شود . ميکروفن ، سوکت 2.5mm و محل بند مچ يا گردنی در پايين تلفن وجود داد . نوکيا 5700 XpressMusic ترکيبی از چند دستگاه است و به سادگی با چرخاندن قسمت پايين گوشی می توان از يک حالت به حالت ديگر سوئيچ کرد .

ارزانترین فروشگاه اینترنتی:

www.arzaneshop.com

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها