0

بی‌خوابی شب، مغز را کوچک میکند

 
savin125125
savin125125
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 5409
محل سکونت : بوشهر

بی‌خوابی شب، مغز را کوچک میکند
یک شنبه 5 دی 1389  1:49 PM

تحقیقات جدید نشان میدهد که بی‌خوابی در هنگام شب میتواند مغز شما را کوچک کند.

 

http://gollbaran.mihanblog.com/


برای اولین بار عکس‌برداری از مغز نشان داد نخوابیدن در هنگام شب میتواند سلول‌های خاکستری مغز را کاهش دهد. این آزمایشات نشان داد که بی‌خوابی‌های مزمن میتوان چگالی مواد خاکستری مغز را که در تصمیم‌گیری دخیل هستند کاهش داده و عملکرد مغز را با مشکل رو به رو کند.این یافته جدید میتواند منجر به درمان‌های جدیدی شود تا با کمک آن بتوان افراد دچار بی خوابی مزمن را از این معضل رنج آور نجات داد.

 

گروهی دیگر از محققان نیز مغز بیماران مبتلا به بی‌خوابی‌های مزمن را با افرادی که به طور طبیعی میخوابند مقایسه کردند. در این بررسی‌ها مشخص شد بیشترین میزان از دست دادن چگالی مواد خاکستری در افرادی است که به شدت دچاربی‌خوابی هستند.البته هنوز دانشمندان متوجه نشدند که آیا بی‌خوابی منجر به از دست دادن مواد خاکستری مغز میشود یا از دست دادن مواد خاکستری اول اتفاق می‌افتند.

 

دکتر آلتنا از دانشگاه کمبریج که این تحقیقات را انجام داده است در این باره گفت: ما هنوز نمیدانیم کدام یک از این موارد زودتر اتفاق می‌افتند، اما ما امیدواریم که مطالعات آینده بتواند به ما در کشف این موضوع کمک کند.

 

دکتر رونالد کرامر مدیر مرکز ناهنجاری‌های خواب در موسسه عصب شناسی کلورادو در این باره گفت: این مطالعات نشان میدهد بدخوابی برای مغز مضرات زیادی به همراه دارد. با این کشف ما امیدواریم بتوانیم داروهای جدیدی برای افراد مبتلا به بی‌خوابی بسازیم

 

 

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک  اللهم العنهم جمیعا
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها