0

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > محمد مكارم اقدم فيروزسالاري

mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 287351

یک شنبه 5 دی 1389  12:46 PM

شهيد محمد مكارم اقدم فيروزسالاري

تاريخ تولد :1337

نام پدر :

تاریخ شهادت : 8/2/1359

محل تولد : /- /-

طول مدت حیات :22

محل شهادت :سنندج

مزار شهید :

محمد مکارم‌اقدم در سال 1337 در يک خانواده مذهبي و فقير به دنيا آمد. تا کلاس دوم راهنمايي به مدرسه رفت، در اين سال به علت مشکلات مالي مدرسه را ترک کرد و مجبور به کار کردن شد. محمد تا ظهر کار مي‌کرد و بعد از ظهر به مدرسه مي‌رفت تا مدرک سيکل را گرفت و بعد از آن، در هتل کنتينانتال استخدام شد. مدت چهار سال در آنجا کار کرد و بعد از اينکه زمان سربازيش فرا رسيد، به خانواده گفت: «من به سربازي نخواهم رفت زيرا خدمت کردن به شاه جلاد را گناه مي‌دانم».
محمد داراي روحيه‌ي تعاون و همکاري بود و هميشه مي‌کوشيد تا آنجا که در توان دارد در خدمت به افراد زيردست خود بکوشد. محمد عاشق شهادت بود.
بعد از پيروزي انقلاب هميشه و در همه حال براي حفظ دستاوردهاي انقلاب مي‌کوشيد و مرتب به مأموريت مي‌رفت. يکبار که از مأموريت برگشت مي‌خواست دوباره برود، مادرش به او گفت: «محمد ديگر نرو مگر نديدي که "قدرت" را سر بريدند و من طاقت ندارم»، در جواب مادر گفت: «مگر تو از مادر علي‌اکبر بهتري، از مادر قاسم بهتري؟ اين راه، راه اسلام است، من عاشق حسينم، آن حسين که عاشق خدا و شهيد کربلا بود، مادر حلالم کن. پدر ما را دعا کن که در مقابله‌ي با دشمن پيروز شويم» و بعد عازم سنندج شد و بدين سان بود که محمد در عشق شهادت مي‌سوخت. در تاريخ 8/2/1359 در سن 22 سالگي شربت شهادت نوشيد.

منبع:كتاب حماسه شهداي غرب   -  صفحه: 184

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها