0

رباتی که با کنترل نگاه انسان نقاشی می‌کند

 
rezazare4
rezazare4
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : شهریور 1391 
تعداد پست ها : 2403
محل سکونت : یزد

رباتی که با کنترل نگاه انسان نقاشی می‌کند
شنبه 11 مهر 1394  12:18 PM

 

 
مهندسان دانشگاه امپریال کالج لندن در حال ساخت ابزاری هستند که اندام رباتیک را تنها از طریق نگاه کنترل می‌کند.
 
خبرگزاری ایسنا: مهندسان دانشگاه امپریال کالج لندن در حال ساخت ابزاری هستند که اندام رباتیک را تنها از طریق نگاه کنترل می‌کند.

محققان یک بازوی رباتیک را طراحی کرده‌اند که بوسیله یک قلم مو، نقاشی رنگ روغن چند رنگ را تنها به دستور چشم انسان به پایان می‌رساند. این سیستم در جهت جستجوی مهندسان برای ابزار بصری کنترل اندام رباتیک توسعه داده شده است.


رباتی که با کنترل نگاه انسان نقاشی می‌کند

داشتن یک یا دو بازوی اضافی مانند شیوا، خدای هندوها که چهار بازو دارد، به نظر مناسب می‌رسد و این چیزی است که انسان به مدت طولانی در مورد آن رویاپردازی کرده است. از نقطه نظر رباتیک، وجود یک بازوی مکانیکی که وظایف عملکردی را اجرا می‌کند، امری ممکن است، اما چالش واقعی در این امر نهفته است که چگونه ممکن است این اندام به طوری کنترل شود که احساس طبیعی از سودمندی آن به انسان دست دهد.

محققان امپریال کالج لندن بر روی این مشکل جدی کار می‌کنند. آنها نرم‌افزار رایانه‌ای به نام فناوری Gaze Space را توسعه دادند که حرکات چشم فرد را دنبال کرده و آن‌ها را به دستورات رباتیک تبدیل می‌کند.

در یک نمایش، یکی از دانشجویان سیستم را بطور کامل مورد آزمایش قرار داد. کنترل این بازو به صورت بصری بوده و به سادگی می‌تواند ابتدا با نگاه به نقطه شروع و سپس به نقطه پایان، خطوطی را رسم کند. کاربر برای تغییر رنگ‌ها، سه بار چشمک می‌زند تا نوک قلم مو را که روی سه گزینه رنگ مختلف قرار داده، به رنگ آغشته کند. در نهایت، سه بار چشمک زدن، قلم مو را به بوم برمی‌گرداند.

کنترل این چنینی ربات‌ها علاوه بر ارائه چند دست اضافی برای کمک در خانه، می‌تواند فواید دیگری نیز داشته و برای مثال به معلولان و مبتلایان به اختلال حرکتی کمک کند.

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها