0

جهان اسلام هرچه زودتر براي اداره حرمين شريفين فکري کند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

جهان اسلام هرچه زودتر براي اداره حرمين شريفين فکري کند
شنبه 4 مهر 1394  7:38 AM

مراجع عظام تقليد با صدور پيام هاي جداگانه وقوع حادثه اسفناک مکه مکرمه را که منجر به کشته و مصدوم شدن هزاران زائر بيت ا... الحرام شد به مسلمانان جهان تسليت گفتند. به گزارش واحد مرکزي خبر آيت ا... مکارم شيرازي با صدور پيامي ضمن تسليت به خانواده هاي داغدار مسئوليت اين حوادث را متوجه دولت سعودي دانسته و تکرار اين گونه حوادث را موجب ضربه شديد به حج دانست. وي افزود: اين فاجعه عظيم ايجاب مي کند که علماي اسلام از يک سو و سياستمداران از سوي ديگر در اسرع وقت جلساتي تشکيل دهند و براي اداره حرمين شريفين فکري کنند.

در بخش ديگري از اين پيام آمده است: کساني که اکنون مسئول هستند عملا ثابت کردند توانايي اين کار را ندارند و امکان تکرار اين فاجعه در سال هاي ديگر مراسم حج را به صورت يک عبادت وحشتناک درآورده و به قداست حج ضربه شديدي وارد مي کند، تا افکار عمومي در جهان اسلام آماده است در اين باره فکري کنند و هيئتي مدير، مدبر و با تجربه کافي براي اداره حرمين شريفين معين شود.

 

آل سعود جز نوکري آمريکا و ارتباط با صهيونيست نقشي ندارد

همچنين آيت ا... حسين  نوري همداني نيز درپيامي اين حادثه را مصيبتي بسيار بزرگ و فاجعه عظيمي براي اسلام و مسلمين دانست و تاکيد کرد: آيا وقت آن نرسيده است که مسلمانان جهان و دولت هاي اسلامي درباره جنايت هايي که آل سعود در تاريخ ننگين خودشان انجام داده و روز به روز در ارتکاب جنايات بيشتر در عراق و يمن و سوريه و بحرين چهره زشت و شوم خود را بهتر نشان مي دهند تصميمات جدي و اجتماعي بگيرند؟

 به گزارش رسا در بخش ديگري از اين پيام آمده است: همه مي دانند که آل سعود که خود را خادم الحرمين الشريفين مي دانند جز نوکري آمريکا و ارتباط با صهيونيست ها و تقويت و ايجاد گروه هاي تکفيري که جز کشتار و تخريب و ايجاد تفرقه بين مسلمانان نقشي ندارند، امروز يکي از مشکلات دنياي اسلام است و بالاخره ما امروز از مسلمانان جهان مي خواهيم که با توکل به خدا و احساس مسئوليت الهي ساکت نباشند و با وحدت و يکپارچگي در برابر قدرت هاي شيطاني تصميمي که موجب عزّت و يکپارچگي و عظمت اسلام و مسلمين است بگيرند. 

 آيت ا... لطف ا... صافي گلپايگاني يکي ديگر از مراجع تقليد نيز با صدور پيامي وقوع حادثه منا را تسليت گفت.

همچنين در پيام تسليت آيت ا... جوادي آملي نيز بر بي تدبيري و سوءمديريت مسئولان سعودي تاکيد شده و آمده است:«اگر جوامع بين الملل ازنفوذ استثمار آزاد بودند مسئولان بي تدبير عربستان را محاکمه مي کردند» .

همچنين حضرات‌آيات سبحاني ، شبيري زنجاني، مظاهري ، علوي گرگاني ، ائمه جمعه و شخصيت هاي حوزوي، اعضاي مجلس خبرگان رهبري و نمايندگان ولي فقيه نيز در پيام هايي اين فاجعه دردناک را تسليت گفتند و مسئوليت اصلي آن را متوجه دولت سعودي دانستند.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها