0

روش های مرتب کردن و سامان دهی کمد لباس

 
masomezare4
masomezare4
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 3091
محل سکونت : یزد

روش های مرتب کردن و سامان دهی کمد لباس
دوشنبه 30 شهریور 1394  3:04 PM

 

 

 
نکات کوچکی که دانستن‌شان می‌تواند به مرتب شدن کمد لباس های‌مان کمک کند.
 
مجله منزل - زهره ترابی: کمد لباس درست مثل یک نارنجک است که ضامنش را کشیده‌اند. تا موقعی که درش بسته باشد همه‌چیز ظاهرا سرجای خودش است و خانه مرتب به نظر می‎رسد.

فقط کافی است به هوای پیدا کردن یک لباس در کمد را باز کنیم تا اتفاقی که نباید، بیفتد. در کسری از ثانیه تمام اتاق پر از لباس‌هایی می‌شود که به هوای پیدا کردن یک لباس خاص آنها را ریخته‌ایم بیرون. خیلی وقت‌ها با دانستن چند نکته کوچک می‌شود نارنجک را خنثی کرد.


آقای ووپی نباشید!

کمد لباس‌ها را هر مدلی که مرتب کنید باز امکان دارد بعضی از لباس‌ها بروند زیر بقیه و برای پیدا کردن‌شان مجبور شوید کمد را زیرورو کنید. اگر این شکلی لباس‌ها را در کمد بگذارید می‌توانید در یک نگاه هر کدام‌شان را که می‌خواهید پیدا کنید و بردارید.

آقای ووپی نباشید!

تاپ‌ها لباس‌های دوست‌داشتنی هستند که در این فصل گرما زیاد به کار می‌آیند اما مشکل‌شان این است که به خاطر کم‌حجم بودن‌شان همیشه یک گوشه کشو قایم می‌شوند و پیدا کردن‌شان سخت است. ایده خوب استفاده از یک چوب‌لباسی و تعدادی حلقه یا یک چوب لباسی مخصوص است تا یک‌بار برای همیشه آنها را سر و سامان دهید.

آقای ووپی نباشید!

یکی از مشکلاتی که با چوب‌رختی‌ها داریم سر خوردن لباس روی میله آنها و در ادامه سقوط‌شان کف کمد است. اگر یک تکه پارچه، نخ کاموا یا کش دم دست‌تان داشته باشید می‌توانید مانعی سر راه لباس‌ها درست کنید که از افتادن‌شان جلوگیری کند.

آقای ووپی نباشید!

شال و روسری‌ها را خیلی راحت‌تر از چیزی که فکرش را کنید می‌شود نگهداری کرد. فقط کافی است یک چوب‌لباسی، یک تکه چوب، چسب و چندتا گیره لباس دم دست‌تان داشته باشید. آن وقت می‌توانید چیزی شبیه این عکس بسازید که بدون از بین رفتن اتوی روسری‌ها، آنها را برای‌تان نگه دارد. اگر چوب دم دست‌تان نیست می‌توانید گیره‌ها را مستقیما به چوب‌لباسی وصل کنید.

آقای ووپی نباشید!

برای استفاده هرچه بیشتر از فضای کمد باید در را هم قاطی بازی کرد. کفش، کیف، روسری و کمربند را می‌شود با راهکارهای مختلف از سمت داخل به در کمد آویزان کرد.

آقای ووپی نباشید!

بعضی کمدها هم هستند که ارتفاع زیاد و عرض کمی دارند. بهترین راه برای استفاده از فضای این کمدها استفاده از چند طبقه چوبی داخل آنهاست. اما اگر وقت و مهارت کافی برای تعمیرات این‌چنینی ندارید می‌توانید از درهای نوشابه استفاده کرده و این‌طوری دوبرابر حالت عادی لباس آویزان کنید.

آقای ووپی نباشید!

برای منظم‌تر شدن کشوی لباس ها بهتر است آن را قفسه‌بندی کنید.  این باکس‌های کوچک مخصوص خرده‌ریز‌های کمد لباس مثل جوراب، زیرپوش و... است. می‌توانید با وسایلی که در خانه دم دست‌تان است آن را بسازید. لوله‌های پی‌وی‌سی، مقوای دستمال کاغذی، جعبه‌های کفش، قوطی‌های خالی و هر وسیله که دم دست‌تان است برحسب نیازتان ممکن است به کار بیاید. اگر هم اهل قیچی دست گرفتن نیستید می‌توانید نمونه‌های آماده آن را از بازار بخرید.

آقای ووپی نباشید!

 اگر کمدتان مملو از لباس‌های به هم فشرده‌ای است که به چوب‌رختی آویزان شده‌اند، این ایده به کارتان می‌آید. کافی است چند مقوای بزرگ بردارید و روی آنها اسامی مورد نظرتان مثل تابستانی، زمستانی یا مردانه، زنانه و... را بنویسید. بعد هم برحسب اسمی که روی مقواها نوشته‌اید لباس‌های مربوط به آن را پشت همان مقوا آویزان کنید.

آقای ووپی نباشید!

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها