0

شاد ترين ومرگ آورترين ساعات روز

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

شاد ترين ومرگ آورترين ساعات روز
پنج شنبه 26 شهریور 1394  8:58 PM

 
 

متخصصان فيزيولوژي در آمريکا مي گويند: بدن انسان ساعت دروني دارد که زمان بندي انجام امور مختلف را به وي الهام مي کند.به گزارش ايرنا ،محققان دانشگاه هاروارد مي گويند: فراز و نشيب هاي بدن در يک دوره 24 ساعته ناشي از نوسانات هورمون ها، دماي بدن و فشار خون است که حالت روحي و سطح انرژي را در افراد تنظيم مي کند. از اين رو تحولات مختلف بدن براساس يک نظم واقعي و ساعت دروني، رخدادهاي جسمي مختلفي را براي انسان رقم مي زند.

 

شادترين حالت روحي انسان در ساعت 8 صبح است

انسان، شادترين پيام هاي خود را در ساعت 8 صبح مي نويسد. اسکات گولدر يکي از نويسندگان اين مطالعه مي گويد: اين موضوع ريشه بيولوژيکي دارد.

 

ابتلا به حمله قلبي در ساعت 6:53 صبح بيشتر است

محققان دانشگاه هاروارد متوجه شده اند که براساس اين نظم دروني در صبحگاه به ويژه در مرحله آخر خواب، خطر ابتلا به يک حمله قلبي از هر زمان ديگري بيشتر است.خواب عميق در نيم ساعت آخر خواب ممکن است باعث شود که قلب مقدار زيادي اکسيژن مصرف کند که درخواست فيزيکي بيدار شدن و بيرون آمدن از رختخواب را به دنبال دارد.در اين زمان غده هاي آدرنالين نيز بيش از حد معمول هورمون آدرنالين ترشح مي کند تا به بدن براي بيدار شدن شوک وارد کند و اين امر مي تواند باعث پارگي عروق کرونر شود.

 

بهترين زمان براي وزن کردن 7:40 صبح است

بر اساس اين گزارش بهترين زمان براي وزن کردن بدن صبح ها بعد از رفتن به دستشويي و قبل از صرف صبحانه است.محققان دانشگاه براون در آمريکا اوايل امسال در مطالعه اي متوجه شدند که 61 درصد افراد خود را صبح ها وزن مي کنند.

 

بدترين زمان براي نوشيدن قهوه ساعت9:17 صبح است

کارشناسان متوجه شده اند که بدترين زمان براي نوشيدن قهوه صبح است. نتايج مطالعه اي در اين زمينه نشان مي دهد مصرف کافئين صبح ها باعث افزايش نشاط نمي شود و در حقيقت اثر عکس دارد.اين موضوع به اين دليل است که اوايل صبح بدن انسان پر از کورتيزول است؛ کورتيزول هورموني است که انسان را بيدار و هوشيار نگاه مي دارد. بنابراين بدن به طور طبيعي کافئين دارد و نيازي به اسپرسو ندارد. مصرف کافئين در زماني که بدن به آن نيازي ندارد، باعث مي شود که بدن سريع تر نسبت به آن مقاومت پيدا کند و انرژي که کسب مي کند، به اندازه زيادي از بين مي رود.

 

حدود ساعت 12:37 انسان نياز به چرت زدن دارد

درحالي که بيشتر ما با رخوت بعد از ناهار آشنا هستيم، اما در حقيقت بدن ما بسيار زودتر شروع به خوابيدن مي کند.درجه حرارت بدن ما از صبح در حال افزايش است و اواسط روز کاهش مي يابد؛ همچنين غده صنوبري مغز شروع به توليد مقدار کمي هورمون خواب مي کند که همه اين عوامل باعث مي شود انسان حدود ساعت 12:37 ظهر نياز به چرت زدن داشته باشد.

 

بهترين زمان براي رفتن به مطب دندانپزشک ساعت 2 بعد از ظهر است

انجمن دندانپزشکي انگليس ساعت 2 بعد از ظهر را بهترين زمان براي ويزيت دندانپزشک توصيه کرده است.ماندگاري بيهوشي موضعي در اواسط ظهر سه برابر بيشتر است. دانشمندان علت اين موضوع را نمي دانند اما تصور مي کنند که اين افزايش ماندگاري به اين دليل است که انرژي بدن صرف فعاليت هاي بيولوژيکي ديگر مي شود.

 

بهترين زمان براي تميز کردن خانه ساعت3:13 بعد ازظهر است

محققان مي گويند، هماهنگي ميان دست و چشم در ساعت 3:13 بعدازظهر در اوج قرار دارد.فعاليت پيام آورهاي شيميايي در مغز که موجب کاهش درد مي شود نيز در بعد از ظهر به اوج مي رسد و باعث مي شود که درد ناشي از خم شدن کاهش يابد.

 

بهترين زمان براي ورزش کردن ساعت 5:44 بعدازظهر است

جاي تعجب نيست که 80 درصد رکوردهاي المپيک در اواخر بعد از ظهر شکسته مي شود. در اين زمان عملکرد فيزيکي انسان در حداکثر قرار دارد و خطر جراحت بين ساعت 3 تا 6 بعد از ظهر کاهش مي يابد.علاوه بر اين، ريه انسان بعد از ساعت پنج بعد از ظهر عملکرد بيشتري نسبت به ميان روز دارد. ماهيچه ها نيز کاملا در طول روز گرم شده و انعطاف پذيرتر است و کمتر احتمال دارد رگ به رگ شود.

 

احتمال مرگ در ساعت 11 صبح بيشتر است

دانشمندان متوجه شده اند که ساعت احتمالي مرگ انسان هم وجود دارد که اين ساعت در ژن افراد نوشته شده است.محققان با بررسي الگوهاي خواب هزار و 200 فرد 65 ساله متوجه شدند افرادي که نوع خاصي از ژن ها (به نام 'AA') را دارند بيشتر احتمال دارد در ساعت 11 صبح جان خود را از دست بدهند.اين موضوع به اين دليل است که اين ژن ها باعث مي شود انسان سحرخيزتر شود؛ از سوي ديگر بيشتر حوادث پزشکي مانند حمله قلبي و سکته مغزي حدود ساعت 11 صبح رخ مي دهد.کليفورد ساپر از دانشکده پزشکي هاروارد که اين تحقيق را در مجله Annals of Neurology در سال 2012 منتشر کرد، مي گويد: حتي مرگ نيز بايد از ساعت بيولوژيکي که درون هر يک از ما وجود دارد پيروي کند که متوسط زماني آن حدود ساعت 11 صبح است.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
shirdel2
دسترسی سریع به انجمن ها