0

یک بازیگر تلویزیون: تهیه‌کننده، نقشم را به یک بازیگر دیگر فروخت!

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

یک بازیگر تلویزیون: تهیه‌کننده، نقشم را به یک بازیگر دیگر فروخت!
دوشنبه 23 شهریور 1394  10:06 AM

بازیگر سینما و تلویزیون گفت: برای بازی در یک سریال تلویزیونی قرارداد بسته بودم، ولی پس از مدتی متوجه شدم، تهیه‌کننده آن سریال برای فراهم کردن منابع مالی کارش، نقشم را به یک بازیگر تازه‌کار فروخته است.

پویا امینی بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌و‌گو با فارس، در ارتباط با وضعیت فعلی فعالیت در سینما و تلویزیون و دلایل کم کار شدنش در عرصه بازیگری اظهار کرد: با این وضعیتی که سینما و تلویزیون ما دارد، اگر کسی حاضر به کار کردن در آن باشد، جای تعجب دارد.

وی در ادامه گفت: شرایط کار در حوزه سینما و تلویزیون به قدری بد شده است که باعث تولید آثاری با کیفیت بسیار پایین شده است، در نتیجه حضور در این آثار نه تنها به یک بازیگر کمکی نمی‌کند بلکه سابقه کاری او را نیز خراب می‌کند.

 *همه نقش‌های اصلی را بین سفارش شده‌ها تقسیم می‌کنند
این بازیگر سینما در ارتباط با شیوه‌های انتخاب بازیگر در سینمای ایران گفت: این روزها در سینمای ما مرسوم شده است که برای یک فیلم سینمایی از یک یا دو بازیگر سرشناس استفاده می‌کنند و بقیه نقش‌های اصلی را از میان کسانی که سفارش شده باشند و یا نزدیکان و بستگان تهیه‌کننده و کارگردان فیلم انتخاب می‌کنند.

وی افزود: نتیجه این کار اشتباه آن است که زمانی که مخاطبان فیلمی را می‌بینند، تفاوت زیاد کیفیت بازی بازیگران به قدری برای آن‌ها آزاردهنده خواهد بود که نسبت به تماشای این‌گونه آثار بی‌میل و رغبت خواهند شد.

*خاطره امین حیایی از همبازی شدن با برادرزاده آقای تهیه‌کننده
امینی با بیان خاطره‌ای از امین حیایی بازیگر سینمای ایران اظهار کرد: آقای حیایی دوست و همکار خوب من چند سال پیش تعریف می‌کرد که برای حضور در یک فیلم سینمایی از تهیه‌کننده آن پرسیده بود که فلان نقش را چه کسی بازی می‌کند؟ گفته بودند: آقای فلانی؛ بعد پرسیده بود آن نقش دیگر را چه کسی بازی می‌کند؟ گفته بودند: خانم فلانی. من هم با خودم گفتم این‌ها بازیگران جوان و مستعدی هستند و بازی با آن‌ها تجربه خوبی است.

وی افزود: آقای حیایی در ادامه برای من تعریف کرد که بعد از پرس‌و‌جو در مورد بقیه نقش‌ها متوجه شدم که یکی از نقش‌های اصلی را به برادرزاده آقای تهیه‌کننده داده‌اند. کسی که اصلا بازیگری بلد نیست و فقط به خاطر داشتن روابط خانوادگی با تهیه‌کننده فیلم، چنین نقشی را به دست آورده است.

*تهیه‌کننده تلویزیون نقشم را به خاطر پول به یک بازیگر دیگر فروخت!
بازیگر سریال «خط قرمز» با اشاره به برخی از پشت پرده‌های سینما و تلویزیون گفت: برای حضور در یکی از نقش‌های اصلی یک سریال تلویزیونی قراردادی را امضا کرده بودم ولی مدتی بعد متوجه شدم که تهیه کننده آن سریال نقش من را به یک بازیگر تازه‌کار فروخته است!

وی اضافه کرد: این درحالی بود که من بیش از دو ماه برای این نقش تمرین کرده بودم ولی تهیه‌کننده سریال مثل آب خوردن نقش من را به یک نفر دیگر فروخت و در جواب اعتراض من گفت که ما برای ساخت سریال به پول نیاز داریم.

*برای بازیگر شدن باید رانت قوی داشت
امینی با ابراز تاسف از فضای نامناسب حاکم شده بر سینما و تلویزیون ایران گفت: متاسفانه در شرایط فعلی کسی که رانت قوی نداشته باشد، نمی‌تواند وارد عرصه بازیگری شود، حتی اگر در عرصه بازیگری تحصیل کرده باشد و در این زمینه استعداد داشته باشد.

وی افزود: این تاسف‌آور است که با وجود تعداد زیادی از نیروهای تحصیلکرده در حوزه سینما، باید هر روز شاهد چهره‌هایی باشیم که همچون صاعقه و به یک باره در عرصه سینما و تلویزیون ظاهر می‌شوند و خود را بازیگر می‌دانند.

 *برای حضور در سینما، حاضر نیستم هر نقشی را بازی کنم
بازیگر فیلم سینمایی «بزرگ‌مرد کوچک» در توضیح دلایل کم‌کاری خود در عرصه سینما و علاقه‌اش به کار در تلویزیون گفت: عده‌ای فکر می‌کنند من به سینما علاقه ندارم در حالی علت کم کاری من در سینما حساسیت بیشترم برای پذیرفتن نقش در این حوزه است.

وی در ادامه افزود: حاضر نیستم برای حضور در سینما هر نقشی را بپذیرم و ترجیح می‌دهم کارنامه کاریم در عرصه سینما با حضور در نقش‌های ضعیف آسیب نبیند.

*سیاست‌گذاری‌های نادرست سینمای ما را به سمت نابودی برده است
امینی با اشاره به سیاست‌گذاری نادرست سینما در چند سال گذشته و تاثیر آن بر کیفیت آثار تولیدی در این عرصه گفت: سیاست‌گذاری‌های نادرست مدیران سینما و سخت‌تر کردن شرایط کاری در این عرصه باعث شده سینمای ما به سمت نابودی برود.

وی افزود: وجود خط قرمزهای بیش از حد نیز  در این زمینه بی‌تاثیر نبوده است. برای مثال در جامعه ما این‌گونه باب شده است که در ارتباط با هر گروهی اثری تولید ‌شود، عده‌ای در مقابل آن اعتراض می‌کنند و می‌گویند به صنف ما توهین شده است و این تبدیل به یکی از خط قرمزهای هنرمندان ما شده است.

این بازیگر سینما و تلویزیون در پایان در ارتباط با فعالیت‌های فعلی خود در سینما و تلویزیون گفت: نزدیک به شش ماه است که در هیچ پروژه‌ای حضور نداشتم و فعلا مشغول به مطالعه چند فیلمنامه هستم که به زودی یکی از آن‌ها را برای بازی انتخاب خواهم کرد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
alirezaHmzezadh
دسترسی سریع به انجمن ها