0

جزئياتي تازه از ماهواره‌هاي جديد ايران سردار سرتيپ پاسدار احمد وحيدي كه در حاشيه‌ يازدهمين نمايشگاه

 
AR_jalal313
AR_jalal313
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1210
محل سکونت : فارس

جزئياتي تازه از ماهواره‌هاي جديد ايران سردار سرتيپ پاسدار احمد وحيدي كه در حاشيه‌ يازدهمين نمايشگاه
شنبه 4 دی 1389  6:30 PM

 

جزئياتي تازه از ماهواره‌هاي جديد ايران

سردار سرتيپ پاسدار احمد وحيدي كه در حاشيه‌ يازدهمين نمايشگاه دستاوردهاي پژوهش و فناوري سخن مي‌گفت، اظهار كرد: ماهواره‌ فجر يك ماهواره‌ شناسايي است كه با سيستم‌هاي سلول‌هاي خورشيدي كار مي‌كند و داراي قدرت ماندگاري و پايداري بالايي است و مي‌تواند ضمن حركت در مدارها انتقال مداري را هم انجام دهد.
وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح با بيان اين كه محصولات بسياري در ارتباط با دانشگاه‌ها از سوي وزارت دفاع ارائه شده است از پرتاب دو ماهواره‌ي «فجر» و «رصد» در دهه‌ي فجر سال جاري خبر داد.

به گزارش ايسنا، سردار سرتيپ پاسدار احمد وحيدي كه در حاشيه‌ يازدهمين نمايشگاه دستاوردهاي پژوهش و فناوري سخن مي‌گفت، اظهار كرد: ماهواره‌ فجر يك ماهواره‌ شناسايي است كه با سيستم‌هاي سلول‌هاي خورشيدي كار مي‌كند و داراي قدرت ماندگاري و پايداري بالايي است و مي‌تواند ضمن حركت در مدارها انتقال مداري را هم انجام دهد.

وي با بيان اين كه يكي ديگر از دستاوردهاي ارائه شده در دهه فجر پرتاب كاوشگر با محموله هاي زيستي است، تصريح كرد: ديگر ماهواره پرتابي به فضا، ماهواره «رصد» است كه اميدواريم تا دهه فجر به وزارت ارتباطات  تحويل و پرتاب شود.


تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها