0

حجاب زن مسلمان عین آزادی است/ایران مانند پرچمی بدون اتکاء به بیگانگان ایستاده است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

حجاب زن مسلمان عین آزادی است/ایران مانند پرچمی بدون اتکاء به بیگانگان ایستاده است
یک شنبه 25 مرداد 1394  5:59 PM

بانوی طلبه آفریقایی از کشور ساحل عاج مدیر واستاد مدرسه عالی معارف اسلامی این کشور می باشد که تحصیلات خود را در رشته علوم قرآنی و حدیث در قم و گرگان گذارنده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس گلستان ،  به نقل از طوبی گلستان  گفتگوی اختصاصی سلیمه کانتی طلبه اهل کشور ساحل عاج و مدیر بخش خواهران المصطفی(ص) این کشور با خبرنگار طوبی گلستان.

لطفا خود را معرفی کنید.

سلیمه کانتی،از کشور ساحل عاج ، 34سال سن دارم و به مدت ده سال در ایران در رشته قرآن و حدیث درس خواندم و سه فرزند دارم دو پسر و یک دختر، پسر بزرگ 17سال و پسر دوم 13سال و دخترم 7سال دارد و پسر بزرگم در تمام مدتی که ایران بودم نزد ما زندگی کرد.

چه زمانی وارد ایران شدید و به چه دلیل؟

ابتدا ورودم به ایران از زمانی بود که با همسرم ازدواج کردم، همسرم در قم درس میخواند و من هم با ایشان در قم زندگی کردم و با راهنمایی های او در جامعة الزهرا(س) قم کارشناسی قرآن و حدیث را گذراندم و بعد از مدتی به مدرسه عالی معارف اسلامی گرگان منتقل شدیم و به ادامه تحصیل پرداختیم و همسرم آقای هاشم کوناتی که ایشان هم مشغول تحصیل در مقطع دکترا می باشند.

قبل از ورود به ایران اسلام را می شناختید؟

قبل از ورودم به ایران مسلمان بودم و پدر و مادرم هم مسلمان بودند ولی به کلیسا و مسجد هردو اهمیت میدادیم و اهمیت کلیسا بیشتر بخاطر جو مسیحی نشین کشور ما و مستعمره بودن این کشور بود. خانواده ها مارا آزاد میگذاشتند و به حجاب اهمیتی داده نمیشد در واقع به سبک غربی ها زندگی میکردیم.

چگونه متحول شدید؟

بعد از ازدواج با همسرم که طلبه معتقدی بود ایشان به من آموخت که دین اسلام چه چیزی را از یک مسلمان انتنظار دارد و بر او مکلف کرده است ولی هیچوقت چیزی را به من تحمیل نکرد و از من خواست با تحقیق به این مسائل برسم و این برکت در زندگی من به یمن زندگی در جمهوری اسلامی ایران بود. و همسرمن برای تبلیغ اسلام به کشورهای زیادی در آفریقا سفر کرده است.

در مورد کشور خود بگویید؟

در کشور ما اکثر مردم مسلمان هستند و آب وهوای کشور من بسیار خوب است و مردم خوبی دارد و بسیار زیباست.

نظر خود را در مورد کشور ایران بگویید؟

ایران کشوری است که مردم خوبی دادند و بنظر من با کشورهای دیگر از نظر روابط اجتماعی متفاوت هستند یعنی مردم عجیبی دارد دست و دلباز هستند و از مردم کشورهای دیگر استقبال خوبی میکنند. در مدتی که در ایران بودم به خاطر برخورد خوب مردم ایران توانستم دوری از وطنم را تحمل کنم و مردم ما هم در آفریقا مثل ایرانیها به صله رحم بسیار اهمیت میدهند.

بعد ازبازگشت به ساحل عاج به چه کاری مشغول شدید؟

بعد از بازگشت به کشورم در مسجد شهر خودم فعالیت میکردم، مادرم هم مسئول بخش بانوان مسجد شده بود. من هم علاوه بر مسجد، در جامعةالمصطفی(ص) کشور ساحل عاج مشغول به فعالیت شدم و در حال حاضر مدیر قسمت خواهران هستم. مطالعه کتاب بسیار علاقه مند هستم کتابهایی را به زبان فرانسه مطالعه میکنم و به مناسبت های مختلف مثل روز زن و روز های مقدس اسلامی به تبلیغ و سخنرانی می پردازم . روز ولادت حضرت زهرا(س) دختر پیامبر برای من بسیار اهمیت دارد و از نظر من روز واقعی زن این روز است و من به این روز بسیار اهمیت میدهم و در این روز از همه مسلمانان دعوت میکنم که در این مراسم شرکت کنند و از رفتارهای حضرت زهرا(س) به عنوان یک الگوی کامل حرف میزنیم. ما در کشور ساحل عاج اتحادیه زنان مسلمان را تشکیل دادیم و هرماه یک جلسه داریم و این اتحادیه ده نفر عضو دارد که همه باهم با همکاری یکدگیر مشغول به فعالیت هستیم.

این مسئولیتی که به عهده گرفتید برای شما سخت نیست؟

من به کارم علاقه دارم و عشق می ورزم  و تمامی دخترانی که در این مجموعه در حال آموختن دین هستند مانند دخترخودم  دوست دارم .دوست دارم از هرکاری برای حجاب این دختران جوان استفاده کنم حتی مبلغی از در آمد خودم را به این امر اختصاص دادم.

چه عاملی را با عث این تحول را در شهرو کشور خود میدانید؟

به برکت تشکیل جامعه المصطفی(ص) در کشور ما اتحاد بین شیعه و سنی شگل گرفت و خیلی از مردم ما بخصوص جوانان جذب جامعة المصطفی(ص) در کشور ساحل عاج شدند و من این موضوع را به مدیون حضور مدیر این مجموعه حجت الاسلام سید رسول علوی میدانم که هم خود ایشان و هم همسر ایشان در امر تبلیغ اسلام بسیار تلاش نمودند.

به نظر شما مردم مسلمان کشورهای دیگر چه نگاهی به ایران دارند؟

هرجایی که مسلمان حقیقی و واقعی باشد به کشور ایران افتخار میکند زیرا ایران تنها کشور مسلمان است که در مقابل استکبار به نفع همه مسلمانان جهان مقاومت میکند و به دنبال حق مسلمانان است به نظر من ایران مثل یک پرچم است که روی پای خود ایستاده است و متکی به هیچ کشوری نیست.

نظر شما در مورد حجاب زنهای مسلمان چیست؟

حجاب همان آزادی است ولی گاهی ما قدر این آزادی را نمیدانیم در واقع ما انسانها آزادی را برای آرامش میخواهیم و امنیت آرامش می آفریند و حجاب آزادی روح است و امنیت را برای زن ایجاد میکند یا شاید بتوان گفت محدودیت در این دنیا برای آزادی و رهایی از عذاب الهی در آخرت ، به همین خاطر امنیت در کشور ایران را حتی نسبت به کشور خودم بیشتر میدانم زیرا در ایران تقیداتی وجود دارد که باعث میشود من به عنوان یک زن با حجاب کامل با امنیت و بدون آزار و اذیتی به بیرون از منزل حتی در نیمه شب برای بردن فرزندم به بیمارستان بروم.

نظر شما در مورد حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) رهبر جمهوری اسلامی ایران چیست؟

من ملاقاتی با رهبر انقلاب اسلامی ایران بعد از سخنرانی ایشان داشتم با فاصله نه چندان زیاد خدمت ایشان بودیم ، احساس خیلی عجیبی داشتم به حدی که گریه میکردم.

حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) به نظر من علاوه بر رهبر ایران رهبر تمام مسلمانان جهان است زیرا وقتی سخنرانی ایشان را گوش میدادم احساس نمیکردم خطاب به مردم ایران است مطمأن بودم ایشان خطاب به تمام مسلمانان حرف میزنند. در کشور ما کسانی که در مسابقات بین المللی قرآن شرکت میکنند و رؤسای فرق مذاهب اسلامی شناخت بیشتری نسبت به رهبر ایران دارند وبرای ایشان احترام خاصی قائل هستند.

از خاطرات شناخت خود از اسلام و اثر آن بر اطرافیان خود بگویید.

در ابتدایی که از ایران به کشور خودم برگشتم خانواده من به من گفتن توچرا حجاب رعایت میکنی و خیلی چیز هایی که به غلط برای آنها فرهنگ شده بود و جزء اسلام به شمار می آمد من انجام نمیدادم چون با تحقیق به این نتیجه رسیده بودم که غلط است و اطرافیانم این موضوع را نشانه کفر من میدانستند و مدتها طول کشید تا توانستم به خانواده واطرافیانم بفهمانم که آن چیزی که درست است چیزی است که اسلام گفته است نه آن افکارو خرافات غلطی که وارد فرهنگ ما شده است.

در تمام مدتی که در حال تبلیغ اسلام در کشور خودم بودم از طرف خانواده خودم بی توجهی دیدم ولی با وجود اینکه که همسرم پیش من نبود توانستم به وظیفه تبلیغی خودم بپردازم.

سخن پایانی شما.

دوست دارم از طریق این رسانه از مدیر مجموعه المصطفی(ص) کشور ساحل عاج حجت الاسلام سید رسول علوی تشکر ویژه داشته باشم که همه این نعمت ها را مدیون تلاش ایشان هستم.

انتهای پیام/

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها