0

قرارداد باورنکردنی بازیکن فوتبال برای مهریه همسرش!

 
masomezare4
masomezare4
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 3091
محل سکونت : یزد

قرارداد باورنکردنی بازیکن فوتبال برای مهریه همسرش!
چهارشنبه 21 مرداد 1394  11:19 AM

 


قرارداد بازیکن فوتبال ، طلاق از همسر

قرارداد بازیکنان فوتبال تیم ملی و باشگاههای ایران همیشه مورد بحث بوده و هست. در میان این مبالغ نجومی ، برخی بازیکنان به دلایلی شخصی حاضرند با یک قرارداد عجیب بازی کنند تا برای پرداخت مهریه ی همسر به مشکل برنخورند!

 

قرارداد بازیکن فوتبال انقدر کم بود که همه را متعجب کرد. جای سوال بود که چرا مبلغ قرارداد یکی اینقدر بالا و دیگری اینقدر پایین است غافل از اینکه مهریه ی همسر او را مجبور به این کار کرده بود.

اتفاقی حتی باورنکردنی تر از اختلاف دایی و محمد مایلی کهن که در سال 93 به اوج خود رسید و باعث شد سرمربی اسبق تیم ملی ایران چهار روز را در زندان بگذراند. یا حیرت انگیزتر از درگیری توفانی علی دایی و علی پروین در جلسه هیات مدیره پرسپولیس پیش از لیگ چهاردهم؛ روزی که فایل صوتی این مشاجره به دست رسانه ها رسید و آنها ریز به ریز سخنان طرفین را منتشر کردند.

اتفاق جدید اما برخلاف قبلی ها نه مشاجره است و نه ربطی به شنود و داستان های اینچنینی دارد. ماجرا، یک بی قانونی است. دور زدن قانون به دلایلی خاص. به دلیل برخی موارد شخصی، آن هم در لیگ برتر و باشگاهی که این روزها با حواشی بسیاری دست به گریبان است. در این باشگاه، فصل نقل و انتقالات با یک اتفاق عجیب همراه شد. دو بازیکن که در بازار، ارزشی در حدود 400، 500 میلیون داشتند- البته که قیمت واقعی شان این رقم نیست- با ارقامی عجیب و غریب با باشگاه شان قرارداد امضا کردند.

بازیکن فوتبال ، طلاق از همسر ، اتافاقات عجیب


یکی از آنها یک میلیارد گرفت و دیگری 50 میلیون. روی هم یک میلیارد و 50 میلیون سهم آنها از قراردادهایشان بود. نکته جالب، مبلغ بالایی است که برای یکی از آنها در نظر گرفته شده و جالب تر، مبلغ پایینی است که در قرارداد دیگری نوشته شده است. بازیکن اول با یک میلیارد، به گران ترین مهره تیم تبدیل شده و آن دیگری به یکی از ارزان ترین ها!
ردپای بی قانونی در این دو قرارداد دیده می شود. هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد که اختلاف بین این دو بازیکن، 950 میلیون باشد. یا مثلا یک بازیکن با سابقه 7، 8 ساله در لیگ برتر حاضر شود و یک فصل با قراردادی 50 میلیونی بازی کند. نتیجه اینکه کاسه ای زیر نیم کاسه است. گویا بازیکن 50 میلیونی به تازگی از همسرش جدا شده و بر اساس قانون، هر پولی که به حسابش واریز شود، می تواند به عنوان مهریه توسط همسرش برداشت شود. به همین دلیل مبلغ 50 میلیون در قراردادش نوشته شده تا مبلغی بیشتر از این دست همسر سابقش را نگیرد!
این اتفاق در حالی رقم خورده که طبق قانون، بازیکن یک میلیاردی می تواند پولی را به بازیکن 50 میلیونی ندهد. البته همه پیش بینی ها انجام شده و هماهنگی هایی به عمل آمده تا از قرارداد یک میلیاردی بازیکن اول، مبلغی در حدود 400 تا 500 میلیون به بازیکن دوم تعلق بگیرد.
این هم نوعی دور زدن قانون است. یک بی قانونی دیگر برای فوتبالی که پا به زندگی شخصی بازیکنان می گذارد و راهکارهایی جدید به آنها می آموزد. این فوتبال با تجربه بالا در نقض قانون، همچنان با این روند به مسیر خود ادامه می دهد. البته این دور زدن قانون، جالب تر از قبلی ها است اما یک سوال یا یک ابهام؛ اگر همسر سابق بازیکن 50 میلیونی از این قضیه آگاه شود تکلیف چه می شود؟

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها