0

تشریح جزئیات آزمون‌های سازمان سنجش

 
namebaran
namebaran
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1392 
تعداد پست ها : 4155
محل سکونت : تهران

تشریح جزئیات آزمون‌های سازمان سنجش
پنج شنبه 15 مرداد 1394  9:36 PM

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تشریح جزئیات آیین‌نامه جدید آزمون دکترا گفت: مواد امتحانی آزمون دکترا روز شنبه هفدهم مردادماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور صبح امروز در حاشیه برگزاری بیستمین المپیاد دانشجویی در دانشگاه تربیت مدرس در جمع خبرنگاران گفت: آیین‌نامه آزمون دکترا تغییر کرده است و ما اطلاعیه اولیه را صادر کردیم، در حال آماده‌سازی رشته‌های امتحانی و مواد آزمون هستیم که تا روز شنبه 17 مردادماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

وی افزود: بر اساس این آیین‌نامه تعداد رشته‌ها از 252 رشته به حدود 72 رشته تغییر یافت و آزمون دو بار در سال برگزار می‌شود به طوری که اولین آزمون را اسفندماه امسال برگزار می‌کنیم.

خدایی در رابطه با نحوه پذیرش داوطلبان آزمون دکترا عنوان کرد: نتایج آزمون به صورت کارنامه به داوطلبان اعلام می‌شود و دانشگاه بر اساس حدنصابی که اعلام کرده است فراخوان پذیرش می‌دهد، اطلاعات آماری لازم برای حدنصاب‌ها را سازمان سنجش به دانشگاه می‌دهد تا دانشگاه بتواند درصدهای لازم را فراخوان کند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بر اساس مصوبه شورای نظارت و پذیرش دکترا نتایج این آزمون دو سال اعتبار دارد و اگر کسی از نتایج آزمون خود رضایت داشته باشد تا دو سال می‌تواند از همان نتیجه برای درخواست پذیرش استفاده کند.

خدایی همچنین در رابطه با زمان اعلام نتایج آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکترا نیز، گفت: هفته اول شهریورماه نتایج اعلام می‌شود.

وی با اشاره به تغییر زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد، گفت: امسال برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در روزهای 16 و 17 اردیبهشت ماه انجام می‌شود زیرا هر سال این آزمون بهمن ماه برگزار می‌شد ولی به دلیل مشکلاتی که در زمستان سبب تأخیر برگزاری آزمون می‌شد آزمون را به اردیبهشت ماه موکول کردیم.

خدایی در رابطه با زمان برگزاری آزمون سراسری سال 95 نیز گفت: امسال به علت تقارن زمان برگزاری آزمون سراسری با ماه مبارک رمضان این آزمون در روزهای 20 و 21 خردادماه برگزار شد و سال آ‌ینده در روزهای 24 و 25 تیرماه یعنی پس از پایان ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.

وی در رابطه با ارائه تسهیلات به برگزیدگان بیستمین المپیاد دانشجویی گفت: 15 نفر اول المپیاد می‌توانند از تسهیلات ورود بدون آزمون به دانشگاه استفاده کنند و 3 نفر اول عضو بنیاد ملی نخبگان می شوند.

وی ادامه داد: همچنین در شیوه‌نامه پذیرش برای برگزیدگان المپیاد به ویژه دکترا تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.

چشم برندار ازم می پاشه زندگیم

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها