0

اينترنت بي کيفيت مخابرات، در صدر شکايات مردمي

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

اينترنت بي کيفيت مخابرات، در صدر شکايات مردمي
دوشنبه 12 مرداد 1394  8:12 AM

 
 

خراسان : رئيس مرکز اطلاع رساني وزارت ارتباطات از دريافت ۸۵۰ هزار شکايت مردمي درسامانه پاسخ گويي به شکايات اين وزارتخانه خبر داد که مربوط به مشکلات اينترنت و موبايل بوده است.

فرنقي زاد اظهار کرد: در ۱۵ ماهه اخير، ميزان شکايات مردمي به سامانه ۱۹۵ حدود ۸۵۰ هزار مورد بوده است که اغلب آن ها به کيفيت سرويس هاي ارتباطي مربوط مي شود.

وي با بيان اين که تا پايان سال ۹۳ بيش از ۶۳۰ هزار شکايت در سامانه پاسخ گويي به شکايات ۱۹۵ به ثبت رسيده است، گفت: در ۳ ماهه اول امسال نيز ۲۲۰ هزار تماس در اين مرکز ثبت شده که مربوط به مطالبات مردم از وضعيت دسترسي به اينترنت و موبايل است.از ميان شکايات دريافتي سامانه ۱۹۵، بيش از 45.5 درصد شکايات از سوي مشترکان مربوط به کيفيت نامناسب اينترنت و عدم ارائه سرويس مطابق با قرارداد شرکت مخابرات ايران بوده است. اين مشترکان از وضعيت حجم اينترنتي که از مخابرات دريافت کرده اند و نيز سرعت آن شکايت داشته اند.وي در گفت وگو با مهر با تاکيد براين که در ارزيابي سازمان تنظيم مقررات نيز آخرين رتبه ارائه خدمات ADSL مربوط به مخابرات است، گفت: در اين تعداد شکايات از مخابرات، بخشي نيز مربوط به اختلالات تلفن همراه و سرويس نامطلوب اپراتور اول بوده است.

فرنقي زاد با بيان اين که حدود ۵۵ درصد شکايات نيز مربوط به سرويس هاي ارتباطي و راديويي ديگر اپراتورها ست، ادامه داد: حدود ۲۵ درصد اين شکايات مربوط به کيفيت نامناسب سرويس هاي اينترنتي شرکت هاي PAP و اختلال اينترنت است.همچنين بيش از ۲۵ درصد شکايات نيز مربوط به عدم پوشش دهي مناسب شبکه اپراتورهاي ايرانسل و رايتل بوده است که مشترکان از وضعيت سرويس دهي اين اپراتورها گلايه داشته اند.

طبق آمارهاي وزارت ارتباطات، روزانه ‌هزار تا ۱۲۰۰ مورد تماس تلفني با سامانه ۱۹۵ اعلام مي شود که اغلب اين موارد با اطلاع رساني به مخاطب برطرف مي شود و ۳۰۰ تا ۴۰۰ مورد شکايت به ثبت مي رسد. مشترکان مي توانند با مراجعه به سايت www.۱۹۵.ir يا تماس با تلفن گوياي ۱۹۵ يا از طريق شماره پيامک ۶۰۰۱۹۵، شکايت و انتقاد خود را گزارش دهند.

مهم ترين نکات

ميزان شکايات مردمي به سامانه ۱۹۵ حدود ۸۵۰ هزار مورد بوده است که اغلب آن ها به کيفيت سرويس هاي ارتباطي مربوط مي شود.

45.5 درصد شکايات از سوي مشترکان مربوط به کيفيت نامناسب اينترنت و عدم ارائه سرويس مطابق با قرارداد شرکت مخابرات ايران بوده است.

در ارزيابي سازمان تنظيم مقررات نيز آخرين رتبه ارائه خدمات ADSL مربوط به مخابرات است.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها