0

انتقاد یک مرجع تقلید از میزان تلفات جاده‎ای

 
bardia_m
bardia_m
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6374

انتقاد یک مرجع تقلید از میزان تلفات جاده‎ای
جمعه 3 دی 1389  8:28 PM

حضرت آیت‌الله سبحانی با انتقاد از افزایش تلفات جاده‌ای در کشور بر برنامه‌ریزی مسوولان جهت کاهش تلفات و ارائه راه‌کارهای این امر تاکید کرد.

به گزارش مشرق به نقل از مرکز خبری حوزه، این مرجع تقلید در دیدار با اعضای شورای حمل و نقل استان قم، با تاکید بر افزایش تعاملات مسوولان دولتی با علمای دین اظهارکرد: ارتباط بین مسوولان دولتی با علما و فضلای حوزه و دین بسیار تاثیرگذار و موثر بوده و در این تعاملات علما می‌توانند مطالب مردم را به مسئولان و از طرفی اقدامات انجام شده مسوولان را به مردم بازگو کنند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به آیاتی از قرآن کریم مبنی بر آباد کردن زمین افزود: یکی از طرق آبادانی زمین وجود راه و جاده است و اگر منطقه‌ای جاده نداشته و با نقاط مختلف دارای ارتباط نباشد، آبادانی و عمرانی میسر نخواهد شد.

فرهنگ رانندگی در کشور ایجاد شود

وی با تاکید بر امنیت راه‌ها و یا انتقاد از تلفات جانی فراوان جاده‌ها تصریح کرد: امروز متاسفانه جاده‌های ایران دارای تلفات جانی زیادی است و آن به دلیل مشکل در جاده‌ها، نبود فرهنگ رانندگی، وسیله و یا نوع رانندگی افراد است که باید بررسی شود.

این استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه ضمن انتقاد و ابراز نگرانی از تلفات جاده‌ای در ایام نوروز تاکید کرد: با فرا رسیدن ایام نوروز بنده شخصا به فکر فرو رفته و نگران تلفات این ایام می‌شوم، اینکه چه تعداد از افراد این سفرها کشته شده و چند خانواده بی‌سرپرست می‌شوند، از طرف دیگر اینکه مردم از سفر صرف‌نظر کنند نیز امکان‌پذیر نیست و تبلیغات رسانه‌ها مخصوصا صدا و سیما بر اشتیاق این مسافرت‌ها می‌افزاید.

وی ادامه داد: جاده‌های کشور کشش لازم برای مسافرین فراوان را ندارد و سال‌هاست که در ایام نوروز مسافرین زیادی کشته شده و علاوه بر بی‌سرپرست شدن خانواده‌ها مشکلات فراوانی برای کشور نیز ایجاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: قبل از فرارسیدن ایام تعطیلات نوروز باید همایشی با حضور مسوولان زیربط برگزار و راهکار‌های جلوگیری و کاهش تلفات جاده‌ای بررسی شود.

تلفات جاده‌ای شایسته جمهوری اسلامی نیست

این مفسر قرآن کریم تصریح کرد: وجود تصادفات و تلفات جاده‌ای فراوان در ایام نوروز برای جمهوری اسلامی ایران شایسته نبوده و با اعلام آمار تصادفات از سوی مسئولین رسانه‌های بیگانه آمار را وسیله‌ای قرار داده و زهر خود را به مسئولین کشور می‌ریزند.

وی با تاکید بر اقدام جدی جهت کاهش تلفات جاده‌ای گفت: باید در راستای کاهش و به صفر رساندن این تلفات کوشش و در همین راستا صدا و سیما در ایام نوروز کمتر به تبلیغات سفر اقدام کند.

تاکید بر سرعت بخشی پروژه‌های عمرانی

حضرت آیت‌الله سبحانی در بخش دیگری از سخنان خود کشور ایران را درختی تنومند و پربار دانست که جهان اسلام منتظر به ثمر نشستن میوه آن هستند تا الگوگیری کنند.

این مرجع تقلید با تاکید بر تسریع‌بخشی به پروژه‌های عمرانی یادآور شد: امروز پروژه‌هایی که در کشور احداث می‌شود باید با سرعت زیاد انجام گیرد چرا که برخی اوقات کندی در انجام پروژه‌ها باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود.


تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها