0

آخرین نطق تلویزیونی رئیس جمهور برزیل

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

آخرین نطق تلویزیونی رئیس جمهور برزیل
جمعه 3 دی 1389  3:23 PM

 

جمعه 3 دي 1389 ۱۵ : ۰۴ ساعت
منبع : واحد مركزي خبر
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
پایگاه اطلاع رسانی صد خبر | sadkhabar.ir
لولا داسیلوا آخرین نطق رادیویی و تلویزیونی خود را به عنوان رئیس جمهور برزیل ایراد کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، لولا دا سیلوا رئیس جمهور محبوب برزیل که پس از هشت سال عهده داری اداره دولت بزودی از این سمت کناره گیری می کند، دیشب اخرین نطق رادیویی و تلویزیونی خود را ایراد کرد.


لولا که فقط یک هفته دیگر تا پایان دومین دوره ریاست جمهوری خود فرصت دارد، در نطقی احساسی از مردم برزیل به خاطر حمایت هایشان قدردانی کرد و از انها خواست تا از دیلما روسف ، جانشین و رئیس دفتر سابق او حمایت کنند.


لولا که میزان محبوبیت او هم اینک هشتاد درصد است، طبق قانون اساسی برزیل از نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری این کشور برای دوره سوم منع شده است.


رئیس جمهور برزیل در سخنرانی 10 دقیقه ای خود گفت : تغییر دولت در اینده نزدیک نشان دهنده افزایش برابری در برزیل است.


لولا خاطرنشان کرد : انتقال حمایل ریاست جمهوری از اولین رئیس جمهور طبقه کارگر برزیل به اولین رئیس جمهور زن این کشور جنبه ای کاملا نمادین دارد.


این نقطه عطفی در مسیر زیبایی است که برزیل را به امید خدا به یکی از متوازن ترین کشورهای دنیا تبدیل خواهد کرد.


لولا، رئیس سابق اتحادیه فلزکاران چپگرای برزیل در کشور خود و همچنین در وال استریت امریکا به قهرمانی مردمی تبدیل شده است و او همه این را مدیون مدیریت اقتصادی پایدار و اجرای طرح های اجتماعی می داند که حدود بیست میلیون نفر از مردم برزیل را از ورطه فقر نجات داده است.


لولا، توسعه برزیل در سالهای گذشته را تحسین و فهرستی از دستاوردهای دولت خود را ارائه کرد.


او گفت : ما بدون تضعیف جامعه ، اقتصاد خود را تقویت کرده ایم ، بدون آسیب زدن به نهادها، مشارکت مردمی را افزایش داده ایم.


ما بدون ایجاد کشمکش طبقاتی، نابرابری را کاهش داده ایم ، ما بدون آنکه آزادی های دموکراتیک را به خطر بیندازیم، مولفه های پویایی نوین را در عرصه های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی پدید آورده ایم.


برزیل اکنون از تورم و بحران اجتماعی رهایی یافته و در کنار چین و هند به یکی از بهترین مراکز فعالیت های اقتصادی دنیا تبدیل شده است. طبق پیش بینی ها، میزان رشد اقتصادی برزیل امسال بیش از هفت درصد خواهد بود.


دیلما روسف، رئیس جمهور منتخب برزیل نیز احتمالا بسیاری از سیاست های اقتصادی ، طرح های تامین اجتماعی و اصلاحات زیرساختی لولا دا سیلوا را ادامه خواهد داد.


لولا همچنین از هوادارانش خواست تا از دولت آینده برزیل نیز حمایت کنند.


وی خاطرنشان کرد علاقه مندم با طرح یک درخواست و همچنین تشکر، به سخنانم پایان دهم . از همه شما می خواهیم که همانگونه که در همه لحظات پشتیبان من بودید از دیلما روسف رئیس جمهور جدید خود نیز حمایت کنید.


البته این بدین معناست که تقاضاها و مطالبات خود از روسف را در زمان مناسب مطرح کنید، درست همان طور که از من مطالبه می کردید.


لولا دا سیلوا در اول ژانویه سال آینده میلادی از سمت خود به عنوان رئیس جمهور برزیل کناره گیری می کند.

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها