0

اجرای تئاتر خیابانی با موضوع عفاف و حجاب در ساوه

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اجرای تئاتر خیابانی با موضوع عفاف و حجاب در ساوه
شنبه 20 تیر 1394  12:31 PM

اجرای تئاتر خیابانی با موضوع عفاف و حجاب در ساوه
 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر ساوه از اجرای تئاتر خیابانی با موضوع عفاف و حجاب در این شهر خبر داد.

خبرگزاری فارس: اجرای تئاتر خیابانی با موضوع عفاف و حجاب در ساوه
 

حسین محمودی‌‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: به مناسبت 21 تیر ماه روز عفاف و حجاب تئاتر خیابانی به مدت دو روز در دریاچه تفریحی ساوه اجرا خواهد شد.

 

وی با اشاره به اهمیت مقوله عفاف و حجاب تصریح کرد: عفاف و حجاب برای ادامه حیات نظام جمهوری اسلامی ایران موضوع کاملا راهبردی است و حفظ فرهنگ عفاف و حجاب باید به عنوان یک موضوع راهبردی مورد توجه قرار گیرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با تاکید بر اینکه با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در حوزه حجاب و عفاف باید در تبیین فرهنگ حجاب و عفاف تلاش کرد، گفت: حفظ حجاب و عفاف از مسائلی است که در دین مبین اسلام بارها و بارها مورد تاکید و سفارش قرار گرفته است، بنابراین مسلمانان باید نسبت به این موضوع حساسیت ویژه‌ای داشته باشند.

محمودی‌فر نقش هنر را در تبیین و نهادینه کردن عفاف و حجاب غیر قابل انکار دانست و  اظهار داشت: زبان هنر بهترین ابزار برای نهادینه ‌کردن فرهنگ حجاب و عفاف است که اجرای نمایش خیابانی نیز در همین راستا انجام می‌شود.

وی ادامه داد: پیش از این نیز به منظور آگاه‌سازی خانواده‌ها نسبت به عواقب سوء مصرف مواد مخدر شاهد اجرای نمایش خیابانی با موضوع مواد مخدر در این شهرستان بودیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه برپایی نمایشگاه حجاب و عفاف در فرهنگسرای شهر را از دیگر اقدامات این اداره در راستای نهادینه‌سازی فرهنگ عفاف و حجاب عنوان کرد.

محمودی‌فر در بخش دیگری از سخنان خود از کتابت قرآن کریم توسط 20 نفر از هنرمندان خوش‌نویس این شهرستان به مناسبت شب قدر خبر داد و گفت: این کتابت روز گذشته با حضور هنرمندان عضو انجمن خوش‌نویسی ساوه برگزار شد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری جشنواره موسیقی حماسه ماندگار اظهار داشت: این همایش مهر ماه امسال در سه بخش کلاسیک، سنتی و محلی برگزار می‌شود که تاکنون 30 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

انتهای پیام/87013/غ30/د1000

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها