0

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > رضا بيگي

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > رضا بيگي
چهارشنبه 1 دی 1389  10:18 PM

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > رضا بيگي


شهيد رضا بيگي

تاريخ تولد :-/--/1334

نام پدر :

تاریخ شهادت : 15/3/1358

محل تولد : /- /-

طول مدت حیات :24

محل شهادت :بانه

  مزار شهید :

سال 1334 خانواده فقير بيگي تولد کودکي زيبا و مهربان را جشن گرفتند، رضا در محيط مذهبي خانه و در سايه دستان زحمتکش پدر پرورش يافت و تحصيلاتش را تا دوره دبيرستان ادامه داد ولي به علت عدم امکانات مالي مجبور به ترک تحصيل شد و به شغل بنائي روي آورد شدت علاقه رضا به آموختن علم او را بر آن داشت تا در امتحانات متفرقه شرکت کند و ديپلم خود را دريافت نمايد. تعمق در آيات الهي قرآن کريم و مطالعه کتب مذهبي از او فردي متدين و استوار ساخت.
بيگي در اين زمان وارد تربيت معلم شد و يک سال از کلاسهاي آنجا استفاده کرد همزمان با اوجگيري انقلاب اسلامي به دليل آشنايي با ماشين نويسي به چاپ و پخش اعلاميه روي آورد رضا با تشکيل سپاه پاسداران لباس سبز سپاه را بر تن کرد و راهي ديار سيستان و بلوچستان گشت. آغاز غائله کردستان او را به اين ورطه کشاند. مبارزه و تلاش بي‌امان ا ور در غرب کشور ايران اسلامي منافقين را تشنه دستگيري خود نمود و سرانجام توسط ضدانقلابيون بانه به مدت چهل روز به اسارت دشمن درآمد و در يک دادگاه ضدخلقي به اعدام محکوم گشت.
رضا در روز پانزدهم خردادماه سال 1358 در سن 24 سالگي توسط حزب کومله دمکرات تيرباران شد و به شهادت رسيد.
رضا به آرزويش رسيد، اما دل بي‌قرار مادر در تب ديدار او بيمار گشت و هربار که قصد داشت در فراق او اشک بريزد روزي را به خاطر آورد که بيگي گفت:«مادر قول بده که اگر شهيد شدم برايم من اشک نريزي».

منبع:كتاب اسوه هاي شهادت در اصفهان  

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها