0

مبحث 102 طرح صالحین: «تغییرات فرهنگی در جامعه و تأثیرات آن»

 
shirdel2
shirdel2
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1393 
تعداد پست ها : 5508
محل سکونت : یزد

پاسخ به:مبحث 102 طرح صالحین: «تغییرات فرهنگی در جامعه و تأثیرات آن»
پنج شنبه 14 خرداد 1394  2:01 PM


نقل قول ahmadfarm

 

تغییرات فرهنگی به چه معناست ؟

آن تغييراتي كه در جامعه ايجاد مي شود و سبب تغييرات رفتاري و گفتاري جامعه مي شود را مي توان تغييرات فرهنگي ناميد كه درواقع ريشه در فرهنگ مردم دارد.
تغییرات فرهنگی چه ارتباطی با تغییرات اجتماعی دارد؟

رابطه مستقيمي دارد به نظر من. چون با خواسته هاي جديدي كه در تغييرات فرهنگي ايجاد مي شود تغييرات اجتماعي صورت خواهد گرفت زيرا كه خواسته هاي جديد اجتماعي بوجود مي ايد و اين ما هستيم كه پيرو خواسته هاي جديد مي باشيم.
راهکارهائی که میتوان اثرات منفی تغییرات فرهنگی را کم کرد کدامند؟

راهكارها در تلاش ما نهفته اند. ما بايد فرهنگ خودمان را غني كنيم. فرهنگ كهن ايرانيان را. فرهنگي كه قرنهاست مورد استفاده بوده اما با روي كار آمدن ماهواره ها و نفوذ فرهنگ غرب دارد از بين مي رود. به نظر من هر خانواده به خودي خود مسئول است...... ما بايد فرزند خود را درست تربيت كنيم و بعد دم از فرهنگ بزنيم.....
نقش تغییرات فرهنگی در زندگی ما چقدر بوده است ؟(نمونه ذکر کنید )

گاهي نفوذ اين فرهنگ هاي بيگانه جاي تاسف دارد. مثلا كم كم جوانان به خود اجازه نمي دهند براي بزرگترها بلند شوند و يا در اتوبوس جاي خود را به سالمندان بدهند. و يا آمار سالمندان خانه سالمندان رو به افزايش است و .........

 

بنام خدا

سلام دوست گرامي

از اینکه نظرات خود را در باره سوالات این مبحث بطور کوتاه و رسا بیان داشته اید سپاسگزارم.امیدوارم بتوانیم با این مباحث و مطرح کردن نکات فرهنگی خوب ،جوانان را به سمت کارهای فرهنگی مناسب سوق دهیم.
 

                  

تشکرات از این پست
nargesza ehsan007060
دسترسی سریع به انجمن ها