0

مبحث 102 طرح صالحین: «تغییرات فرهنگی در جامعه و تأثیرات آن»

 
namebaran
namebaran
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1392 
تعداد پست ها : 4155
محل سکونت : تهران

پاسخ به:مبحث 102 طرح صالحین: «تغییرات فرهنگی در جامعه و تأثیرات آن»
دوشنبه 11 خرداد 1394  7:11 PM

ماهواره، یکی ازرسانه­ های قدرتمند ارتباط جمعی به شمار می آید،که قادر است پیامهای تصویری را به دورترین نقاط منتقل کند و تعداد بی شماری از افراد را در سرتاسر دنیـا مـورد خـطاب قرار دهد. گرچه ماهــواره می تواند در هوشیار کردن، اطلاع رسانی و در حوزه پژوهش، سیاست و… نقش داشته باشد؛ ولی برنامه های تخریبی و غیراخلاقی فراوانی دارد؛ تا جایی که برخی از کارشناسان فرهنگی را برآن داشته تا برایحفظ ارزش­های انسانی(غیرت، حیا، پاکدامنی…)، و نهاد مقدس خانواده چاره اندیشی کنند.

ورود ماهواره به خانه را می توان به منزله ورود یکمهمان خائن ولاابالی دانست؛ که برای فرزندان، دوست نابابو برای همسران، عامل اختلاف افکنیو خیانت است، به ناموس افراد چشم طمع دارد، حیا و عفت و دین افراد را می گیرد، مرزها وحریم های خانواده را می­شکند، به آسانی حقیقت­های سیاسی واجتماعی را وارونه جلوه می دهد، دزد وقت افراد است واگر بتواند حتماً به کیف پول افراد هم سرک خواهد زد.

به فرموده حضرت آقا: ماهواره، واقعاً گنداب فسادی است که تیرهای زهرآگین خود را به سمت ملتها و کشورها هدف گیری می­کند(۲۶/۲/۱۳۷۵).

چرا که خرید ماهواره به منزلۀ مجاز شمردن خیانت زن به شوهر و زشتی­زدایی از روابط قبل از ازدواج، اهانت به والدین و بی توجهی به آنهاست، چرا که فیلم­ها و سریال­های ماهواره به طور هدفمند عفت و اخلاق اجتماعی را نشانه گیریمی­کند.مقام معظم رهبری فرمودند:

در جنگ روانی(جنگ نرم)، دشمن به سراغ سنگر‌های معنوی می‌آید که آنها را منهدم کند. به سراغ ایمان‌ها، معرفت‌ها، عزم‌ها، پایه‌ها و ارکان اساسی یک کشور می‌آید،تا آنها را منهدم بکند، نقاط قوت یک نظام را به ضعف تبدیل کند، و فرصت‌ها را به تهدید تبدیل کند(۲/۷/۸۸).

بنابراین، هدف از جنگ نرم دشمن و شبکه‌های ماهواره‌ای، تغییر الگوی نگرشی و رفتاری خانواده‌ها است. این برنامه‌ها قصد دارندباورها، تمایلات، عواطف و رفتار ما را تغییر دهند، مصرف‌گرایی، غرب­گرایی، سبک زندگی غربی و در یک کلام، غرب­پذیری و غرب­باوری را در میان جامعه ما نهادینه کنند. این نوع شبکه‌ها ابتدا ذهن مخاطبان خود را تسخیر و در ادامه آنچه خود دوستدارند را به آنها القا می‌کنند.

چشم برندار ازم می پاشه زندگیم

تشکرات از این پست
shirdel2 ria1365 liasam nargesza
دسترسی سریع به انجمن ها