0

اصول برنامه نویسی در اسمبلی

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158650
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

پاسخ به:اصول برنامه نویسی در اسمبلی
دوشنبه 21 اردیبهشت 1394  2:52 AM

بیشتر کامپیوتر ها تنها یک برنامه در آن واحد را اجرا نمیکنند بلکه برنامه ای به نام سیستم عامل*(Operation System) را اجرا میکنند.سیستم عامل یک رابط کاربری برای کاربران ایجاد کرده و همچنین یک رابط کاربری راحت برای ارتباط با سخت افزار مانند CD_Driver , Printer , CPU ,.... ایجاد میکنند و باقی برنامه ها را اجرا میکنند.
اولین سیستم عامل توسط فروشندگان رایانه ایجاد شده بود. پس هر رایانه سیستم عامل مخصوص خود را داشت.اولین سیستم عامل مستقل سیستم عامل یونیکس ( UNIX ) بود که توسط گروهی از محققان در آزمایشگاه های( Bell (Bell Labs طراحی و توسعه داده شده بود.
 
 
AT&T , مالک اصلی Bell Labs , خیلی زود Unix را با قیمت کم روانه ی موسسات آموزشی و دانشگاه ها کرد و همین باعث گسترش بیشتر Unix شد.
 
ورژنی از Unix که در دانشگاه کالیفرنیا توسعه داده شد و دارای ویژگی های بسیار زیادی مانند پورتابل بودن ( قابلیت انتقال اسان بر روی انواع مختلف رایانه )* بسیار محبوب و مورد استفاده شد , به نام BSD یا (Berkeley Software Division ) شناخته شد.
 
لینوکس یک ورژن غیر اختصاصی از Unix است که توسط Linus Torvalds طراحی شده و توسط یک گروه بزرگ کاربران به صورت آنلاین توسعه داده شد.
 
امروزه بیشتر انواع لینوکس سازگار با Intel هستند و بیشتر کاربران لینوکس ( از جمله خود من  ) آنرا به صورت نصب شده در کنار سیستم عامل دیگر ( مثلا ویندوز ) دارند و داشتن پارتیشن های مختلف برای لینوکس و ویندوز یک چیز کاملا معمول و متداول است.

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها