0

کلاس اموزش برنامه نویسی اندروید(دوره اول)

 
ria1365
ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7868

پاسخ به:کلاس اموزش برنامه نویسی اندروید(دوره اول)
پنج شنبه 2 بهمن 1393  2:31 AM

روش مطالعه:

روش مطالعه صحیح دوره آموزشی اندروید، جهت کسب بیشترین بازدهی در حداقل زمان، در قالب نکاتی در زیر درج شده. لذا جهت سهولت کار خود سعی کنید که این نکات را در مطالعه آموزشها در نظر بگیرید.

♦ هر دوره آموزشی را در چندین مرور بخوانید.

- بار اول سریع و بدون توجه به جزئیات مطالعه کنید. کدها و تصاویر را خیلی سطحی نگاه کنید، نیاز نیست آنها را در برنامه بنویسید و آزمایش کنید، فقط نگاه کنید و بدنبال علل و چگونگی نوشتار نباشید. در این مرحله اگر 10% از کل مطلب را متوجه شوید کفایت می کند.
- بار دوم، دقیقتر به مطالب توجه کنید. از لینک های کمکی که با * مشخص شده اند جهت کسب راهنمایی بیشتر استفاده کنید. باز هم نیاز به نوشتن کدها و برنامه نیست اما با دقت بیشتری کدها را بررسی کنید و سعی کنید عملکرد کدها را حدث بزنید. در این بار مرور اگر 20% دیگر از مطالب را متوجه شوید کفایت می کند.
- بار سوم، دقیقتر از بار دوم مطالب را مطالعه کنید. در این مرحله با نوشتن بعضی نکات، رسم نمودارها، رسم چارت های مطالعه و ... می تواند کمک بیشتری به شما بکند. کدها را بنویسید و بررسی کنید اما نه خیلی دقیق بلکه سطحی. در این بار مرور اگر 20% دیگر مطالب برای شما آشکار شود کفایت می کند.
- بار چهارم، سعی کنید مطالب را با کدهای نوشته شده تطبیق دهید و هر تعریف تئوری را در کد پیدا کنید و کاربرد آنرا ببینید. در این مرحله انتظار می رود حدود 80% از کل مطلب را دریافته باشید. این مرحله می تواند بیشترین زمان را از شما بگیرد.
- بار پنجم، به توصیه ها عمل کرده تا بتوانید 100% مطالب بیان شده را بکار ببرید. سرعت اتمام این مرحله به تمرین و توانایی های قبلی شما بستگی دارد و شاید کوتاهتر از مرحله چهارم باشد، شاید هم بیشتر از مرحله چهارم به طول انجامد ولی سعی کنید به تمام توصیه های نوشته شده در انتهای مطلب عمل کنید.

♦ پیشنهاد می شود هر روز بیش از 6 ساعت برای برنامه نویسی وقت بگذارید.

♦ تا جاییکه می توانید از مطالب انگلیسی استفاده کنید. اگر در مطالعه انگلیسی ضعفی دارید با نصب یک دیکشنری کمک بگیرید. توجه داشته باشید که پیشرفت شما در گرو توانایی متون انگلیسی موجود در اینترنت خواهد بود.

♦ هر دوره به طور معمول حدود 3 تا 7 روز نیاز به کار دارد و بستگی به ساعتی است که در روز صرف انجام تمرینات و مرور ها می نمایید.

♦ از لینک های * دار در حدی استفاده نمایید که فقط بدانید چیست و در صورت داشتن وقت بیشتر آنرا بیشتر مطالعه کنید.

♦ به توصیه های پایین هر مطلب آموزشی توجه داشته باشید. به عبارتی این توصیه ها ، تمریناتی هستند که به شما در تکمیل جلسه فعلی و پیشروی بیشتر در جلسات آینده کمک زیادی خواهند کرد.

♦ در یادگیری عجله نداشته باشید و سعی کنید با خونسردی و رعایت نکات فوق مطالب را یک به یک یاد بگیرید.

♦ مطالب را به دلخواه خود، رد نکنید و آنها را به ترتیب بخوانید، مگر اینکه در مطلبی ذکر شده باشد که مطالعه آن دلخواه است.

♦ جلسه اول آموزش دارای تعداد زیادی از اصطلاحات و واژه های معمولاً نا آشناست. بیشتر وقت شما در این جلسه صرف فهمیدن این واژه ها می شود که جهت ادامه کار به شما کمک زیادی خواهد کرد. بدانید که این واژه ها در بین برنامه نویس ها مصطلح است و دانستن آن در آینده ضروری خواهد بود و در اوایل کار کمک کننده.

♦ کتاب خاصی برای مطالعات اضافه پیشنهاد نمی شود و اکیداً توصیه می شود که خود را به یک کتاب محدود نکنید. می توانید انواع کتب را از سایتهایی که به طور غیر مجاز کتابهای غیر رایگان را برای دانلود می گذارند دانلود کنید و هر بار که در مورد مطلبی سئوال دارید به سرفصل اکثر آنها مراجعه و بهترین گزینه را برای مطالعه انتخاب کنید. هیچ کتابی در ارائه همه مطالب قوی نیست و هر کدام برای زمان و شرایط خاصی مناسب هستند. اما توصیه بهتر اینست که سئوالات خود را مستقیماً از گوگل درخواست کنید. با یک search keyword مناسب در گوگل بسیار بسیار سریعتر به مطالب آموزشی دست پیدا خواهید کرد.

     Android iOS , Windowsphone , Symbian , JavaMobile Review ,Learning

تشکرات از این پست
tachberdee nezarat_ravabet
دسترسی سریع به انجمن ها