0

آشنائی با اسلحه انفرادی

 
abedina
abedina
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1393 
تعداد پست ها : 71
محل سکونت : گلستان

پاسخ به:آشنائی با اسلحه انفرادی
پنج شنبه 2 بهمن 1393  4:18 AM

نارنجك دستي

نارنجك را تعريف كنيد؟ نارنجك دستي بمب دستي كوچكي است كه ممكن است از مواد منفجره يا شيميايي پر گرديده و يا آن كه يك ظرف خالي باشد كه براي تمرين پرتاب، مورد استفاده قرار مي گيرد.

انواع نارنجك دستي را نام ببريد؟

 1- نارنجك دستي منفجره 2- نارنجك دستي مشقي و آموزشي 3- نارنجك دستي شيميايي

قسمت هاي اصلي تشكيل دهنده نارنجك دستي را نام برده و توضيح دهيد؟

1- بدنه : بدنه نارنجك عبارت است از ظرفي كه خرج اصلي را نگاه داشته و از فلز، شيشيه، كاغذ و يا مواد مناسب ديگري ساخته شده است.

2- خرج اصلي : خرج اصلي نارنجك عبارت است از ماده اي كه نارنجك به وسيله آن پر شده است. خرج ممكن است كه تي ـ ان ـ تي و يا يكي از تركيبات شيميايي باشد.

3- ماسوره : ماسوره كه خرج اصلي را منفجر مي سازد، وسيله اي است كه به طور خودكار يك رشته باروت را آتش مي زند. اين رشته باروت در داخل لوله اي قرار داشته و به طريقي ساخته مي شوند كه با سرعت كنترل شده مي سوزد. زمان سوخت آن به زمان تاخيري نارنجك موسوم است.

ماسوره و متعلقات آن را نام برده و توضيح دهيد؟

1- بدنه ماسوره :بدنه ماسوره مدون بوده و انتهاي آن پيچي شكل است كه در نتيجه مي تواند پيچ شده يا باز گردد. در داخل بدنه ماسوره از بالا به پايين چاشني، خرج مياني و مشتعل كننده قرار گرفته است.

2- ضارب : كه پس از رها شدن اهرم مانع ضارب عمل ضربت زدن بر چاشني را انجام مي دهد.

3- اهرم مانع ضارب :عبارتست از اهرمي كه در قسمت خارجي بدنه نارنجك وصل شده است و به طرف پايين ادامه مي يابد و به وسيله ضامن، اهرم ضارب را به بدنه ماسوره متصل مي سازد.

  1. ضامن : حلقه اي است كه به بالاي ماسوره نارنجك وصل شده است و در حقيقت به ميله اي وصل شده است كه آنرا ميله ضامن مي گويند. ميله ضامن، اهرم مانع ضارب را به بدنه ماسوره متصل نموده است.

تشکرات از این پست
Lovermohamad
دسترسی سریع به انجمن ها