0

راهنمای خرید و استفاده کولرگازی

 
aftabebandar
aftabebandar
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 41

راهنمای خرید و استفاده کولرگازی

با استفاده و عمل به توصیه های زیر می توانید بهترین استفاده را از کولر گازی خود ببرید:
یکی از بزرگترین عوامل گرم شدن اتاق ها ، تابش خورشید و آفتاب است که این امر حتی در روزهای ابری نیز قابل توجه است. گرما به سرعت از راه شیشه ها و پنجره ها و به آهستگی از طریق دیوارهای خارجی و سقف به اتاق وارد می شوند. می توان با استفاده از وسائل و یک سری تمهیدات از میزان گرمای ناشی از آفتاب کاست . از جمله این موارد عبارتند از :   پرده کرکره داخلی ، سایبان یا کرکره ی بیرونی ، شیشه های آینه ای و سطوح منعکس کننده و عایق کاری سقف و دیوارهای خارجی.
 

نمایی از اتاق

دومین منبع که ایجاد گرما می کنند معمولا وسایل الکترونیکی از قبیل رایانه ها ، مانیتورها ، چاپگرها ، دستگاه های کپی ، تلویزیون و چراغ های روشنایی و… می باشند. این نوع بار سرمایی در ادارات و دفاتر بیشتر از خانه ها است. یکی از راه های کمکردن بار سرمایی این وسایل خاموش کردن آن هاست . را ه دیگر استفاده از لامپ های فلوئورسنت بجای لامپ های رشته ای است چون این لامپ ها از انرژی مصرفی کمتری استفاده می کنند و اتلاف گرمایی آن ها کمتر است. سعی کنیم در طول روز از حداکثر روشنایی استفاده کنیم تا نیازی به روشن کردن لامپ کمتر شود . البته به شرط آن که بار گرمایی ناشی از آن ها از بار گرمایی لامپ بیشتر نشود.
 

لامپ های فلورسنت

سعی کنید با بستن درها و پنجره ها از بارسرمایی هوای نفوذی از بیرون که باعث می شود بخش عمده ای از توان کولر گازی صرف خنک کردن بیهوده ی هوای گرم ورودی شود ، بکاهید. باز بودن درو پنجره ها ونفوذ هوای بیرونی سبب افزایش مدت کار کمپرسور و فرسودگی زود هنگام آن می گردد ضمن این که اتاق هم به نحو مطلوب خنک نمی شود.  اگر درهای داخلی نیز باز باشند کولر به جای خنک کردن فقط یک اتاق باید همزمان چندین اتاق را خنک نماید در حالی که این قدر توان ندارد.

جدول زیر نمایش می دهد که در هر مساحتی از چه نوع کولری استفاده کنیم :

 

جدول BTU

نیازی به سرد کردن بیش از حد اتاق نیست این موضوع هم از نظر بهداشت و سلامتی مفید نیست و هم باعث افزایش مصرف برق وفرسودگی بی مورد دستگاه می شود. برای بهره برداری درست از کولر و ایجاد شرایط مناسب و مطلوب بهتر است از ترموستات استفاده کنید. اما سعی کنید که درجه ی ترموستات را روی پایین ترین حد آن نگذارید. این امر باعث آن می شود که دوره ی کار کولر طولانی شود و مصرف انرژی آن افزایش یابد.

سه شنبه 29 مهر 1393  1:13 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها