مداحی‌های دانشجویان مداح براساس تحقیق باشد/ خلأ علمی یکی از آسیب‌های مداحی است

 
mohsen13178
mohsen13178
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1393 
تعداد پست ها : 302
محل سکونت : خراسان جنوبی

مداحی‌های دانشجویان مداح براساس تحقیق باشد/ خلأ علمی یکی از آسیب‌های مداحی است

 
 

حدادیان در جمع دانشجویان مداح:

 

 مداحی‌های دانشجویان مداح براساس تحقیق باشد/ خلأ علمی یکی از آسیب‌های مداحی است

 
 

مداح برجسته کشورمان با اشاره به بیانات مداحان دانشجو گفت: مردم از مداحان دانشجو توقع دیگری دارند و مداحی‌های آنان باید براساس تحقیق و تفحص باشد.

 

به گزارش خبرنگار "خبرگزاری دانشجو"، از مشهد، حاج سعید حدادیان امروز در هشتمین گردهمایی"مداحان هیات‌های دانشجویی" در مشهد به بعد زمینی و آسمانی امام اشاره کرد و گفت: در بعد زمینی، امام در بین مردم زندگی می‌کند و قرار است بین مردم به تبلیغ بپردازد و مردم از ائمه(ع) الگو بگیرند.

 

وی با اشاره به اهمیت اعتدال تاکید کرد: مداحان باید در صحبت‌ها و مداحی‌ایشان اعتدال را رعایت کند و نباید شأن آسمانی و زمینی ائمه را با هم یکی کرد.

 

حدادیان به ایراد مداحان اشاره کرد و گفت: مداحان ما بیشتر به بعد آسمانی ائمه(ع) توجه می کنند و از بعد زمینی آنان غافل هستند و این در حالی است که نباید بعد زمینی ائمه(ع) را کنار گذاشت و باید از آن در زندگی خود استفاده کرد.

 

این مداح اهل بیت(ع) افزود: بعضی از مداحان ائمه(ع) را دست نیافتنی بیان می‌کنند که این خوب نیست.

 

وی با انتقاد از برخی مداحی‌ها گفت: برخی از مداحان ائمه را از خدا بالاتر قرار می‌دهند و همین امر باعث گمراهی مردم می‌شود.

 

حدادیان افزود: همچنین مردم برخی از امامزاده‌ها را از ائمه(ع) بالاتر قرار می‌دهند و این در حالی است که امامزادگان ما نماز زیارت ندارند به جز حضرت ابوالفضل(ع).

 

وی تاکید کرد: در مداحی‌ها شأن امامزاده‌ها را نباید بی‌جهت بالا برد و افراط کرد.

 

این مداح اهل بیت(ع) با اشاره به بیانات مداحان دانشجو گفت: مردم از مداحان دانشجو توقع دیگری دارند و مداحی‌های آنان باید براساس تحقیق و تفحص باشد.

 

وی با بیان اینکه دانشجو باید در متن دانشگاه و عالم باشد بیان داشت: جلسات هیئت‌های دانشجویی متعارف و متعادل برگزار شود، جلسات دانشگاه بیشتر محل شنیدن است تا گریه کردن.

 

این مداح اهل بیت(ع) خلأ علمی را یکی از آسیب‌های مداحی دانست و خاطرنشان کرد: اکثر مداحان ما از سواد بالایی برخوردار نیستند.

 

حدادیان دانشگاه را دارای حرمت دانست و گفت: قمه زدن و برهنه شدن در مداحی‌ها جایز نیست.

 

 

جمعه 18 مهر 1393  06:40 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها