المنار: رهبر انصارالله يمن با دخالتهاي خارجي درکشورش به شدت مخالفت کرد

 
hosseinn72
hosseinn72
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 942
محل سکونت : اصفهان

المنار: رهبر انصارالله يمن با دخالتهاي خارجي درکشورش به شدت مخالفت کرد

تهران / واحد مرکزی خبر / سیاسی 1393/07/16

00:31:42.13
رهبر جنبش انصار الله یمن گفت: هیچ کشور خارجی حق ندارد در امور داخلی یمن دخالت کند و تنها تعیین کننده سرنوشت کشور، مردم هستند.
به گزارش شبکه المنار لبنان، عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصار الله یمن در سخنرانی خود خطاب به مردم یمن گفت: مردم یمن در اوضاع سیاسی، اقتصادی و سیاسی بسیار بدی بودند که انقلاب خود را آغاز کردند. متاسفانه پس از انقلاب هم یمن در مسیر صحیحی قرار نگرفت و نتایج گفتگوهای ملی اجرایی نشد تا راه برای تشکیل حکومتی عادل باز شود و مشکلات مردم حل گردد. بنابر این مردم دریافتند که نمی توانند به گروهها و احزاب سیاسی و یا طرفهای خارجی دلخوش کنند و خود باید حرکتی را انجام دهند. به همین دلیل تحرکی جدی را برای رسیدن به اهداف مشروع و عادلانه و ضروری خود آغاز کردند. این تحرک، دسته جمعی و مسالمت آمیز و در برگیرنده اخلاق و ارزشهای این ملت بود و توانست بزرگترین مانع میان ملت و اهدافش را بردارد. همه قشرهای اجتماعی و دینی و مذهبی در این تحرک حضور داشتند و این تحرک را نمی توان به یک گروه و جریان خاص نسبت داد. با این تحرک، فاسدانی که با خارج در ارتباط بودند و از داخل حکومت مردم را هدف قرار می دادند و در پی ناکام گذاشتن انقلاب یمن بودند کنار زده شدند. 
مردم یمن بر سر دو راهی بازگشت به گذشته و دست کشیدن از انقلاب و رسیدن به اهدافش و حرکت با ثبات به جلو قرار داشت. مردم، راه دوم را انتخاب کردند و کمیته های مردمی هم برای حمایت از آنها در کنارشان قرار گرفت تا این که در روز 21 سپتامبر راس طاغوت سرنگون شد و مرحله سیاسی جدیدی در یمن رقم زده شد. این پیروزی متعلق به همه مردم یمن بود و هیچ کس را استثناء نمی کند و دچار استبداد نمی شود. در مسیر انقلاب مردم یمن کشورهایی وجود داشتند که جانب فاسدان را گرفتند و درصدد کارشکنی بودند. اما ملت یمن به پیروزی رسید و مرحله جدیدی را پایه گذاری کرد و همه کشورها از آن استقبال کردند. در عین حال کسانی که نتوانستند انقلاب یمن را شکست دهند امیدوارند از غفلت مردم استفاده کنند و بر انقلاب و دستاوردهای آن فائق آیند. 
در حال حاضر سه محور کثیف علیه انقلاب یمن در حال فعالیتند: اول، محور رسانه ای است. اکنون انقلاب یمن و دستاوردهای آن تحت شدید ترین حملات رسانه ای و تبلیغاتی است که نوک پیکان آن به سوی کمیته های مردمی است و این در حالی است که حتی همین محور به خوبی می داند که این کمیته ها با چه حساسیت و اخلاق مداری به حمایت از مردم و نهادهای دولتی و نظامی و مالی بویژه در صنعا پرداخت و خسارتها را به حداقل رساند و این در حالی بود که توطئه هایی در دست بود تا در روز 21 سپتامبر همه نهادهای حکومتی مورد هجوم قرار گیرند. دشمنان انقلاب یمن می ترسیدند که با پیروزی انقلاب مورد سوء قصد و انتقام قرار گیرند اما این گونه نشد ولی متاسفانه برخی از آنها باز هم علیه انقلاب سخن می گویند. پیروزی این انقلاب، پیروزی مردم بود و به آنها تعلق دارد. ما مردم یمن از بعد اسلامی اولین گامها را باید در جهت ایجاد عدالت برداریم. در همین جا از همه نیروهای داخلی می خواهم همه توان خود از جمله توان رسانه ای و تبلیغاتی خود را برای اصلاح و حل مشکلات صرف کنند. در خارج هم شبکه های الجزیره و العربیه حملات بسیار زشت و خجالت آوری و غیرمنصفانه ای را علیه انقلاب مردم یمن به راه انداختند. 
محور دیگری که علیه انقلاب مردم یمن فعال شد، ایجاد مشکلات امنیتی بود. دستگاههای جاسوسی خارجی طی روزهای انقلاب و پس از آن القاعده را فعال کردند. امروز بیش از هر زمان دیگر مشخص است که القاعده در دست خارجیها برای رسیدن به اهدافشان است.
محور سوم، ایجاد رعب و وحشت در دل برادران ما در جنوب یمن بود. برخی ادعا می کردند که انقلابیون قصد دارند به آنها حمله کنند و این در حالی بود که انقلاب مردم یمن متعلق به همه آنها و همه کسانی بود که مورد ظلم قرار گرفته بودند. ما همیشه اعلام کرده بودیم که حامی برادرانمان در جنوب هستیم. در یمن همه مردم در شمال و جنوب و شرق و غرب مورد ظلم بوده اند و ما حامی مظلومان هستیم. بی شک برادران ما در جنوب یمن هم از دستاوردهای انقلاب بهره خواهند برد. ما نیز خواهان حل عادلانه مشکلات جنوب هستیم. 
محور چهارم برای ایجاد مانع در برابر انقلاب یمن، مساله تشکیل دولت است. ما خواهان تشکیل دولتی هستیم که از اراده ملت برآمده باشد، خواسته های مردم را در اولویت قرار دهد و به لزوم ایجاد تغییر و اصلاح ایمان داشته باشد. اما چه کسانی مانع تشکیل دولت جدید شده اند؟ از ابتدا برای تعیین نخست وزیر، برخی شروع به حذف نام افراد ذی صلاح و وارد کردن نام افرادی کردند که حداقل شایستگی ها را نداشتند. ما برای حل مشکلات به نخست وزیری نیاز داریم که مستقل از احزاب و مذاهب و گروهها و شخصیتی ملی باشد تا به گذشته بازنگردیم. اما ناگهان رییس جمهور عبدربه پس از دیدار با سفیر آمریکا شخصی مناسبی را که در مورد آن توافق صورت گرفته بود کنار گذاشت. برخی از سفارت های خارجی چگونه به خود اجازه می دهند که برای مردم یمن تعیین تکلیف کنند؟ یمن کشوری مستقل است و مردم باید تعیین کننده آینده خود باشند و این مساله را همه باید بدانند. من برای « احمد بن عوض بن مبارک» احترام قایل هستم اما او برخی از معیارها را ندارد. بدتر از آن، اینکه او سفارش شده سفارتخانه های خارجی است و خارجی ها می خواهند او را بر ملت یمن تحمیل کنند. متاسفانه رییس جمهور یمن مانند عروسکی در دست خارجی هاست و با خارجی آن ها مقتدرانه برخورد نمی کند و از خود ضعف نشان می دهد. از آنجا که دولت آینده وظایف سنگینی بر عهده دارد ما با کسی که معیارهای لازم را نداشته باشد مخالفت می کنیم.
رهبر انصار الله یمن در پایان از مردم خواست در روز پنجشنبه مانند روزهای انقلاب به خیابانها بیایند و مخالفت خود را با دخالتهای خارجی و تبعیت عناصر داخلی از آنها را اعلام کنند.

پنج شنبه 17 مهر 1393  09:31 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها