موگريني: کاهش يا تشديد تحريم هاي اعمال شده عليه روسيه به اوضاع اوکراين بستگي دارد

 
hosseinn72
hosseinn72
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 942
محل سکونت : اصفهان

موگريني: کاهش يا تشديد تحريم هاي اعمال شده عليه روسيه به اوضاع اوکراين بستگي دارد

تهران / واحد مرکزی خبر / سیاسی 1393/07/15 
فدریکا موگرینی، رئیس آتی سیاست خارجی اروپا روز دوشنبه اعلام کرد در صورت بهبود اوضاع اوکراین، اتحادیه اروپا تحریم ها علیه روسیه را کاهش خواهد داد، و در صورت وخیم ترشدن اوضاع اوکراین، تحریم ها را تشدید خواهد کرد. 
موگرینی ، وزیر امور خارجه ایتالیا که به این زودی از این سمت کنار می رود و از یکم نوامبر سمت رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا را بر عهده می گیرد، در نشست کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا ابراز اطمینان کرد که بحران اوکراین راه حل نظامی ندارد. 
وی با تاکید بر لزوم همکاری اتحادیه اروپا با پترو پوروشنکو، رئیس جمهور اوکراین و پارلمان جدید این کشور که نمایندگان آن ظرف چند هفته آینده برای حمایت از تلاش های دیپلمات های اوکراینی انتخاب خواهند شد گفت :« ما همچنین باید از اقتصاد اوکراین که در آستانه زمستان و خطر کمبود انرژی در وضعیت نابسامانی است، حمایت کنیم.» 
سران 28 کشور عضو اتحادیه اروپا با تصدی موگرینی به ریاست سیاست خارجی اتحادیه اروپا موافقت کرده اند، اما نمایندگان پارلمان اروپا نیز باید به طور رسمی تصدی وی را به این سمت تایید کنند. 
به گزارش خبرگزاری ایتارتاس از بروکسل، روسیه به علت الحاق شبه جزیره کریمه به خاک خود در نیمه ماه مارس و در پی کودتای ماه فوریه در اوکراین، تحت تحریم های غرب قرار گرفته است. تحریم های اولیه شامل ممنوعیت صدور روادید و مسدود کردن دارایی های شماری از اتباع روس بود. اما ادعاهای غرب مبنی بر مشارکت روسیه در درگیری ها در جنوب شرقی اوکراین موجب اعمال تحریم های سختگیرانه تری علیه این کشور شد. اما روسیه این ادعاها را رد کرده است.

سه شنبه 15 مهر 1393  02:12 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها