عادت های غلط خوردن ماست

 
moradi92
moradi92
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 3481

عادت های غلط خوردن ماست

به گزارش سرویس خانواده جام نیوز، انواع ماست‌ها مانند ساير لبنيات، حاوي پروتئين‌هاي خاصي هستند که روي جذب آهن موجود در گوشت‌ها تاثير منفي مي‌گذارندماست بایدبا فاصله‌اي از غذاي اصلي ميل شود و اين خوراکي را درست، همراه با غذا میل نشود.

 

مصرف ماست همراه غذا‌های گوشتی تمام پروتئین‌ها و املاح معدنی بدن به خصوص آهن و روی موجود در غذا را دفع می‌کند.دکتر نصیر دهقان پزشک و پژوهشگر طب سنتی در خصوص اینکه نباید همراه غذاهای گوشتی و نشاسته‌ای ماست خورد اظهار داشت: متاسفانه برخی از عادت های غلط در غذا خوردن موجب کاهش جذب و کمبود ویتامین‌ها و املاح در بدن می‌شود.


وی گفت: مصرف ماست همراه غذاهای گوشتی تمام پروتئین و املاح معدنی بدن به خصوص آهن و روی موجود در غذا را دفع می‌کند.
این متخصص با بیان اینکه ترجیحا ماست باید یک ساعت بعد از غذا مصرف شود، افزود: کسانی که عادت غذایی خوردن ماست و آب به همراه غذا را دارند نیز دچار عارضه کبد چرب می‌شوند به خصوص در بلغمی مزاج‌ها که تغییراتی در مزاج آن‌ها رخ می‌دهد.


دهقان تصریح کرد: مصرف ماست به همراه غذاهای گوشتی و نشاسته‌ای علاوه بر اینکه هضم و جذب غذا را در معده دچار مشکل می‌کند، مشکلات گوارشی حاکی از آن نیز موجب بروز نفخ می‌شود.

وی در پایان یادآور شد: مصرف ماست به همراه غذا، کلسیم خوراکی را دفع می‌کند و به طور کلی موجب کاسته شدن فواید هر دو می‌شود و هضم و جذب را در املاح و مواد غذایی ایجاد می‌کند.

کاش میشد زمان چند سال، به عقب برگرده!!

اون وقت، حتماً یه راه دیگه رو میرفتم و الان اینجای زندگی نبودم!!

 

سه شنبه 8 مهر 1393  04:31 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها