مکتب انحرافی سای‌بابا

 
moradi92
moradi92
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 3481

مکتب انحرافی سای‌بابا

 

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، یکی از مکاتب مهمی که در شرق به سرعت گسترش پیدا کرد و مرید‌های زیادی را جذب کرد «مکتب انحرافی سای‌بابا» بود، سای بابا افکار انحرافی زیادی داشت و بیشتر سعی داشت از بین مسلمانان و مسیحیان مرید جمع کند، این در حالی است که آموزه‌های وی کاملا با ادیان آسمانی خصوصا با دین مبین اسلام منافات دارد. در ذیل به مواردی از افکار انحرافی وی اشاره می‌شود.

 

۱-تناسخ: یکی از پرچم‌داران تناسخ سای‌بابا بود، وی اعتقاد داشت انسان بعد از مرگ روحش در جسم دیگر حلول پیدا می‌کند. بر اين اساس پيش‌گويي كرده بود كه در سن ۹۶سالگي اين جسم خود را ترك خواهد كرد و هشت سال بعد روح او در جسمي ديگر در شهر ميسور به بدن فردي ديگر منتقل خواهد شد. در حالي كه خداوند متعال با مرگ وي، ميان حقيقت و دروغ بزرگي كه گفت،‌ يازده سال فاصله انداخت.

 

۲-پلوراليسم عرفاني: وی معتقد بود همه ادیان‌های موجود حقند و به طور مساوی از صحت بر خوردار می‌باشند لیکن دین ساختگی خود کامل‌ترین آنهاست! این در حالی بودکه وی اجازه نمی‌داد مریدانش به ادیان دیگر گرایش پیدا کنند و اصولا از چنین حقی برخوردار نیستند!

 

۳-شعبده و جادو: يكي از شاخصه‌هاي اصلي مكتب انحرافي ساي‌بابا كه به واسطه آن ميليون‌ها انسان را به خود جذب كرده است، استفاده از جادو و شعبده بوده است كه البته در اين مسير از هيچ‌گونه تقلبي فروگذار نكرده است و فريب‌هاي خود را تحت عنوان قدرت‌الهي تبليغ مي‌نمود. فيلم‌هاي مستند بسياري در نقد و آشكار نمودن فريب هاي ساي بابا ساخته و منتشر شده است.

 

پایگاه فرق ادیان و مذاهب

کاش میشد زمان چند سال، به عقب برگرده!!

اون وقت، حتماً یه راه دیگه رو میرفتم و الان اینجای زندگی نبودم!!

 

سه شنبه 8 مهر 1393  4:03 PM
تشکرات از این پست
katayun nazifi1389
دسترسی سریع به انجمن ها