0

معیار ازدواج شما چیست؟

moradi92
moradi92
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 3481

معیار ازدواج شما چیست؟

معیار ازدواج

در روزگار فعلی راه و رسم ازدواج خیلی با گذشته فرق کرده است. نه فقط سن ازدواج بالا رفته که معیارها و شکل و شمایل بستن این پیوند همیشگی هم تغییرات زیادی داشته است.

به نظر شما بهترین معیار انتخاب همسر چیست؟

کاش میشد زمان چند سال، به عقب برگرده!!

اون وقت، حتماً یه راه دیگه رو میرفتم و الان اینجای زندگی نبودم!!

دوشنبه 7 مهر 1393  1:27 AM
تشکرات از این پست
omiddeymi1368 farshon khodaeem1 borkhar hossein201273 mehdi0014 tachberdee shayesteh2000 ali201355 ravabet_rasekhoon farhad6067 09130670628 ehsan007060
omiddeymi1368
omiddeymi1368
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 6610

پاسخ به:معیار ازدواج شما چیست؟

بعضی از معیارا رو نمیشه گفت، میترسم ریا بشه!cheeky

- دینداری(اون هم از نوع واقعیش، نه اینکه توی تاسوعا و عاشورا و شبای قدر فقط!!!!!(در این ایّام، لازمه ولی کافی نیست)، موقع مهمونی و عروسی رفتن، موقع تربیت فرزند، موقع بازار رفتن هم خیلی عالی میشه کوچکترین ضعفی توی دینداری دیده نشه.)،

- حجاب(این هم از نوع واقعیش؛ لب دریا، حرم امام رضا(ع)، مجلس عروسی براش فرقی نداشته باشه، حجاب حجابه، دستور خدا دستور خدایه، خدا نگفته با یه روحانی خواستی صحبت کنی، فقط  دماغت از لای چادر بزنه بیرون و از اون طرف، وقتی توی یه مغازه، فروشگاه، دانشگاه و غیره اگه یه پسر فَشِنcheeky رو دیدی، بال بال بزنی براش!!!! و متقابلاً اگه خود آقا پسر یه دختری ببینه ...)،

- نماز و مسجد(وقتی دو نفر بزرگ‌شده‌ی مسجد باشن، خیلی از عقاید اشتباه بسیاری از آدما رو ندارن، سبک زندگیشون اسلامی میشه، فرزندآوریشون اسلامی میشه، فرزند تربیت کردنشون اسلامی میشه، بچه ها هم که بزرگ شدن به تقلید از پدر و مادرشون انس میگیرن با مسجد، نظام فکریشون توی مسجد شکل میگیره، دیگه دنبال دوست پسر-دوست دختر نمیرن چون دوستای پاک مسجدی به اندازه کافی پیدا کردن، دیگه دنبال فیسبوغcheeky و امثالش نمیرن، همینها بزرگتر که شدن و ازدواج کردن و بچه هاشون هم عین خودشون میشن و ببینید تا کجا این نسل به بهترین شکل خداپسندانش ادامه پیدا میکنه و دو تا پسر-دخترِ مؤمن واقعی چه تأثیری تا چندین نسل بعد میتونن بذارن. الله اکبر)

- اخلاق اسلامی(اخلاق درست و حسابی و بجا، نه اینکه خشک و برج زهر مار بودن و بی احساس بودن خودمون رو به حساب رعایت دستور دین بذاریم!، دوری از افراط و تفریط)

- سطح توقّعات پایین(بدون سفره عقد هم میشه ازدواج کرد، بدون ماشین عروس هم میشه، بدون لباس عروس هم میشه، بدون کت و شلوار هم میشه، بدون خیلی چیزای اضافه و بی ربط میشه / خداییش تنها با یه جعبه شیرینی، توی محضر هم میشه بهترین زندگی رو شروع کرد، اگه واقعاً اهل زندگی باشیم!)

- صداقت و رو راست بودن(هم خودش و هم خانوادش / اوّل چادری باشه، بعدش خیلی آروم چادر رو بذاره کنار / اول دم از دین و دیانت بزنه، بعدش بیـــــــــخیال!!!)

- سنگینی و متانت(سوسول بازی ممنوع/ همون طور که قبلش گفتم خشک مقدّس بازی ممنوع!/ رعایت اصل اعتدال: خَیرُ الاُمورِ أَوسَطُها)

- ...

به نظرم اینا و خیلی از معیارای دیگه که ننوشتم، مختصّ من نیست، همگی -چه دختر و چه پسر- باید مدّ نظر داشته باشن.

خدا از سر تقصیر همه ما بگذره و ما رو هدایت کنه و آنچه که خیر و صلاح ماست برامون در نظر بگیره. و خودش کمک کنه هر حرفی که میزنیم واقعاً بهش عمل کنیم، سر حرفون باشیم و از ته دل قبولش داشته باشیم. و تنها برای خالی نبودن عریضه و امتیاز گرفتن از یک تاپیکcheeky یه سری حرفا رو نزنیم. {اینها رو خطاب به خودم گفتم که آهای امید آقا(محبوب دلهاcheekycheekyبه قول یکی از دوستان عزیز راسخونی!) حواست باشه ها یه شبی یه جایی یه حرفایی زدی. مبادا ...}

إن تَنصُروُا اللهَ یَنصُرکُم و یُثَبِّت أَقدامَکُم.

وَ مِن الله التوفیق و الإستعانة

یا علی

واسه كسي خاك گلدون باش،
كه اگه به آسمون رسيد،
بدونه ريشه‌اش كجاست ...

دوشنبه 7 مهر 1393  2:20 AM
تشکرات از این پست
moradi92 khodaeem1 salma57 borkhar hossein201273 mehdi0014 shayesteh2000 mansfa ravabet_rasekhoon liasam ftm1370
farshon
farshon
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 43923

دراین جایگاه قرارندارم

مدیرتالارلطیفه وطنزوحومه

دوشنبه 7 مهر 1393  10:51 AM
تشکرات از این پست
omiddeymi1368 moradi92 khodaeem1 salma57 borkhar hossein201273 mehdi0014 shayesteh2000 ravabet_rasekhoon ehsan007060
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 26938

من که هنوز دهنم بوی شیر میدهپاسخ به:معیار ازدواج شما چیست؟

مهربان همیشگی من... خودت گفتی:ادعونی استجب لکم... بخوانید مرا تا اجابت کنم شمارا...
گوش کن... این منم که اینروزها بیش از همیشه میخوانمت... اجابت کن مرا...

چهارشنبه 16 مهر 1393  9:35 AM
تشکرات از این پست
salma57 khodaeem1 omiddeymi1368 mehdi0014 moradi92 shayesteh2000 ravabet_rasekhoon ehsan007060
salma57
salma57
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 35462

نقل قول hossein201273

من که هنوز دهنم بوی شیر میدهپاسخ به:معیار ازدواج شما چیست؟

بالاخره باید یه معیاری داشته باشید شما برای زندگی آینده، برای انتخاب همسر 

در زندگی بکوشلباس صبر بر تن بپوشبا دانایان بجوشعزت نفس را به هیچ قیمتی مفروش

چهارشنبه 16 مهر 1393  9:41 AM
تشکرات از این پست
khodaeem1 omiddeymi1368 mehdi0014 moradi92 shayesteh2000 ravabet_rasekhoon ehsan007060
salma57
salma57
کاربر طلایی1

نقل قول moradi92

در روزگار فعلی راه و رسم ازدواج خیلی با گذشته فرق کرده است. نه فقط سن ازدواج بالا رفته که معیارها و شکل و شمایل بستن این پیوند همیشگی هم تغییرات زیادی داشته است.

به نظر شما بهترین معیار انتخاب یک خانم توسط یک آقا برای امر ازدواج چیست؟

اینطور که شما سوال کردین یعنی فقط از آقایون سوال کردین.

یا شاید هم من سوال رو بد خوندم و فقط از خانوم ها سوال کردین.

به نظرم سوالتون یه کم نامفهومه.

معیار انتخاب فقط توسط یکی از طرفین قابل تعیین نیست.

هر دو طرف معیارهایی برای خودشون دارن.

یعنی مرد برای انتخاب همسر معیارهای در ذهنش داره که بر اساس اون برای ازدواج اقدام می کنه و در مقابل زن هم معیارهایی داره که بر اساس اون معیارها به خواستگارش جواب مثبت یا جواب رد میده.

چهارشنبه 16 مهر 1393  9:46 AM
تشکرات از این پست
khodaeem1 omiddeymi1368 mehdi0014 moradi92 shayesteh2000 ravabet_rasekhoon liasam ehsan007060
salma57
salma57
کاربر طلایی1

خب جوونها که فکر می کنن دهنشون بوی شیر میده. یا ازشون گذشته و شامل حالشون نمیشه و قصد ازدواج ندارن و ...... 

من هم که ازدواج کردم و دیگه معیاری تو ذهنم نیست.

دیگه هیچی!

چهارشنبه 16 مهر 1393  9:49 AM
تشکرات از این پست
hossein201273 khodaeem1 omiddeymi1368 mehdi0014 ravabet_rasekhoon ehsan007060 farshon
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 89277

به نظرم من مهمترین معیار ایمان و اخلاقه . وسلام ختم کلام

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 16 مهر 1393  11:03 AM
تشکرات از این پست
omiddeymi1368 mehdi0014 salma57 hossein201273 moradi92 shayesteh2000 ravabet_rasekhoon ftm1370 ehsan007060
farshon
farshon
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 43923

اگه روزی دراین مسیرقرارگرفتم دوست دارم طرف مقابلم مثل خودم صادق وراست گفتارباشه.ممنون ازپست خوبتون

مدیرتالارلطیفه وطنزوحومه

چهارشنبه 16 مهر 1393  12:22 PM
تشکرات از این پست
salma57 omiddeymi1368 hossein201273 moradi92 khodaeem1 shayesteh2000 ravabet_rasekhoon liasam ftm1370 ehsan007060
salma57
salma57
کاربر طلایی1

من هم میگم ایمان و اخلاق مهمترین معیار برای انتخاب همسر هست.

ولی چطوره که حتی بعضی از خانواده های مذهبی در زندگی مشترک به مشکل برمیخورند؟

اخلاق خیلی مهمه. و به نظرم نمیشه اخلاق یک نفر رو از روی ظاهر شناخت.

ایمان و اخلاق مکمل همدیگه هستند. یعنی هم باید اخلاق باشه و هم ایمان، 

فرد با ایمانی که اخلاق خوبی نداشته باشه با کوچکترین مشکلی به هم میریزه و همین باعث بوجود اومدن مشکلاتی در زندگی مشترک میشه. 

اگر هم کسی اخلاقش خوب باشه ولی ایمانش قوی نباشه باز مشکل براش به وجود میاد. 

چهارشنبه 16 مهر 1393  12:23 PM
تشکرات از این پست
farshon omiddeymi1368 moradi92 khodaeem1 shayesteh2000 mansfa architect0811 ravabet_rasekhoon liasam ftm1370 ehsan007060
salma57
salma57
کاربر طلایی1

البته این رو هم باید در نظر بگیرید که خیلی ها زمونه تغییرشون میده.

یعنی امکان داره شرایط و سختی های زندگی باعث بشه یه نفر اخلاقش ، ایمانش و حتی خواسته ها و علاقه مندی هاش  تغییر کنه. 

آدم خودش رو بهتر میشناسه، از هر فرد دیگری بهتر میشناسه خودش رو. برای همین باید تو معیارهایی که داره، خودش رو هم در نظر بگیره.

بعضی وقتها من شنیدم افرادی هستند خصوصیات یک فرد رو قبول دارند برای ازدواج، ولی یکی از عیوبش براشون قابل تحمل نیست. ولی میگن اشکال نداره، بعد از ازدواج درست میشه، تغییر می کنه.

این به نظرم بزرگترین اشتباهی هست که در ازدواج ها صورت می گیره. اگر قرار به تغییر شخص بود در همون مدت 20 تا 25 سال و سالهای قبل از ازدواج تغییر می کرد.

کسی که قصد ازدواج به او را دارید کودک تازه به دنیا آمده نیست که بخواهیم آداب و رفتار بهش بیاموزیم.

من حتی دیدم خانواده های مذهبی رو که از یک فردی خوششون اومده. یعنی اخلاق فرد خوب بوده، وضع مالیش خوب بوده، و همه شرایط رو برای ازدواج داشته، ولی یه اشکال داشته، مثلا سیگار میکشیده، این خانواده قبول کردند این بنده خدا رو، و بهش گفتن باید سیگار رو ترک کنی. قبول کرده، ولی بعد از ازدواج ترک نکرده هیچ! بدتر هم شده.

یا حتی مورد بدتر، طرف نماز نمیخونه ولی در یک خانواده مذهبی بخاطر شرایط خوب دیگری که داماد داشته قبولش کردند.

یا مورد در نزدیکانم داشتم، دختر خوب بوده، ولی چادری نبود، خیلی هم به نماز مقید نبود. فقط اخلاقش خوب بود، آشپزیش خوب بود، فامیل بود، بخاطر اصرار پسر خانواده راضی شدند.

بعد از ازدواج به مشکل برخوردند. بخاطر حجابش، و ...... آخر سر هم موارد اختلاف کوچیک اینقدر بزرگ شد که باعث جدایی شد.

قبل از ازدواج حتما باید تحقیق باشه، حتما باید پرس و جو باشه، ولی اگه دختر یا پسری رو قبول کردند باید همونطور بپذیرنش، نه اینکه به امید تغییر و با قول و وعده و وعید انتظار تغییر ازش داشته باشن.

انتظار تغییر از طرف مقابل کمی زیاده خواهی هست. 

شاید طرف مقابل شما (بعد از ازدواج همسر شما) هم فکری مشابه شما داشته باشه و انتظار داشته باشه شما با او همراه باشید. 

چهارشنبه 16 مهر 1393  12:36 PM
تشکرات از این پست
omiddeymi1368 moradi92 khodaeem1 shayesteh2000 ravabet_rasekhoon ehsan007060
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1

من که دهنم بوی شیر میده :نمی دونم این شیشه شیرم کوجاس پاسخ به:معیار ازدواج شما چیست؟ولی اگر در این راستا قرار گرفتم معیارم صادق بودن هست

مهربان همیشگی من... خودت گفتی:ادعونی استجب لکم... بخوانید مرا تا اجابت کنم شمارا...

چهارشنبه 16 مهر 1393  12:52 PM
تشکرات از این پست
salma57 omiddeymi1368 moradi92 khodaeem1 shayesteh2000 ravabet_rasekhoon liasam ehsan007060
salma57
salma57
کاربر طلایی1

نقل قول hossein201273

من که دهنم بوی شیر میده :نمی دونم این شیشه شیرم کوجاس ولی اگر در این راستا قرار گرفتم معیارم صادق بودن هست

یعنی تنها معیارتون همینه؟

یه نفر همیشه راست بگه بهتون براتون در زندگی کفایت می کنه؟

شاید شما قبل از ازدواج همه راست هایی که باید بشنوید رو نشنیدین و بعد از ازدواج راست ها رو شنیدید. اون وقت براتون قابل تحمل میشه همه راست هایی که شاید تلخ هم باشند؟

چهارشنبه 16 مهر 1393  12:58 PM
تشکرات از این پست
hossein201273 omiddeymi1368 moradi92 khodaeem1 shayesteh2000 ravabet_rasekhoon ehsan007060
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1

نقل قول salma57

نقل قول hossein201273

من که دهنم بوی شیر میده :نمی دونم این شیشه شیرم کوجاس ولی اگر در این راستا قرار گرفتم معیارم صادق بودن هست

یعنی تنها معیارتون همینه؟

یه نفر همیشه راست بگه بهتون براتون در زندگی کفایت می کنه؟

شاید شما قبل از ازدواج همه راست هایی که باید بشنوید رو نشنیدین و بعد از ازدواج راست ها رو شنیدید. اون وقت براتون قابل تحمل میشه همه راست هایی که شاید تلخ هم باشند؟

تنها معیارم نیست ولی این اولین معیارم بقیه  معیارهام را نیز روزها با شیشه شیرم میام می گمcheeky

چهارشنبه 16 مهر 1393  1:03 PM
تشکرات از این پست
salma57 omiddeymi1368 moradi92 khodaeem1 shayesteh2000 ravabet_rasekhoon ehsan007060
salma57
salma57
کاربر طلایی1

نقل قول hossein201273

تنها معیارم نیست ولی این اولین معیارم بقیه  معیارهام را نیز روزها با شیشه شیرم میام می گمcheeky

ان شاءالله در زندگیتون موفق باشید. خوب انتخاب کنید و خوب نتیجه بگیرید.

چهارشنبه 16 مهر 1393  1:20 PM
تشکرات از این پست
omiddeymi1368 moradi92 khodaeem1 shayesteh2000 ali138725 ravabet_rasekhoon ehsan007060
دسترسی سریع به انجمن ها