دلایل وبلاگ نویسی در ژاپن

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26863
محل سکونت : سپاهان ایران

دلایل وبلاگ نویسی در ژاپن

دریک نظر سنجی از 1434 وبلاگ نویس ژاپنی که توسط دو دانشگاه کوبه گاکوین (Kobe Gakuin)و سن‌شو (Senshu) ژاپن انجام شده، فرآیند اجتماعی و روان‌شناختی مربوط به دلایل ادامه وبلاگ‌نویسی مورد بررسی قرار گرفته  که در نهایت دو مدل مناسب را در برداشته:

 

اول؛ رضایت فردی از وبلاگ‌نویسی

دوم؛ ارتباط با دیگران و دستیابی به مهارت مدیریت اطلاعات

 

در این بررسی تأثیر بسزای  هر دو مورد در ادامه وبلاگ‌نویسی ثابت شد. همچنین تایید شد که ویژگی‌های روان‌شناختی مربوط به خود‌آگاهی، اطمینان‌جویی و نیاز اطلاعاتی، در ایجاد آگاهی از فواید وبلاگ‌نویسی است.

 

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQgqsq9yBiDXggUT6Zxr1hhjWtoiUhvsjOFlflzDidqyKqajsk&t=1&h=167&w=222&usg=__nIzEG8yGeIhWv3EHtc9P05iRiCw=
 

البته در مورد رضایت مربوط به مهارت مدیریت اطلاعات، فقط بازخورد مثبت، تأثیر داشت. این مطلب بیانگر این است که ارتباط با بازدیدکنندگان، بازخوردی مثبت در برداشته و  وبلاگ‌نویسان را تا حد زیادی به ادامه کار تشویق می‌کند.


فرآیندهای اجتماعی و روان‌شناختی که در ادامه بلاگ‌نویسی نقش دارند

 

افراد نسبت به رسانه‌های گروهی، قابلیت کمتری برای انتشار اطلاعات دارند اما با این وجود، آنها می‌توانند آزادانه به وسیله بلاگ‌ها اطلاعات را منتقل کنند. بلاگ‌ها به همراه ابزارهایی مانند سیستم‌های شبکه اجتماعی و ویکی‌ها (Wiki) می‌توانند نقش مهمی در نسل بعدی وب یعنی web2 ایفا کنند. طبق نظرسنجی که در سال 2003 از 12/4 میلیون بلاگ انجام شده 66 درصد طی 2 ماه به روز نشده بودند، یعنی 72/2 میلیون بلاگ به طور دائمی یا موقت رها شده بودند. چه مکانیزمی سبب می‌شود که بلاگ‌نویسان شخصی به نوشتن خود ادامه دهند

 

مهربان همیشگی من... خودت گفتی:ادعونی استجب لکم... بخوانید مرا تا اجابت کنم شمارا...
گوش کن... این منم که اینروزها بیش از همیشه میخوانمت... اجابت کن مرا...

 

سه شنبه 1 مهر 1393  02:59 ب.ظ
تشکرات از این پست
alifanoodi rasekhoon_weblog
دسترسی سریع به انجمن ها