برگزاری 700 عنوان برنامه همزمان با هفته دفاع مقدس در خراسان جنوبی

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287284
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

برگزاری 700 عنوان برنامه همزمان با هفته دفاع مقدس در خراسان جنوبی

جانشین اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی خبر داد 29 شهریور 1393 ساعت 15:14

برگزاری 700 عنوان برنامه همزمان با هفته دفاع مقدس در خراسان جنوبی


جانشین اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خراسان جنوبی از برگزاری 700 عنوان برنامه همزمان با هفته دفاع مقدس در این استان خبر داد و گفت: ا توجه به نامگذاری ایام هفته، برنامه‌های مختلفی در مرکز استان و شهرستان‌ها برگزار می‌شود.
برگزاری 700 عنوان برنامه همزمان با هفته دفاع مقدس در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس از بیرجند، سرهنگ پاسدار «رضا برازنده مقدم» جانشین رئیس اداره کل حفظ آثار ونشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی در نشست خبری به مناسبت سی و چهارمین سال بزرگداشت هفته دفاع مقدس با بیان اینکه زنده نگه داشتن یاد شهدا برکات فردی ومعنوی را بدنبال دارد، گفت: نهادینه سازی آثار بر مبنای دفاع مقدس وظیفه همه مردم است.

وی در ادامه افزود: زنده نگه داشتن یاد وخاطره شهدا، نشر آثار را به دنبال دارد و ما باید به گونه‌ای رفتار کنیم که دفاع مقدس الگوی جامعه ما باشد.

برازنده مقدم با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس از 31 شهریورماه آغاز می‌شود اما پرداختن به دفاع مقدس نباید محدود به هفته دفاع مقدس باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: عزت و امنیت کشور اسلامی مرهون فداکاری‌های شهدا و رزمندگان است و ما باید این فداکاری‌ها را ارج نهیم چرا که امروزه هیچ کشوری مانند جمهوری اسلامی ایران از امنیت برخوردار نیست.

برگزاری 700 برنامه اجرایی هفته دفاع مقدس در استان

برازنده مقدم با تاکید بر استخراج سبک زندگی شهدا، بیان کرد: استخراج سبک زندگی شهدا اعم از طریقه لباس پوشیدن، غذا خوردن شهدا و... عالم را دگرگون می‌کند.

جانشین رئیس اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی در ادامه با بیان اینکه بهره‌گیری از فضای مجازی یکی از سیاست‌های هفته دفاع مقدس است، گفت: توجه به برنامه‌ها در راستای بهره گیری از هنر و طراحی برنامه‌های ویژه‌ی فرهنگی در دستور کار ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس است.

برازنده مقدم با اشاره به اینکه تاکنون 700 برنامه اجرایی هفته دفاع مقدس در سطح استان به دبیرخانه تحویل شده است، گفت: با توجه به نامگذاری ایام هفته، برنامه‌های مختلفی در مرکز استان و شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

افتتاح نمایشگاه رزمی آیه‌های استقامت در بیرجند

وی شعار اولین روز از هفته دفاع مقدس را «رزمندگان، اقتدار و صلابت نیروهای مسلح» عنوان کرد و گفت: نواختن زنگ مقاومت و پیروزی در مدارس، رژه نیروهای نظامی و انتظامی در سطح استان، برگزاری رژه موتوری در شهرستان‌های مختلف، خاطره گویی رزمندگان، افتتاح نمایشگاه رزمی آیه‌های استقامت در بیرجند از جمله برنامه‌های اجرایی روزهای اول و دوم هفته دفاع مقدس است.

برازنده مقدم همچنین «دفاع همه جانبه، بصیرت، اقتصادمقاومتی، مدیریت جهادی و صنعت دفاعی» را شعار سومین روز هفته دفاع مقدس دانست و گفت: تقدیر از سربازان نمونه در سربیشه، اولین گردهمایی اعضا شوراهای امر به معروف مربوط به کارخانجات و واحدهای کارگری، همایش اسطوره‌های صبر در طبس، راه اندازی دفتر مرکز حفظ آثار ونشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش در بیرجند، برگزاری مسابقات قران کودک و نوجوان در قاین از برنامه‌های اجرایی این روز هفته دفاع مقدس می‌باشد.

برگزاری مسابقات قرآنی خانواده‌های نیروی مسلح استان

جانشین رئیس اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی با اشاره به «شهیدان، ایثارگران، زنان اسوه‌های مقاومت و ایثار» به عنوان شعار چهارمین روز هفته دفاع مقدس گفت: برگزاری مسابقات قرآنی ویژه خانواده‌های نیروهای مسلح استان در دو رشته حفظ و مفاهیم، برگزاری کارگاه تاریخ شفاهی ویژه خواهران، همایش زنان اسوه‌های مقاومت و ایثار در بیرجند، دیدار با مادران جانبازان بالای 70 درصد در فردوس، همایش زنان ایثارگر در سرایان از جمله برنامه‌های اجرایی چهارمین روز هفته دفاع مقدس است.

برازنده مقدم در ادامه به تشریح سایر برنامه‌های اجرایی در پنجمین روز هفته دفاع مقدس پرداخت و برگزاری همایش پیاده روی آدینه در استان و شرکت سازمان یافته نیروهای مسلح و بسیج در نماز جمعه خبر داد.

وی همایش کویر نوردی در زیرکوه، گرامیداشت سالروز شکست حصر آبادان، تجلیل از فرماندهان زیرکوه و رونمایی ازد و کتاب خاطرات شهید استان را از جمله برنامه‌های اجرایی ششمین روز این هفته ذکر کرد و گفت: همچنین شعار ششمین روز هفته دفاع مقدس «نکوداشت فرماندهان، جهادگران و پیشکسوتان» می‌باشد.

سرهنگ پاسدار رضابرازنده مقدم نیز عنوان هفتمین روز هفته دفاع مقدس را «عزت و پایداری، وحدت ملی و استکبار جهانی» اعلام کرد و افزود: همایش زن و دفاع مقدس بشرویه، جشنواره فرهنگی ورزشی عشایری نهبندان، برگزاری مسابقات شتر سواری و سنتی در نهبندان، همایش طلاب و روحانیون بسیجی اهل سنت، افتتاح نمایشگاه عکس دفاع مقدس و.. از برنامه‌های این روز هفته است.

 

یک شنبه 30 شهریور 1393  12:20 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها