0

اخبار حاشيه اي بازي هاي آسيايي

 
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

اخبار حاشيه اي بازي هاي آسيايي

( وضعیت مدیر تدارکات تیم فوتبال امید سه روز دیگر مشخص می شود)

رایزن مطبوعاتی سفارت ایران در سئول کره جنوبی در باره آخرین وضعیت مدیر تدارکات تیم امید گفت : تا سه روز آینده وضعیت وی مشخص می شود.

مدیر تدارکات تیم فوتبال ایران چندی پیش در حاشیه دیدار این تیم با ویتنام به دلیل آنچه که اجبار یک داوطلب کره ای برای گرفتن عکس عنوان شدو درکره به عنوان آزار و اذیت جنسی تلقی می شود، ازدهکده بازی ها اخراج شد.

مسئولان ورزش ایران معتقدندکه رسانه های خارجی در این خصوص بزرگ نمایی کرده اند.

کاظم سلطان احمدی روزشنبه درگفت و گو باایرناگفت:باتوجه به اقدامات صورت گرفته قراراست طی سه روز آینده ازطریق دادستان کره جنوبی وبا حسن نیت این موضوع حل و فصل شود.

تیم امید ایران با نتایج ضعیف و شکست 4بر1 برابر ویتنام و تساوی یک بریک برابر قرقیزستان منتظر نتیجه دیدار تیم های ویتنام و قرقیزستان است.

بازیهای آسیایی اینچئون از روز گذشته 28 شهریور ماه آغاز شد و تا 12 مهرماه ادامه می شود.

شنبه 29 شهریور 1393  11:32 PM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

واکنش رییس شورای المپیک آسیا به میزبانی ضعیف کره و مزاحمت‌های جنسی برای والنتیرها

رییس شورای المپیک آسیا نسبت به انتقادها از میزبانی کره جنوبی واکنش نشان داد.
 

 شیخ احمد الفهد الصباح، رییس شورای المپیک آسیا امروز (یکشنبه) در نشست خبری پاسخگوی سوال خبرنگاران بود و در پاسخ به سوال خبرنگار ایرانی درباره مشکلات موجود در میزبانی بازی‌های آسیایی 2014، گفت: می‌دانم که شرایط میزبانی از بازی‌های آسیایی گوانگجو چین ضعیف‌تر است، اما فراموش نکنید که آنها بعد از المپیک 2008 پکن، میزبان بازی‌های آسیایی شدند.

 

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره بی انگیزگی کره‌ای‌ها برای میزبانی، گفت: باید این رقابت‌ها برگزار شود تا کشورها رشد کنند. در اینجا سنت‌ها و مذاهب گوناگونی وجود دارد و همه باید درگیر بازی‌ها شوند.

رییس شورای المپیک آسیا گفت: برنامه ما این است که میزبانی بازی‌ها را بین کشورهای مختلف تقسیم کنیم. اکنون شهرهای زیادی در آسیا هستند که می‌توانند میزبان رویدادهای مختلف باشند.

وی ادامه داد: برای این که کشورها رشد کنند مسابقات مختلف را ایجاد ‌کرده‌ایم. به عنوان مثال بازی‌های ساحلی آسیا و بازی‌های داخل سالن آسیا.

رییس شورای المپیک آسیا همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ژاپنی که از او درباره مزاحمت‌های جنسی که برای والنتیرهای بازیها (داوطلب) به وجود آمده است، گفت: کشورها سنت‌ها و فرهنگ‌های مختلفی دارند.

 

یک شنبه 30 شهریور 1393  8:07 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

شهنازی: همه از میزبانی کره‌ای ها کلافه شده‌اند

سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی اینچئون به شدت از میزبانی ضعیف کره‌ای‌ها انتقاد کرد.

 

به گزارش سایت خبری ورزش ما، شاهرخ شهنازی اظهار کرد: میزبانی کره‌ای‌ها از هر نظر ضعیف است. به عنوان مثال وضعیت غذای ورزشکاران در دهکده بازی‌ها اصلا مناسب نبوده و باب طبع ورزشکاران نیست.

 

وی با بیان این که وضعیت سالن‌های مسابقات مطلوب و استاندارد نیست، گفت: در برخی از سالن‌ها شاهد امکانات خوبی برای برگزاری مسابقات نیستیم. همه کلافه شده‌اند و بر خلاف چینی‌ها که استادانه بازی‌های آسیایی و المپیک را برگزار کردند کره‌ای ها بسیار ضعیف عمل می‌کنند.

 

دبیر کل کمیته ملی المپیک همچنین با اشاره به مشکلات ترافیکی اینچئون، گفت: معمولا برای برگزاری بازی‌های آسیایی و المپیک خط ویژه‌ای در سطح شهر اختصاص می‌دهند تا تیم‌های شرکت کننده بدون مشکل در سالن مسابقات حضور پیدا کنند، اما متاسفانه چنین موضوعی را در اینچئون شاهد نیستیم و این مشکلاتی را برای تیم‌ها به وجود آورده است.

 

سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی اینچئون با بیان این که شورای المپیک آسیا باید توجه جدی به اهدای میزبانی ها داشته باشد، گفت: شورای المپیک آسیا باید نظارت کافی در این زمینه داشته باشد و به نظر بنده در این زمینه مقصر است.

 

شهنازی در بخش دیگری از این گفت و گو در رابطه با اهدای میزبانی نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا به ایران گفت: یکی از کارهای مهمی که ما دنبال می‌کنیم و از ابتدا در دستور کار برنامه‌های کمیته ملی المپیک بوده است برقراری ارتباطات بین‌المللی و گرفتن کرسی‌هایی در شورای المپیک آسیا و اتحادیه کمیته‌های ملی المپیک (آنوک) بوده است. در همین رابطه ملاقات‌هایی را با توماس باخ، رییس کمیته‌ بین‌المللی المپیک داشته‌ایم.

وی افزود: ما تعدادی افراد متخصص و کار کشته در ورزش کشورمان داریم که باید در سطح بین‌الملل جایگاه داشته باشند. لازمه حضور ما در کرسی‌های بین‌المللی برقراری ارتباطات بین‌المللی است که قطعا حضور مدیران رده بالای شورای المپیک آسیا در ایران، در همین راستا خواهد بود و قطعا اثرگذار است.

دبیر کل کمیته ملی المپیک ادامه داد: هنگام حضور اعضای هیات اجرایی شورای المپیک آسیا در ایران ما خواسته‌های خود را در این زمینه مطرح خواهیم کرد و به دنبال گرفتن حق و حقوق جایگاه بین‌المللی ورزش ایران خواهیم بود.

 

شهنازی با بیان این که برنامه‌ریزی جدی برای گرفتن کرسی‌های بین‌المللی داریم، گفت: دعوت از هیات اجرایی شورای المپیک آسیا جزو همین برنامه‌ها است و امیدوارم نیروهای شایسته ما با ارتباطاتی که قبلا کمتر گرفته می‌شد، بتوانند کرسی‌های مهمی را در ورزش دنیا به دست آورند.

 

یک شنبه 30 شهریور 1393  8:09 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

مشعل بازی های آسیایی 2014 دقایقی خاموش شد

مشعل هفدهمین دوره بازی های آسیایی که در اینچئون کره جنوبی در حال برگزاری است، به دلایل فنی برای دقایقی خاموش شد.

 

این مشعل که گمان می رفت در مدت 16 روز برگزاری بازی ها در ورزشگاه اصلی این شهر روشن باقی ماند، به دلیل مشکلات فنی چند دقیقه ای خاموش شد.

 

مسوولان برگزاری بازی ها اعلام کرده اند که این مشعل شنبه شب خاموش و بعد از 10 دقیقه دوباره روشن شد.

 

یک شنبه 30 شهریور 1393  8:17 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

آماده‌باش آتش‌نشانان سه شهر کره‌جنوبی در اینچئون

آتش‌نشانان سه شهر کره جنوبی طی برگزاری بازی‌های آسیایی به حالت آماده‌باش هستند.

 در مدت برگزاری مسابقات در اینچئون تمام ایستگاه‌های آتش‌نشانی این شهر به حالت آماده‌باش هستند.

همچنین ماموران آتش‌نشانی سئول، گیونگ‌گی و چونبوک به کمک آتش‌نشانان شهر اینچئون آمده‌اند که میزان اتفای حریق را به کمترین حد کاهش دهند.

 

یک شنبه 30 شهریور 1393  8:21 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

افشارزاده: کره‌ای ها برای میزبانی انگیزه ندارند

عضو ایرانی هیات رئیسه شورای المپیک آسیا گفت: کره‌ای ها برای این دوره از بازی‌ها انگیزه‌ای برای میزبانی ندارند.
 

به گزارش سایت خبری ورزش ما، بهرام افشار زاده دبیر کل سابق کمیته ملی المپیک که در رقابت‌های بازی‌های آسیایی حضور دارد، در گفت‌وگو با خبرنگار در مورد موضوعات مختلف به صحبت پرداخت که مشروح آن را در زی می‌خوانید:

آقای افشارزاده! چند روز است در اینچئون به سر می‌برید؟

2، سه روز پیش از آغاز رقابت‌ها به اینچئون رسیدم. از دو روز قبل نیز جلسات مختلفی را در خصوص رقابت‌های المپیک و بازی‌های آسیایی داتیم. توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک برنامه های 4 سال آینده را مشخص کرد. او شاخص هایی را از جمله توجه به جوانان و نوجوانان را مطرح کرد و تاکید داشت که آموزش در راس کارها باشد. روسای کمیته‌ها نیز گزارش‌هایی را ارائه دادند.

شما در مورد چه مسائلی صحبت کردید؟

من هم گزارش‌ کتاب‌های آموزشی مانند، جودو، کشتی، دوومیدانی را مطرح کردم. البته این کتاب‌ها از قبل تایید شده بود، چون ارائه کرده بودیم.

چرا کره‌ایها میزبانی ضعیفی را در این دوره از بازی‌های آسیایی دارند؟

اینچئون از لحاظ سیستماتیک آمادگی برگزاری بازی‌ها را ندارد و سطحش خیلی پایین تر از دوره قبل است. سالن‌های مسابقات نسبت به هم خیلی دور هستند و من همان روز اجلاس هم مصاحبه تندی را در این خصوص انجام دادم.

چرا برخلاف آنچه همه فکر می‌کردند که کره باید بهترین میزبانی را داشته باشد، اینطور نبوده است؟

به هرحال کشور برگزار کننده مسابقه باید انگیزه لازم را داشته باشد. آنها المپیک و بازی‌های آسیایی را قبلا برگزار کرده‌اند و الان آن شو و علاقه دیگر نیست. گوانگجو مانند باغ بزرگی بود که تزئینات خوبی داشت، اما اینچئون متاسفانه اینطور نیست.

خبرنگاران هم مشکلات زیادی از لحاظ امکانات و حمل و نقل دارند.

کاملا مشخص اسیت و ما این موضوع را می‌دانیم و فکر میکنم باید تمهیداتی اندیشیده می‌شد.

اگر این مسابقات در ایران با این شکل برگزار می‌شد، هجمه‌های زیادی را وارد می‌کردند، اما چرا کسی به کره‌ایها ایراد نمی‌گیرد؟

اعتراض می‌شود، اما آنها گوش نمی‌کنند و بی تفاوت هستند. آنها به تعهدات اولیه خود که میزبان شدند، عمل نکردند. قبل از آغاز بازی‌ها جای دیگری را به ما نشان داده بودند. برگزاری مسابقات در شرق آسیا مانند چین و ژاپن و خود کره فوق العاده بوده، اما نمی‌دانیم این دوره چه اتفاقی افتاده است. از امروز مسابقات سنگین تر می‌شود و از خبرنگاران هم می‌خواهیم تلاش بیشتری کنند و سختی‌ها را فراموش کنند.

امکاناتی که به خبرنگاران داده شده برخلاف تعهدات میزبان است. چون آنها باید تمام شرایط از جمله، دوربین، تلویزیون، اینترنت و حمل و نقل را به خوبی در اختیار خبرنگاران قرار دهند، اما اینطور نیست.

شرایط کاروان ایران را چطور ارزیابی می‌کنید، با توجه به اینکه تاکنون مدالی نگرفته‌ایم؟

در جودو بدشانس بودیم، اما از امروز مدال آوری‌ها آغاز می‌شود. در ووشو و قایقرانی شانس مدال داریم.

بحث فوتبال داغ است، نتایج تیم امید چگونه بود؟

نتایج خوبی کسب نشد. من با کفاشیان صحبت‌هایی داشتم، اما نه به صورت تحلیل و بررسی نتایج. کفاشیان شوخی و جدی‌اش مشخص نیست (با خنده)

پیش بینی‌تان از تعداد مدال‌های ایران چیست؟

زود است در این خصوص صحبت کنیم و باید چند روز دیگر نظر بدهیم.

چه زمانی به ایران باز می‌گردید؟

در تهران هم گرفتاری‌های زیادی دارم و فکر می‌کنم دو، سه روز دیگر بازگردم.

استقلال هم در دیدار با فولاد شکست خورد، به عنوان مدیرعامل باشگاه نظرتان در این خصوص چیست؟

بدشانسی آوردیم و دقایق آخر گل خوردیم. بازی خوبی را انجام دادیم. به هرحال خدا ما را برای حرص و جوش آفریده است!

با قلعه نویی تماسی داشته اید؟

 من هر روز با او صحبت می‌کنم. در ارتباط هستیم و مسائل و مشکلات را رصد می‌کنم.

دو شکست پیاپی را داشتید، آیا در مورد جریمه تصمیمی گرفته‌اید؟

خودم اعلام کردم، فعلا صحبت از جریمه نشود. به هرحال فوتبال است. خوب بازی می‌کنید و با بدشانسی گل می‌خورید و نمی‌توان جلوی این اتفاقات را گرفت.

 

دوشنبه 31 شهریور 1393  7:48 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

عکس/ حضور جدی آقای رئیس

کیومرث هاشمی، رئیس کمیته ملی المپیک حضور فعالی در سالن های ورزشی و زمان رقابت ملی پوشان ایرانی دارد.

عکس/ ورود آقای رئیس
کیومرث هاشمی در کنار دکتر علی نژاد (رئیس فدراسیون ووشو)

عکس/ ورود آقای رئیس
کیومرث هاشمی در کنار دکتر یاقرزاده (رئیس فدراسیون شمشیربازی) و دکتر علی نژاد (رئیس فدراسیون ووشو)

دوشنبه 31 شهریور 1393  9:57 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

اعتصاب خبرنگاران ايراني در کره جنوبي

خبرنگاران ايراني که به ميزباني ضعيف و بد کره جنوبي در بازي‌هاي آسيايي معترضند، اعتصاب کردند.


میزبانی ضعیف کره جنوبی در بازی‌های آسیایی باعث اعتراض اکثر خبرنگاران از کشورهای مختلف شده است. البته خبرنگاران ایرانی نسبت به این شرایط بیشتر معترضند و سرویس ضعیف حمل و نقل میزبان و مسافت دور سالن‌ها باعث اعتراض و اعتصاب خبرنگاران ایرانی شد.

به نقل از فارس، امشب خبرنگاران ایرانی که بیش از یک ساعت و نیم منتظر اتوبوس بودند تا به محل اقامت خود بروند وقتی این شرایط را دیدند به نشانه اعتراض اعتصاب کردند و در وسط خیابان نشستند. این تجمع خبرنگاران ایرانی باعث شد خبرنگاران دیگر کشورها و شبکه‌ها و گزارشگران تلویزیونی سایر کشورها و حتی کشور میزبان از این صحنه‌ها تصویر و گزارش تهیه کنند.

خبرنگاران ایرانی از وضعیت میزبانی کره جنوبی بسیار ناراحتند. خبرنگاران کشورهای کویت، هند و ... نسبت به این شرایط معترضند اما اعتراض خبرنگاران ایرانی شدیدتر است.

 

سه شنبه 1 مهر 1393  1:28 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

اعتراض هندی‌ها به غذا و سیستم حمل‌ونقل در اینچئون

مسئولان کاروان اعزامی هند به هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی، به غذا و سیستم حمل‌ونقل در اینچئون اعتراض کردند.

 کاروان اعزامی هند به اینچئون کره‌جنوبی، محل برگزاری هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی که از کیفیت سرویس‌دهی ضعیف کره‌ای‌ها در زمینه‌های حمل‌و‌نقل و غذایی معترض هستند روز گذشته (دوشنبه) شکایت خود را به اطلاع مسئولان شورای المپیک آسیا (OCA) رساندند. این موضوع ممکن است توبیخ شدیدی را برای مسئولان برگزاری مسابقات به همراه داشته باشد.

آشپز کاروان اعزامی هند به اینچئون به خبرنگاران گفت که مسئولان این کاروان با سران شورای المپیک آسیا ملاقات داشته‌اند و مشکلاتی که از روز اول در این دوره از مسابقات وجود داشته و هر روز نیز بر آنها افزوده می‌شود را به اطلاع آنها رساندند.

بر اساس گفته آشپز هندی‌ها تنوع غذایی که کره‌ای‌ها برای این مسابقات در نظر گرفته‌اند زیاد نیست این در حالی است که 50 درصد ورزشکاران هندی گیاه‌خوار هستند.

روز شنبه هم تیم بدمینتون هند پس از پایان مسابقات خود زمانی که قصد بازگشت به دهکده بازی‌ها را داشته بیش از 45 دقیقه معطل اتوبوس ماند چرا که راننده مسیر را گم کرده بود.

 

سه شنبه 1 مهر 1393  12:04 PM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

اعتراف کره‌اي‌ها به اغراق درباره حواشي تيم اميد

دبير کل کميته ملي المپيک گفت: کره‌اي‌ها در مورد خطاي مدير تدارکات تيم اميد بزرگ‌نمايي و به اشتباه‌شان در اين زمينه اعتراف کردند.


شاهرخ شهنازی در مورد مدال‌های کسب شده کاروان ایران اظهار داشت: خیلی خوشحالیم که مدال‌های ایران با بانوان آغاز شد‬ و این نشان می‌دهد که بر خلاف جوسازی‌های غرب بانوان در ایران محدود نیستند‬ ‫و در رشته‌های ورزشی که طبق ارزش‌هاست می‌توانند فعالیت کنند‬ ‫و این سرمایه‌گذاری ایران در بخش ورزش بانوان را نشان می‌دهد‬.

به نقل از تسنیم، وی ‫درباره نتایج ورزشکاران کشورمان تا امروز گفت: شروع خیلی خوبی داشتیم‬ اما برخی رشته‌ها هم بودند که می‌توانستند خیلی بهتر از این ظاهر شوند و انتظارات را برآورده نکردند.

شهنازی درباره تیم امید هم خاطرنشان کرد: تیم امید پایین‌تر از انتظارها بود و در این باره مسئولان آن باید صحبت کنند‬.

دبیر کل کمیته ملی المپیک ‫درباره حاشیه به وجود آمده توسط مدیر تدارکات تیم امید عنوان کرد: به دنبال توجیه نیستیم اما این موضوع از طرف کره‌ای‌ها خیلی بزرگ‌نمایی و قبل از اثبات جرم رسانه‌ای شد‬ ‫و کره ای‌ها در این رابطه به اشتباه‌شان اعتراف کردند‬.

 

سه شنبه 1 مهر 1393  1:22 PM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

اولين دوپينگي بازي‌هاي آسيايي اينچئون

خبرگزاري فرانسه در خبري اعلام کرد که يکي از بازيکنان تيم فوتبال تاجيکستان به عنوان نخستين ورزشکار دوپينگي بازيهاي آسيايي اينچئون شناخته شده است.


این خبرگزاری از توضیح جزییات بیشتر، افشای نام این بازیکن و نوع داروی ممنوعه مصرف شده توسط وی خودداری نموده و تنها به این جمله که جزییات بیشتر پیرامون این موضوع با صدور بیانیه ای در آینده تشریح خواهد شد، بسنده کرده است.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال تاجیکستان پس از پیروزی مقابل عمان و سنگاپور و با کسب شش امتیاز به عنوان تیم دوم گروه سوم به مرحله یک چهارم نهایی بازیهای آسیایی راه یافت.

پیش از این نیز در بازیهای آسیایی 2010 که در گوانگژو چین برگزار شد، آزمایش دوپینگ دو ورزشکار تاجیکستان به نام های « شکر مومینوف » ( جودو ) و جاکونگیر مومینوف ( کشتی ) مثبت اعلام شده بود.

 

چهارشنبه 2 مهر 1393  7:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها