اعتراف عجیب مفتي اعظم سعودي درباره داعش!

 
yarabyarabyarab
yarabyarabyarab
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : مرداد 1390 
تعداد پست ها : 3539
محل سکونت : قزوین

اعتراف عجیب مفتي اعظم سعودي درباره داعش!

 اخبار رسیده از عربستان حاکی از آن است که بن عبدلله آل شیخ مفتی اعظم و سرشناس کشور سعودی ، رئیس شورای علمای ارشد و مسئول هیئت صدور فتاوی، روز گذشته اعتراف کرده که گروه داعش "خوارج" این روزگار هستند.

گفته می شود این خبر را روزنامه المدینه عربستان منتشر کرده است. وي همچنین گفته: "داعش گروهی قاتل که بی گناهان را می کشند و جز قتل و خونخواری چیزی نمی دانند".

وی افزود: "آنها فرقه ای بسیار بد، ویرانگر، راهزن و گمراه هستند، لذا آگاه کردن مردم نسبت به گمراهی و انحراف این گروه امری ضروری است."

مفتی سعودی اظهار داشت: "باید مردم را از گمراهی و انحراف فکری داعش آگاه کنیم تا فریب شعارهای این جماعت را نخورند".

مفتی سعودی که در انجمن "نقش مساجد در ترویج ارزش های ملی" سخن می گفت، با اشاره به نظام آموزش و پرورش این کشور، مدعی شد: "آموزش و پرورش در کشور پادشاهی سعودی بر مبنای اسلام راستین و اساس موازین قرآن و سنت استوار است و ربط دادن مسئله تروریسم به برنامه های آموزشی این کشور، تهمتی نادرست، دروغ و اشتباه بزرگی است. در نظام آموزشی سعودی مردم از شرارت ها برحذر می شوند و به خیرخواهی و صلح تشویق می شوند".

مفتی سعودی با بیان اینکه دخالت دادن مسائل دینی در امور سیاسی کار دشواری است، گفت : "زبان سیاست زبانی است که ویژگی خودش را دارد. مضامین سیاسی مفهومی ظاهری و پیامی درونی دارند. و هر روز در حال دگرگونی و تغییر هستند، لذا نمی توان آنها را در قالب و چارچوب دین قرار داد. چه بسا یک خطیب با قرار دادن مسائل دین در قالب تحلیل های سیاسی دچار اشتباه شود. اما اگر به
 
وظیفه اصلی خود برای هدایت مردم به خیر و برحذر داشتن آنها از شر عمل کند، کمتر اشتباه می کند چون برای هدایت مردم چارچوبی وجود دارد که همان کتاب خدا قرآن و سنت پیغمبر است.

گفته می شود بن عبدالله از مفتی های سر سخت و مخالف شدید شیعه و تشیع است. یکی از اقدامات جنجال بر انگیز عمر بن عبدالعزیز آل شیخ، فرزند مفتی اعظم عربستان این بود که در عاشورای حسینی مراسم ازدواج خویش را برگزار کرد. در این مراسم بسیاری از مفتی های وهابی سعودی شرکت نموده و این ننگ را به مفتی اعظم و فرزندش تبریک گفتند. همچنین وی یکی از کسانی است که فتوای تخریب قبور ائمه اهل بیت علیهم السلام در عراق را صادر کرده‌اند.

منتظران مهدی آگاه باشید!  

 

 حسین را منتظرانش کشتند...

شنبه 29 شهریور 1393  12:56 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها