هفدهمین دوره بازی‎های آسیایی رسما آغاز شد

 
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

هفدهمین دوره بازی‎های آسیایی رسما آغاز شد

هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی راس ساعت 14:30 امروز به وقت تهران با اجرای مراسم افتتاحیه در ورزشگاه اصلی بازی‎ها در شهر اینچئون کره جنوبی آغاز شد.

این ورزشگاه بیش از 60 هزار نفر گنجایش دارد که تمامی بلیت های مراسم افتتاحیه از طریق اینترنت فروخته شده و جمعیت زیادی در داخل و خارج ورزشگاه حضور دارند.

در جریان مراسم افتتاحیه بازی‌های آسیایی اینچئون ویدئویی از حمل مشعل بازی‌های آسیایی به نمایش درآمد.

در ادامه مراسم افتتاحیه بازی‌های آسیایی 2014 ویدئویی از روشن شدن مشعل این بازی‌ها در تاریخ 9 آگوست در ورزشگاه دیان‌چاند دهلی نو نمایش داده شد. در واقع دهلی نو اولین شهر میزبان بازی‌های آسیایی است که از سال 1951 این رویداد برای اولین بار در هند برگزار شد. همچنین این مشعل از هند به کشور چین و از آنجا به بندر اینچئون آورده شد.

در ادامه این مراسم بخش‌هایی به معرفی قاره آسیا و همچنین تشکیل این قاره تعلق داشت و جدایی قاره آسیا از قاره های دیگر نمایش داده شد. پس از این قسمت دختری بر روی یک کشتی وارد صحنه شد که به سمت اقیانوس حرکت می‌کرد. این کشتی نمادی از رویاهای مردم اینچئون برای قاره آسیا بود.

بخش‌های دیگر مراسم به وجود دوستی و رفاقت در بین مردم قاره آسیا اشاره داشت و همچنین معرفی اینچئون به عنوان شهری برای آینده در قسمت بعدی نمایش قرار داشت.

همچنین حضور نمایندگان 45 ملت آسیایی در یک کشتی به عنوان جشنواره‌ای برای اتحاد آسیا به تصویر کشیده شد.

بخش دیگر مراسم افتتاحیه به ورود صنعت و تکنولوژی به کره جنوبی مرتبط بود.

کاروان ورزشی ایران با 276 ورزشکار در 22 رشته مختلف در این بازی‎ها شرکت کرده است.

شنبه 29 شهریور 1393  12:02 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها