حمله نیروهای امنیتی چین به کلاس ‎های حفظ قرآن

 
yarabyarabyarab
yarabyarabyarab
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : مرداد 1390 
تعداد پست ها : 3539
محل سکونت : قزوین

حمله نیروهای امنیتی چین به کلاس ‎های حفظ قرآن

 اخبار رسیده از کشور چین حاکی از آن است که تعدادی از نیروهای امنیتی این کشور به کلاس های حفظ قرآن کریم حمله کردند.

گفته می شود در ادامه اقدامات سرکوب‌ گرانه نیروهای امنیتی چین، آنها به بهانه "مخالفت با قانون" به چندین مدرسه آموزشی قرآن کریم در استان سین‏ کیانگ (ترکستان شرقی) حمله کردند.

قابل ذکر است، نیروهای امنیتی چین با حمله به 26 مرکز آموزش قرآن 35 نفر را نیز بازداشت کردند. مقامات امنیتی این کشور مدعی شدند 190 کودک را که مشغول فراگیری قرآن و حفظ آن بودند «نجات» داده‌اند!

در همین حال منابع محلی اعلام کردند که نیروهای امنیتی چین، 35 نفر را در شهر "ارومچی" مرکز ایالت ترکستان شرقی بازداشت کرده‌اند. نیروهای امنیتی ادعا کردند بدنبال حمله به مراکز قرآنی، 47  گروه غیرقانونی را منحل کرده‌اند.

در همین راستا خبرگزاری "آناتولی" گزارش داد که هیچ اطلاعی از سرنوشت کودکانی که مقامات امنیتی چین مدعی آزادی آنها شده‌اند، در دست نیست.

ممنوعیت تحصیل و آموزش امور دینی از سوی حکومت چین، خانواده‌های "اویگور" در ایالت سین کیانگ (ترکستان شرقی) را مجبور می‌کند فرزندانشان را برای فراگیری علوم دینی به  کلاس‌های پنهانی و زیر زمینی بفرستند.

لازم به ذکر است، مسلمانان ایگور که اکثریت ساکنان ایالت ترکستان شرقی را تشکیل می‌ دهند، خواستار استقلال از چین هستند. چین این ایالت را «سین کیانگ» می‌ نامد که به «مستعمره جدید» و «سرزمین نو» ترجمه می‌ شود.

در پایان لازم به یادآوری است که حکومت چین این ایالت را 64 سال پیش اشغال کرد و همواره برخورد سرکوب‌ گرانه ‌ای با مردم این ایالت دارد به همین دلیل این ایالت با وقفه‌های کوتاه شاهد ناآرامی است.

چهارشنبه 26 شهریور 1393  04:34 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها