0

جدیدترین شیوه کلاهبرداری پیامکی از مردم

 
smart_boy
smart_boy
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1389 
تعداد پست ها : 853
محل سکونت : Mazandaran

جدیدترین شیوه کلاهبرداری پیامکی از مردم

جام جم آنلاین: رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان یزد از شیوه جدید کلاهبرداران اینترنتی خبر داد.

سرهنگ حسین رضایی گفت: در جدیدترین شیوه و شگرد مجرمانه، فرد کلاهبرداری به هویت نامعلوم مبادرت به کلاهبرداری از شهروندان از طریق دادن پیامک با شماره (46555037981) با متن «شما برنده 9500000 پوند شده اید»، می کند.

در ادامه، فرد کلاهبردار در این پیامک می خواهد برای اینکه این پول را آزاد کنید نام و شماره موبایل و ایمیل خود را به آدرس ایمیل «[email protected]» ارسال کنید.

بعد از ارسال به ایمیل فوق مجدد یک ایمیل دیگری به آدرس «[email protected]» به مخاطبان با متن «شماره سریال تلفن همراه شما با یکی از بلیط های جام جهانی همخوانی داشته است و شما برنده مبلغ 950000 پوند شده اید به منظور آزادسازی این مبلغ به آدرس ایمیل ذیل نام و آدرس و ملیت خود را ارسال نمایید»، می رسد.

در مرحله سوم نیز بعد از ارسال مشخصات خواسته شده، ایمیل مجددی با آدرس فوق که محتوای آن چندین فرم متعلق به بانک با آرم و علائم مربوطه بوده ارسال شده و در پایان فرمها، خواستار اینکه فقط «مشخصات کامل را تکمیل و نیازی به شماره حساب نمی باشد» را ارسال و از این طریق برای خالی کردن حساب فرد اقدام می کنند.

رییس پلیس فتا فرمانده انتظامی استان یزد با هشدار به شهروندان از آنها خواست مراقب پیامک هایی با چنین مضمون هایی باشند تا در دام این افراد کلاهبردار گرفتار نشوند.

همه ما تو این دنیا وظیفه ای داریم...

*********************************

ظهور نزدیک است...

پنج شنبه 16 مرداد 1393  6:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها