0

راهنمای هدفون های استدیویی

 
encaria
encaria
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : شهریور 1391 
تعداد پست ها : 24

راهنمای هدفون های استدیویی

احتمالا تمامی افرادی که قصد خرید تجهیزات صوتی برای ساخت و تنظیم موسیقی دارند این را میدانند که هدفون های استودیویی یکی از فاکتورهای اصلی برای استودیوها محسوب می‌‎گردد و تاثیر آن بر خروجی کار بسیار مشهود و قابل لمس میباشد بعلاوه به دلیل شرایط محیطی زندگی حال حاضر و کمبود اماکن مناسب از لحاظ اندازه و الزام به رعایت سکوت و آرامش در محیطهای پر تراکم ، استفاده از هدفون ها در کار ساخت و تدوین و تنظیم موسیقی اجتناب‌ناپذیر میباشد.
و نیز هر فردی که با یک میکروفون به ضبط صدا می‌پردازد به یک هدفون خوب نیاز دارد. زمانی که در حال ضبط صدای زنده در یک اتاق هستید، هر نویزی توسط میکروفون دریافت و ضبط می‌شود، در نتیجه نمی‌توانید از بلندگو استفاده نمایید زیرا باعث ایجاد بازخورد زیادی می‌گردد. برای این کار، یک هدفون، ترجیحا با کابلی بلند، ضروری است. راحتی نیز عامل مهم دیگری است، زیرا ممکن است برای مدت طولانی از هدفون استفاده کنید. گاهی مقداری نشت (bleed) جزئی از هدفون به میکروفون خواننده وجود دارد، اما این موضوع به ندرت در ضبط باعث ایجاد مشکل می‌شود. DJ ها را نیز، که برای میکس و cue کردن به هدفون نیاز دارند.
هدفون های خیلی خوب قادرند در میکس کردن نیز به کار بیایند، هر چند به ندرت میتوان به طور کامل برای میکس نهایی به هدفون تکیه کرد. زمانی که موسیقی از هدفونی که به دو طرف سرمان وصل شده باشد، پخش می شود دریافت ما از موسیقی نسبت به زمانی که موسیقی از بلندگو در فضای فیزیکی بزرگتری پخش می شود، متفاوت است. بسیاری از موسیقی ها برای شنیدن در بلندگو میکس می شوند. در هر حال هدف شما باید این باشد که میکس نهایی چه در هدفون و چه در بلندگو صدای خوبی بدهد.
 
طبقه‌بندی هدفون استریو
 
هدفون ها انواع گوناگونی دارند. ما در این مقاله هدفون های مدل "داخل گوش" را بررسی نخواهیم کرد، زیرا این مدل هدفون ها صدای مورد نیاز برای تولید موسیقی را ایجاد نمی کنند و به اندازه کافی روی سر محکم نمی شوند. همچنین این هدفون ها نشت صدای زیادی دارند، همان طور که هر کسی که سوار اتوبوس یا قطار شده باشد حتما با این موضوع برخورد داشته است.
 
هدفون هایی که گوش ها را میپوشانند (circumaural) دارای پدهایی هستند که به طور کامل روی گوش را در بر میگیرد و بدین ترتیب نویز بیرون را ایزوله میکنند، به همین دلیل این هدفون ها معمولا بزرگ و سنگین هستند. هدفون های supra-aural روی گوش ها می نشینند و محافظت کمتری در برابر نویز محیط و نشت صدا به بیرون دارند، اما سبک تر هستند. این هدفون ها برای DJ ها که نیازی به ایزوله شدن کامل ندارند، مناسبتر هستند.
 
منبع مقاله: چرا باید از هدفون استودیویی استفاده کرد؟ میباشد.
 
نظرتون رو بگید لطفا
شنبه 11 مرداد 1393  4:05 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها